1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аудиција

Дискусија во 'Канта' започната од Actress, 13 ноември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Actress

  Actress Активен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  4
  Девојки во сабота имам аудиција и ми треба монолог.
  Ај ако сакате предложете некој. :)
   
 2. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.288
  Еве:
  „Јас сум (напиши го твоето име) и јас не можев сама да напишам монолог, па затоа дремев на форуми и барав помош. Искрено, јас многу мразам говори, односно „не се замарам“ за говори. Јас сум личност која не може сама да измисли монолог, па затоа бара некое си клише од друг. Знам дека треба да научам да бидам оригинална и луда и да го „рецитирам“ овој монолог без срам, но ете, многу сум нормална јас. Се надевам дека ќе победам на оваа аудиција бидејќи ако не беше мојот талент за (напиши го твојот талент овде), јас ќе бев само уште една мизерна личност“.
  Поуката е јасна. Напиши сама нешто единствено и интересно.
  Јас не те познавам и не знам каква личност си, но ја седни и напиши нешто. Се надевам дека ќе бидеш успешна на аудицијата. Среќно.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.