1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аура козметика

Дискусија во 'Лице' започната од baby-star, 19 ноември 2013.

  1. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Ја отворам темата,со цел да споделиме наши мислења во врска со козметиката на Аура,која нуди доста интересни производи за лице,очи,усни.

    http://www.aura.co.rs/index.php/
     
    На lepadama му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Ги имам користено само малите лаковите, моливчињата, и еден сјај, од лаковите сум задоволна, а моливчето пушташе убава интензивна боја, но на горниот капак ми се отцртуваше ако ставев. Сјајчето е погусто, ми се свиѓаат боите
    [​IMG][​IMG]
     
    На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
  3. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.744
    Допаѓања:
    8.757
    Пол:
    Женски
    Девојки го имате ли пробано белото моливче на Аура, интересира ме дали го исцртува внатрешниот дел на окото, да не се брише за еден час, има некој искуство :wasntme: , досега не најдов добар бел молив, сите што ги купив само за исцртување однадвор ги бива ...
     
  4. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Јас го имам.Имам поделено мислење за него ,не ти го препорачувам баш,мене ми е многу остро и некако гребе и треба да се изнамачиш да ставиш од него.
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  5. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Јас сум задоволна од моливчињата за очи.
    Посебно од ова црно моливче.
     

    Прикачени фајлови:

    • extra_2.jpg
      extra_2.jpg
      Големина на фајлот:
      14,8 KB
      Прегледи:
      567
  6. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    -Од Аура не ми се допаѓаат моливите и сенките. Брзо ми се бришеа, се ронеа, не беа баш пигментирани.

    -Имав зацврстувач за нокти, 1% не го биваше.

    -Лаковите им се супер, имаат убави нијанси, лесно се нанесуваат, трајни се.

    -Руменилата им се добри. За цената се супер, а имаат и голем избор. Но, не се премногу трајни и не се премногу пигментирани.
     
    На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Evertsen

    Evertsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    102
    Од лаковите за нокти и руменилата сум презадоволна. И од коректорот за лице сум задоволна, не е лош.
    Друго баш и не се сеќавам дека имам користено.

    Лаковите им се навистина солидни, а руменилата нежни и умерени.
     
  8. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.196
    Допаѓања:
    2.522
    Ги имате користено сенкиве и глитериве? Добри се? :) :)
    [​IMG]

    [​IMG]
     
    На mislilo му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Имам користено лакови за нокти,трајни се и прилично квалитетни.Моливчињата за ништо не ги бива,не цртаат убаво и се ронат.
    Исто крем и зацврстувач за нокти имам земено,блага веза немаат,не помагаат.
     
  10. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Во Космо има некаква акција на Аура кармини па ме интересира како сте задоволни? Добри им се кармините, хидратантни? Долго време останува бојата?
     
  11. EMoonlight

    EMoonlight Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    13.815
    Пол:
    Женски
    Јас сум задоволна од козметиката на Аура според тоа што имам пробано.Сакам да пробам и некои други производи,овие ги имам купено пред година ипол-две. :)
    Од моливчето за веѓи сум презадоволна,прецизно е,не се размачкува и преубави ги прави веѓите,а и нијансата ми се погоди ептен.Моливчињата xpress ги имам и двете и исто така сум презадоволна,кремасти се,убаво се нанесуваат,совршени се за зачаден-смуки изглед.Од другите го имам првото моливче и исто така е убаво,лесно се нанесува и бојата е совршена за во лето а има и дискретни убави светки. :)
     

    Прикачени фајлови:

    • obrve_1.jpg
      obrve_1.jpg
      Големина на фајлот:
      12,8 KB
      Прегледи:
      367
    • lux-new.jpg
      lux-new.jpg
      Големина на фајлот:
      26,8 KB
      Прегледи:
      365
    • xpress.jpg
      xpress.jpg
      Големина на фајлот:
      17,9 KB
      Прегледи:
      365
    На mislilo, Calvin.Klein и Nausicaa им се допаѓа ова.
  12. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Јас земав вчера бронзер од Аура и задоволна сум се, ама малце ми е исфрлено лицето и се прашувам дали може да е од тоа или пак дека сум во ПМС? :D Ѝ се има случено на некоја да се исфрли од козметика на Аура?
     
