Аура козметика

Дискусија во 'Лице' започната од baby-star, 19 ноември 2013.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.572
  Допаѓања:
  65.040
  Пол:
  Женски
  @violetblue јас ја купив пред една недела пудрава , може не ја користам и мн време ама имам првично мислење.
  Пудрата покрива добро има средна покривност , и нијансата 412 ми е топ погодена, само што и со пудра во прав лицето по 4 часа почнува да свети. Јас очекував повеќе од неа, единствено да ја испробам со подлога и некоја др пудра одозгора , па да видам како ќе е. :)
  123 перфект според мене е каде каде подолготрајна :)
   
  На violetblue му/ѝ се допаѓа ова.
 2. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.675
  Допаѓања:
  58.071
  Пол:
  Женски
  Пудрава ја користам некое време и сум задоволна. Покривната и долготрајноста зависат од подлогата и со што нанесуваш.
  Кога ставам подлога, моментално ја користам подлогата на есенс ми блеснува побрзо, кога ја носам само со крема за лице (ја користам на Себамед) подолго време е мат.
  Исто ако ја нанесувам со мокро сунѓерче покривноста е послаба. Со суво или со четка е попокривна иако покривноста е средна.
  Како изгледа на лице можеш да видиш во темата - вашата шминка низ слики, мислам дека имам 2,3 слики со неа.
   
  На violetblue и koritsaki им се допаѓа ова.
 3. Хана-банана

  Хана-банана Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2018
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  Дaли ги имaте прoбaнo кaрмините дa спoделите искуствa? Дaли се трaјни и пигментирaни и дaли имaaт убaви нијaнси? aruzu902_1_4.jpg
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  340
  Пол:
  Женски
  Пробав од тестер , ептен ми ја исуши устата како корупка ми стана. Инаку траен беше и убави нијанси има. Да беше барем похидратантен.
   
  На Хана-банана му/ѝ се допаѓа ова.
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.572
  Допаѓања:
  65.040
  Пол:
  Женски

  Пигментирани се и трајни да , имаат убави бои ама оваа линија не ми се одпадна баш , како што рече погоре девојката ја сушат устата многу. Со absolute matte , другата нивна линија не е така , тие се малку потрајни и не ги чувствуваш на уста :)
   
  На Smiley11, sorbet, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Leo-nora

  Leo-nora Популарен член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  1.560
  Допаѓања:
  952
  Пол:
  Женски
  Пудрите во прав на аура дали се добри? Неколку работи имам земено не сум задоволна. Конкретно за пудрата прашав заш не беа многу скапи. Фала
   
 7. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  866
  Допаѓања:
  2.498
  Мислења за камената пудра на Аура? Имам мрсна т зона. Сега ги користам на Римел ластинг финиш и другата ама некако како да не ми се доволно покривни.
   
 8. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  14.587
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Користел некој од руменилава? :)
  Како сте задоволни? Која нијанса ја препорачувате?
   
  На SunnyGirl2 и LunaGrey им се допаѓа ова.
 9. LunaGrey

  LunaGrey Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  9.943
  Пол:
  Женски
  јас земав еднаш, според сликава мислам дека е 224 Rose. Убава е нијансата,розева ама малце потемна како Mauve боја, не знам како е на македонски:) не го користам толку зошто мислам дека по земјени тонови подобро ми стојат ама не е лошо руменилцето, пигментирано е и стои долго на лице.
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.149
  Допаѓања:
  73.369
  Пол:
  Женски
  Убави се многу овие руменила.
  Мене омилено ми е Deep Wine. Многу сум светла и многу си се допаѓам како ми стои на тенот, дава инстантна свежина и доста е пигментирано ама супер лесно се бленда и трае.

  Го имам и Honeymoon Honey, тоа е розе корално, исто многу е убаво, ама фаворит ми е Deep Wine сепак.

  Туку, да те прашам како си задоволна од палетата со розевкастите тонови? Вреди ли да се купи? :)
   
  На Oxymoron, Luminary, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.319
  Допаѓања:
  52.237
  И јас го имам Deep Wine, а ги имам и двобојните руменила на Аура и потврдувам, супер се. Немам купено друго руменило со години, нив си ги купувам. Јас сум црнка со потемен тен и виолетови/темни руменила најдобро ми стојат.

  Кога ќе ги отвориш првпат, да знаеш дека се мааалку појаки, малку протреси ја четката пред да ставиш. :)
   
  На Oxymoron, Luminary и Mishela им се допаѓа ова.
 12. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  3.310
  Пол:
  Женски
  Jas go imam 211 vintage peach pigmentirano ubava nezna nijansa i odgavara na site tenovi stoi dolgo dava svezina na lice zadovolna sum
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Luminary

  Luminary Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  1.386
  Допаѓања:
  14.587
  Пол:
  Женски
  Благодарам на сите за одговорите, дефинитивно ќе купам некое, само се мислам која нијанса, и јас сум така светла. Ако има тестери ќе пробам баш.
  :hug:
  @Mishela јас ја купив палетата на попуст околу 400 ден, и вреди за тие пари. Не се сите сенки еднакво пигментирани, но повеќето се (и розевите што е најбитно), така да во ред е.
  Потешки за работа се светкавите, но нанесени со прсти сепак оставаат убава боја со ситни светки. (Двете најсветли светкави нијанси се најмалку пигментирани според мене). Сметам дека најдобро би било да се нанесат со прсти, па потоа да се блендаат со четка, за убаво да се "залепи" бојата за кожата.
  Ми се допаѓа многу тоа што се нежни и можат да се користат и преку ден и за било какви прилики, но и лесно може да се надоградат за повпечатлива шминка.
  Еве ги нијансите уште еднаш.
  Во првиот ред се светкавите, долу мат.
  Ако имаш уште некое прашање, слободно. :)
  Screenshot_20190325-131101_Gallery.jpg
   
  На angela.kostova, marama, Mishela и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.149
  Допаѓања:
  73.369
  Пол:
  Женски
  Фала ти премногу на опширниов одговор, ќе си ја купам обавезно, баш поради цената и нијансите. Многу сакам такви нежни за на очи, а светкавите се исто преубави.
  Фала ти уште еднаш. :*
   
  На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
 15. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.675
  Допаѓања:
  58.071
  Пол:
  Женски
  IMG_20190408_200525.jpg
  Сенкиве се прекрасни, посебно втората палета. Убаво пигментирани, многу малку се ронат, а се блендаат одлично.
  Во дм се 309 денари, погледнете ги.
   
  На Ana-Marija24, senza.parole, koritsaki и 4 други им се допаѓа ова.
 16. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  340
  Пол:
  Женски
  Ги гледав прееска.Верен обожавател си на козметиката на Аура. :D
   
 17. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.074
  Допаѓања:
  7.755
  Пол:
  Женски
  Нијансите Take the crown и Checkmatte дали сеуште се продаваат?
   
 18. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.675
  Допаѓања:
  58.071
  Пол:
  Женски
  Дечки во космо има 1+1 кармини. Супер изгледа понудата.
  Screenshot_20190514-185327.jpg
   
  На koritsaki, joy1, Макаронкаа и 2 други им се допаѓа ова.
 19. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  866
  Допаѓања:
  2.498
  До кога важи? Може линкче?
   
 20. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.845
  Допаѓања:
  5.081
  Пол:
  Женски
  До 19.05 :)
   
  На violetblue му/ѝ се допаѓа ова.