Аура козметика

Дискусија во 'Лице' започната од baby-star, 19 ноември 2013.

 1. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.195
  Допаѓања:
  7.800
  Ја отворам темата,со цел да споделиме наши мислења во врска со козметиката на Аура,која нуди доста интересни производи за лице,очи,усни.

  http://www.aura.co.rs/index.php/
   
  На lepadama му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.959
  Допаѓања:
  4.319
  Пол:
  Женски
  Ги имам користено само малите лаковите, моливчињата, и еден сјај, од лаковите сум задоволна, а моливчето пушташе убава интензивна боја, но на горниот капак ми се отцртуваше ако ставев. Сјајчето е погусто, ми се свиѓаат боите
  [​IMG][​IMG]
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
 3. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.784
  Допаѓања:
  3.150
  Пол:
  Женски
  Девојки го имате ли пробано белото моливче на Аура, интересира ме дали го исцртува внатрешниот дел на окото, да не се брише за еден час, има некој искуство :wasntme: , досега не најдов добар бел молив, сите што ги купив само за исцртување однадвор ги бива ...
   
 4. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  8.637
  Јас го имам.Имам поделено мислење за него ,не ти го препорачувам баш,мене ми е многу остро и некако гребе и треба да се изнамачиш да ставиш од него.
   
  На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
 5. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.195
  Допаѓања:
  7.800
  Јас сум задоволна од моливчињата за очи.
  Посебно од ова црно моливче.
   

  Прикачени фајлови:

  • extra_2.jpg
   extra_2.jpg
   Големина на фајлот:
   14,8 KB
   Прегледи:
   567
 6. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.252
  -Од Аура не ми се допаѓаат моливите и сенките. Брзо ми се бришеа, се ронеа, не беа баш пигментирани.

  -Имав зацврстувач за нокти, 1% не го биваше.

  -Лаковите им се супер, имаат убави нијанси, лесно се нанесуваат, трајни се.

  -Руменилата им се добри. За цената се супер, а имаат и голем избор. Но, не се премногу трајни и не се премногу пигментирани.
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Evertsen

  Evertsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  88
  Од лаковите за нокти и руменилата сум презадоволна. И од коректорот за лице сум задоволна, не е лош.
  Друго баш и не се сеќавам дека имам користено.

  Лаковите им се навистина солидни, а руменилата нежни и умерени.
   
 8. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  1.483
  Ги имате користено сенкиве и глитериве? Добри се? :) :)
  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На mislilo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.866
  Пол:
  Женски
  Имам користено лакови за нокти,трајни се и прилично квалитетни.Моливчињата за ништо не ги бива,не цртаат убаво и се ронат.
  Исто крем и зацврстувач за нокти имам земено,блага веза немаат,не помагаат.
   
 10. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.379
  Допаѓања:
  19.096
  Во Космо има некаква акција на Аура кармини па ме интересира како сте задоволни? Добри им се кармините, хидратантни? Долго време останува бојата?
   
 11. EMoonlight

  EMoonlight Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2011
  Пораки:
  1.313
  Допаѓања:
  12.704
  Пол:
  Женски
  Јас сум задоволна од козметиката на Аура според тоа што имам пробано.Сакам да пробам и некои други производи,овие ги имам купено пред година ипол-две. :)
  Од моливчето за веѓи сум презадоволна,прецизно е,не се размачкува и преубави ги прави веѓите,а и нијансата ми се погоди ептен.Моливчињата xpress ги имам и двете и исто така сум презадоволна,кремасти се,убаво се нанесуваат,совршени се за зачаден-смуки изглед.Од другите го имам првото моливче и исто така е убаво,лесно се нанесува и бојата е совршена за во лето а има и дискретни убави светки. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • obrve_1.jpg
   obrve_1.jpg
   Големина на фајлот:
   12,8 KB
   Прегледи:
   365
  • lux-new.jpg
   lux-new.jpg
   Големина на фајлот:
   26,8 KB
   Прегледи:
   363
  • xpress.jpg
   xpress.jpg
   Големина на фајлот:
   17,9 KB
   Прегледи:
   363
  На mislilo, Calvin.Klein и Nausicaa им се допаѓа ова.
 12. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Јас земав вчера бронзер од Аура и задоволна сум се, ама малце ми е исфрлено лицето и се прашувам дали може да е од тоа или пак дека сум во ПМС? :D Ѝ се има случено на некоја да се исфрли од козметика на Аура?
   