  13. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    Lovely93 може ли да ми кажешкој бронзер го зема,јас сум во потрага по убав бронзер, ги користам наместо руменило.
    Инаку почекај да ти се исчисти лицето, доколку си во ПМС, па проби го после тоа, ако пак се исфрлиш има нешто. Секое лице е различно кај некои дава алергиски реакции.
     
  14. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Во Космо каде што стојат бронзерите на Аура имаш три нијанси. Најтемната нијанса е во најголемо пакување и е поскапа од другите од Аура, 415 денари. Другите беа 365 мислам. Ако го користиш наместо руж одличен е, другите ми беа мене пресветли некако. Барав слика на интернет нема. Ми се допаѓа бидејќи му дава и сјај на лицето. Само јас си ставам и малце руж од горе. :)
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    ^ За жал изгледа до бронзерот е, имам доста ситни брунчиња по лицето.... а баш ми се допаѓа, многу. :( Чудна работа, а немам чувствителна кожа.... Но баш проверив сега, никаде не пишува дека е дерматолошки тестирано. :worried:
     
  16. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Ги донесоа ли кај нас новите кармини од Аура - final matte?
    Преубави се како што гледам по рецензиите, си најдов и преубави нијанси кои морам да ги земам. :wasntme:
    Ги фалат по одличната пигментираност и наводната ниска цена, во Србија се 599 динари. Баш ме интересира колку ќе бидат кај нас.
    Во меѓувреме, ако некоја ги забележала нека каже во темава. :)

    http://supernovakozmetika.blogspot.com/2015/01/aura-final-matte-ruzevi-sve-nijanse.html
     
  17. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.875
    Допаѓања:
    102.873
    Пол:
    Женски
    Јaс oд aурa кoзметикaвa лaни гo земaв тoј зaцврстувaч зa нoкти aмa ништo не прaвеше, имaм прoбaнo сјaјче и oк беше, сегa ги меркaм тие кaрминчињaтa мaт штo се пa aкo некoјa ги прoбaлa некa пише

    [​IMG]
     
    На d.Darla и rainbowec им се допаѓа ова.
  18. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Имам едно лакче за нокти од Аура,ама воопшто не сум задоволна. Веднаш се корне од ноктите лакот ако постоиш во вода oд типот на миење тањири...Џабе си се лакирал.
    Инаку за овие лакчиња зборувам :
    [​IMG]
     
  19. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Преубави се! Многу ме потсетуваат на истите кармини од NYX, дури би рекла дека навистина со квалитетот се нешто приближно на нив. Дури ме изненади и трајноста, со NYX можам комотно да истерам цел работен ден, во пакет со јадење, пиење вода и сл. и карминот да остане на место како да сум нанела фиксатор. Со Аура не е нешто подоле ситуацијата, навистина се трајни, не колку NYX, но ми се случи да ми избледи бојата минимално по 6 часа. Со фиксатор без сомнеж би траел додека не го извадам. Ти препорачувам да се почастиш со едно, околу 300 денари се.

    Патем, 602 ring a bell е една од најдобрите nude нијанси (со розе подтон) кои сум ги имала. Заљубена сум во овој кармин, а следен за купување ми е виолетовиот. Преубаво изгледа.:D
     
    На rainbowec, Doozy и koritsaki им се допаѓа ова.
  20. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.944
    Допаѓања:
    10.075
    Уште утре ќе се почастам со некоја нијанса, се надевам дека сите ги имаат, затоа што јас веќе намерачив 4 :lol: Последните од десна страна се како правени за мене. баш ми требаше некоја убава боичка, долготрајна што вака лесно се нанесува со четкичка.
    Благодарам девојки и секако ве поздравува мојов новчаник, многу е благодарен на форумов :sweat::D
    [​IMG]
     
    На LadyInTheDark, koritsaki, mislilo и 4 други им се допаѓа ова.