Аткинсова диета-диета без јаглени хидрати

Дискусија во 'Диети' започната од vesna31, 14 октомври 2010.

 1. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  И какви се тие таблети витамински? Кисела водда со лимон може?
   
 2. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Па која диета е на протеини, и млечни производи се јадат и јаткасти плодови, како се викаше таа диета??
   
 3. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.813
  Допаѓања:
  22.183
  Пол:
  Женски
  @tigrica92 Не е грешка, ама читај декларации ќе се изненадиш во некои продукти колку јаглехидрати има.
  Топено сирење и зденка јади поретко, а почесто фета,козјо или моцарела.
  Почесто свежо месо, а поретко шунка.
  Кисела вода може, чај и кафе без шеќер, бело суво вино, тоник.
  Витамински таблетки имаш Олиговит или Олигогал, на Форвита има витамини и минерали во капсули (јас такви користам)
  Јаткасти плодови можеш и во оваа, по неколку со појадокот, и ова е всушност чиста протеинска диета не барај друга :D
   
 4. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.295
  Допаѓања:
  30.441
  исто сум со тебе и јас една недела на аткинс само протеини иако само изгубени2 кг стомакот рамен ко 5да сум симнала
  планирам и јас да терам уште 3 да симнам сакам
  ке јадиш месо јајца риба млечното ек ти биде малце количински и частовка ке биде млечното
  да се избегава колку повеке може има поголеми резултати така
   
 5. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Во се има по некој јаглехидрат, тоа ме буни...јадам почесто кашкавал, сирење, салата, поретко месо и јасткасти плодови....а тоникот нели е сок? Јас разбрав дека кока кола зеро била без воопшто шеќер...
   
 6. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.295
  Допаѓања:
  30.441
  штом јадиш толку често кашкавал и сирење не очекувај резултати
  салата и месо ти се главно јадење секојдневно чат пат со малце сиренце
  кашкавал па ич да не помислиш
  ајде јајца риба месо каква сакаш салата имаш избор
   
 7. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.295
  Допаѓања:
  30.441
  симнуваш ли на килажа?
  како се држиш?
  утре десети ден кај мене
   
 8. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.813
  Допаѓања:
  22.183
  Пол:
  Женски
  @ALISA0000 Не сум се мерела, ама осеќам разлика.
  Многу сум заситена не чуствувам глад воопшто.
  Ќе се мерам во обем деновиве па така ќе рачунам дали симнувам.
  Ти ?
   
 9. Настенька

  Настенька Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  4 ден денес -1кг многу сум среќна :D
   
 10. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Баш убаво ..мене треба да ми дој

  Де кај да е ... па нз може затоа мема резултати...денес јадев плескавица со салата и маслинки...после јогурт салама и кашкавал..
   
 11. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.295
  Допаѓања:
  30.441
  салама и кашкавал не се дозволени
  затоа и немаш резултат и нема да имаш додека не го изфрлиш кашкавалот
   
 12. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  Секаде различно пишува, некаде сите млечни производи, некаде само месо и салата...а вегетаријанците што да јадат само домат и краставица? :)
   
 13. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.295
  Допаѓања:
  30.441
  мое е да ти кажам милион пати сум ја држела и сеа ја држам ти гарантирам дека со кашкавал нема да сименш и со салами виршли
   
 14. tigrica92

  tigrica92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  224
  Пол:
  Женски
  pa ti sto jades najcesto...meso i salata li ?

  i za kolku vreme simnuvas kg? jas momentalno sum vo ciklus pa i da se meram nema da pokazi tocno..
   
  Последна измена од модератор: 24 јули 2017
 15. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.295
  Допаѓања:
  30.441
  прочитај си на првата страна за аткинс и ек знаеш со треба а шо не треба
   
 16. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.326
  Некој да има мени освен прваа страница? ЧД
   
 17. Настенька

  Настенька Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Турлитава смее ли ?
   
 18. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.295
  Допаѓања:
  30.441
  што ке има во неа?
   
 19. Настенька

  Настенька Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2016
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Бамји , домати, зелка , кромид ,компир , модар патлиџан и месо
   
 20. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.295
  Допаѓања:
  30.441
  samo kompir ne drugoto moze