 13. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  11.277
  Допаѓања:
  131.058
  Lovely93 може ли да ми кажешкој бронзер го зема,јас сум во потрага по убав бронзер, ги користам наместо руменило.
  Инаку почекај да ти се исчисти лицето, доколку си во ПМС, па проби го после тоа, ако пак се исфрлиш има нешто. Секое лице е различно кај некои дава алергиски реакции.
   
 14. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Во Космо каде што стојат бронзерите на Аура имаш три нијанси. Најтемната нијанса е во најголемо пакување и е поскапа од другите од Аура, 415 денари. Другите беа 365 мислам. Ако го користиш наместо руж одличен е, другите ми беа мене пресветли некако. Барав слика на интернет нема. Ми се допаѓа бидејќи му дава и сјај на лицето. Само јас си ставам и малце руж од горе. :)
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  ^ За жал изгледа до бронзерот е, имам доста ситни брунчиња по лицето.... а баш ми се допаѓа, многу. :( Чудна работа, а немам чувствителна кожа.... Но баш проверив сега, никаде не пишува дека е дерматолошки тестирано. :worried:
   
 16. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.974
  Допаѓања:
  77.231
  Пол:
  Женски
  Ги донесоа ли кај нас новите кармини од Аура - final matte?
  Преубави се како што гледам по рецензиите, си најдов и преубави нијанси кои морам да ги земам. :wasntme:
  Ги фалат по одличната пигментираност и наводната ниска цена, во Србија се 599 динари. Баш ме интересира колку ќе бидат кај нас.
  Во меѓувреме, ако некоја ги забележала нека каже во темава. :)

  http://supernovakozmetika.blogspot.com/2015/01/aura-final-matte-ruzevi-sve-nijanse.html
   
 17. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.834
  Допаѓања:
  83.405
  Пол:
  Женски
  Јaс oд aурa кoзметикaвa лaни гo земaв тoј зaцврстувaч зa нoкти aмa ништo не прaвеше, имaм прoбaнo сјaјче и oк беше, сегa ги меркaм тие кaрминчињaтa мaт штo се пa aкo некoјa ги прoбaлa некa пише

  [​IMG]
   
  На d.Darla и rainbowec им се допаѓа ова.
 18. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.778
  Допаѓања:
  4.835
  Пол:
  Женски
  Имам едно лакче за нокти од Аура,ама воопшто не сум задоволна. Веднаш се корне од ноктите лакот ако постоиш во вода oд типот на миење тањири...Џабе си се лакирал.
  Инаку за овие лакчиња зборувам :
  [​IMG]
   
 19. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.974
  Допаѓања:
  77.231
  Пол:
  Женски
  Преубави се! Многу ме потсетуваат на истите кармини од NYX, дури би рекла дека навистина со квалитетот се нешто приближно на нив. Дури ме изненади и трајноста, со NYX можам комотно да истерам цел работен ден, во пакет со јадење, пиење вода и сл. и карминот да остане на место како да сум нанела фиксатор. Со Аура не е нешто подоле ситуацијата, навистина се трајни, не колку NYX, но ми се случи да ми избледи бојата минимално по 6 часа. Со фиксатор без сомнеж би траел додека не го извадам. Ти препорачувам да се почастиш со едно, околу 300 денари се.

  Патем, 602 ring a bell е една од најдобрите nude нијанси (со розе подтон) кои сум ги имала. Заљубена сум во овој кармин, а следен за купување ми е виолетовиот. Преубаво изгледа.:D
   
  На rainbowec, Doozy и koritsaki им се допаѓа ова.
 20. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  8.298
  Уште утре ќе се почастам со некоја нијанса, се надевам дека сите ги имаат, затоа што јас веќе намерачив 4 :lol: Последните од десна страна се како правени за мене. баш ми требаше некоја убава боичка, долготрајна што вака лесно се нанесува со четкичка.
  Благодарам девојки и секако ве поздравува мојов новчаник, многу е благодарен на форумов :sweat::D
  [​IMG]
   
  На LadyInTheDark, koritsaki, mislilo и 4 други им се допаѓа ова.