Аткинсова диета-диета без јаглени хидрати

Дискусија во 'Диети' започната од vesna31, 14 октомври 2010.

 1. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.295
  Допаѓања:
  30.441
  како се држите ?имам ли уште друштво?
   
 2. Sezer

  Sezer Нов член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Ви кажувам дека оваа диета е без конкуренција најдобра на светот.Единствен проблем е тој што ке одлучи да го држи треба ептен да има голем инает оти само едно ако се внсува во организмот што не е дозволено тогаш џабе си остануваш гладен.Оваа ви кажувам од искуство овој рецепт го имам добиено од пред точни 25 години и овој рецепт не се вика протеински туку оргинално се нарекува ЦАРСКА ДИЕТА и јас држев строго точно како што пишува и верувајте точно за 2 месеца и 10 дена ослабев 25 кг и потоа по моја вина почнав да претерам со јадењето скоро секоја вечер после 24 часот кога одев дома ке се најадев убаво и легни и добивање на килажа е неизбежно и сега имам 49 години и бев принуден пак да започнам со истата диета и точно за месец дена ослабев 10 кг и сеуште продолжувам со диетата се дур не ослабам до 25 кг.Никакви контра индикации не дава на организмот само да додадам тој што го напишал овој текст на рецептот имат пропуштено да го дополни кај пиалоците дека освен кисела вода може да се пие само оригинал тоник wатер онаа скроз бело што е не од тие што се појавени малку како на жолтикаво што се,и погоре прочитав некои прашуваа дали може сирење и маслинки да се јаде не никакви маслинки и никакви сирења не се дозволени и задолжително е се дур се држи диетава секојдневно да се користат витаминските таблети ДУОВИТ едно црвено на ручек и плавото навечер...Поздрав до сите...
   
  Последна измена од модератор: 27 октомври 2018
  На EDNAEMAJKA и VladeMila им се допаѓа ова.
 3. Summer16

  Summer16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2018
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.329
  Пол:
  Женски
  Има ли некој што ја држи диетава?
  Или што ја држел, па да сподели искуство.
   
 4. EDNAEMAJKA

  EDNAEMAJKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  6
  на нет читав принцезата Кејт ослабела од оваа диета а реално многу е слаба а за седум години роди три деца
   
 5. Leroy

  Leroy Активен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2019
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Za 10 dena oslabiv 2,5 kg iako ne se pridrzuvam bas naj naj do pravilata.
  Momentalno sum 61,5 kg .