Аура козметика

Дискусија во 'Лице' започната од baby-star, 19 ноември 2013.

 1. Yuefoa

  Yuefoa Активен член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  42
  Пол:
  Женски
  Дали некој ги има користено сенките? И дали се трајни или се ронат?
   
 2. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  61.085
  Пол:
  Женски
  Купив уште една нијанса и лип прајмер од нив. Нијансава што ја имам е одлична nude - au naturel, бројот е 910. Бидејќи често ја носам сивата нијанса што ја купив прва видов дека најважно е усните да се скроз суви, да нема ништо друго под нив.
  Многу ми се допаѓа покривноста што ја имаат со еден слој, а со прајмерот издржа подолго време. Едвај чекам прајмерот да го пробам и со други кармини.

  Него дали сте ги виделе во продажба новите стикови за контури што им се?
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  229
  Пол:
  Женски
  Сега видов дека има тема за Аура козметика, па и тука да прашам:lol: Искуство со фиксаторов?
   

  Прикачени фајлови:

 4. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Ne e ok, premnogu lepi i ne mi ja drzese mene sminkata.
   
  На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mademoiselle5

  Mademoiselle5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2015
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Мене не ми се допадна, како да имав ставено лак за коса на лице :|
   
  На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  61.085
  Пол:
  Женски
  Цело лето го поминав со шминка од Аура.
  Бидејќи слабо користев пудра, стиковите за контури, руменила и хајлајтерите ги користев максимално. Многу убаво се блендаат, убаво изгледаат само со крема за лице, не се тешки па немаат потреба и од пудра како подлога.
  Практични се ептен и за на одмор затоа што нема потреба да носите еден куп четки, може да ги блендате со сунѓерче или со рака.
  Имам и еден бронзер со светки, тоа е постара линија ако не се лажам сафари е името, тој стои баш на секаква кожа.
  Сеуште не сум користела од класичниот туш ама оние во пенкалца се одлични. Многу прецизни, одлична пигментација и долготрајност. Едни од ретките од кои немам проблем со очите.
  За линијата сити лајт постојано пишувам, триото со хајлајтери секој мора да го има:D
  Мислам дека имам спомнато во некоја тема мене Аура ми се фаворити за црвени нијанси. Моментално најчесто користам од новото пакување на течните кармини, нијансата Aura, babe! е најубавата црвена која сум ја користела. Одлична покривност со еден слој, многу прецизен апликатор, да не зборувам за долготрајноста. Одлична им е и цената некаде околу 280-290 денари.
  Сигурно има уште нешто за пофалба, тоа во наредна прилика.
   
  На cresa-jagoda, sorbet, Rose96 и 3 други им се допаѓа ова.
 7. MonikaM113

  MonikaM113 Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Дали им се добри сенките? Има ли некоја добра палета со пигментирани сенки и која и е цената? И препорачајте ми пудра за комбинирана кожа само да не оксидира и да покрива добро:)
   
  На Yuefoa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Агнес :D

  Агнес :D Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  143
  Пол:
  Женски
  Здраво, ме интересира дали во Аура дрогеријата која се наоѓа на Аминта цените се пониски во споредба со цените кои се по ДМ, Космо и другите дрогерии??
   
  На ванилала му/ѝ се допаѓа ова.
 9. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.067
  Допаѓања:
  3.557
  Пол:
  Женски
  Vo zegin na zeleznicka ima aura tamu cenite se najevtini od site ostanati drogerii
   
  На ванилала и Агнес :D им се допаѓа ова.
 10. piglet1

  piglet1 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2015
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  11.848
  Пол:
  Женски
  Што мислите за течните кармини на Аура? Дали имаат течни, мат кармини, ако да, ве молам препорака за nude нијанси.
   
 11. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.664
  Допаѓања:
  36.721
  Ако не ти се брза почекај викенов ќе ја објавам рецензијата за нивните кармини со swatch на усните и полесно ке ти биде да одбереш таа што ке ти одговара. :)
   
  На piglet1, sorbet, Flower27 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Polyina

  Polyina Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Женски
  Лично јас сум задоволна од козметиката на Аура,имам користено пудра Care of me и Cover me.Првата е добра за мојата кожа тешка ми е за размачкување и не е многу покривна,а втората е повеќе покривна ама е потешка пудра.Во главно не се премногу добри за мојата кожа но не се ни лоши,би ги користела повторно.
  За мат кармините ќе кажам се најдобро ,преубави ми се од кога почнав да ги користам само купувам нови нијанси,Трајни се и имаат убави нијанси и најважно е дека не ја сушат устата.
  Во главно Аура ми е добра козметика и секако за цената е супер :inlove:
   
 13. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  3.452
  Дали во Зегин го има течниот коректор на Аура и која цена е?
   
 14. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.179
  Допаѓања:
  3.382
  Пол:
  Женски
  Која цена се новите течни кармини и дали ги има некаде на попуст?
   
 15. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.715
  Допаѓања:
  4.801
  Пол:
  Женски

  Во локална парфимерија беа 360 ден.
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  61.085
  Пол:
  Женски
  Најновите се 290, а линијата од пред некој месец е 340-350 во ДМ. Најефтини се во Зегин ама не знам дали ги имаат најновиве.
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Течниот коректор е одличен, покривен, тие во стикче баш и не, можда дека нијансата не сум ја погодила.
  Бронзер користам мат за контурирање, 300 денари, за цената е солиден само се мислам дека ми треба посветкав бронзер...
  Ќе ги пробам и карминчињата.
   
 18. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  61.085
  Пол:
  Женски
  Ако сакаш посветкав земи го Safari trip 911. Многу убава е бојата, ситни светки има и на кожа многу убаво легнува. Огромен е па ќе ти трае со години.

  [​IMG]
   
  На Glossy-girl и sorbet им се допаѓа ова.
 19. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски

  Да, многу згрешив при изборот. Овај беше околу стотина денари поскап, а повеќе се исплаќа, само... ме уплаши големината, ајде овај секако ќе се потроши па ќе си надокнадам.
   
 20. MonikaM113

  MonikaM113 Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  74
  Пол:
  Женски
  Која цена се мат кармините на аура и како сте задоволни од нив?