Аура козметика

Дискусија во 'Лице' започната од baby-star, 19 ноември 2013.

 1. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  3.447
  Дали е негде течниот коректор на попуст? Која цена е истиот во Зегин?
   
 2. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.993
  Допаѓања:
  18.526
  Пол:
  Женски
  Во Зегин е 295 ден.
   
 3. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  576
  Допаѓања:
  3.447
  Се извинувам што не наведов, јас мислев на стариот т.е correct me concealer не на тој што им е понов. За овој да не знаете цена во Зегин ? 101.JPG
   
 4. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.993
  Допаѓања:
  18.526
  Пол:
  Женски
  Порано 180 и нешто беше таму. Сега не знам колку е и дали го има сè уште.
   
  На sofija014 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Miligram222

  Miligram222 Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2019
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Sto mislite za lepakot za trepki?
  Iskustva?
   
 6. lusii

  lusii Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2013
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  1.332
  Пол:
  Женски
  Предобар! За проѕирниот зборувам, црниот го немам пробано.
   
  На Miligram222 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.142
  Допаѓања:
  3.351
  Пол:
  Женски
  Јас го користам црниот и сум задоволна. До сега не ми се случило да ми се одлепат трепките. А и лесно се отстранува после.
   
 8. Miligram222

  Miligram222 Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2019
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Dali znaes koja mu e cenata
   
 9. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.142
  Допаѓања:
  3.351
  Пол:
  Женски
  Не се сеќавам, али мислам дека беше 180тина ден.
   
  На Miligram222 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. angela.kostova

  angela.kostova Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  150
  Допаѓања:
  174
  Пол:
  Женски
  175-185 денари е во ДМ, или едната или другата цена
   
 11. Eva Fans

  Eva Fans Активен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2018
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  128077 Aura Rumenilo.jpg RKONQS03.jpg Помооошшш !! Се мислам меѓу стикот за контури или палетата? Што е подобро да земам за контурирање?
  И ако знаете цена на двата производа :D

  п.с: стикот може да го блендам со beauty blender?
   
 12. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.142
  Допаѓања:
  3.351
  Пол:
  Женски
  Доколку имаш сува кожа тогаш би ти препорачала стик, а сите останати палета. Стикот потешко се бленда и тоа што е пола-пола е проблем при нанесување.
   
 13. Eva Fans

  Eva Fans Активен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2018
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Имам комбинирана. Хмммм... а со кое би имала повеќе како мат изглед?
   
 14. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.142
  Допаѓања:
  3.351
  Пол:
  Женски
  Со палетата дефинитивно. Без разлика дали оваа или некоја друга што има бронзер и хајлајтер што се камени не кремасти.
   
 15. Eva Fans

  Eva Fans Активен член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2018
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Фала ти многу. :inlove: Дали знаеш која е цената?
   
 16. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.142
  Допаѓања:
  3.351
  Пол:
  Женски
  Мислам дека нешто помалце од 500. Јас не ја земав бидејќи ми изгледаше грамажата мала и некако неисплатливо. A и најтемната нијанса ми беше многу темна. Има тестери и види си најубаво, дали би ги користела сите 4.
   
 17. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.993
  Допаѓања:
  18.526
  Пол:
  Женски
  Кое од овие е најдобро? Искуства?

  3139B9F7-33E9-40C6-9CE7-071BE79FA87E.jpeg
  2EE08074-B055-468E-B998-F2942FD2E9D5.jpeg
  07AA5130-027B-4038-82D1-C26E4881BF6D.jpeg
  D5EB323E-1577-47FE-BD99-9B12A8B5494D.jpeg
   
 18. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.720
  Допаѓања:
  60.962
  Пол:
  Женски
  Конкретно за што би го користела?
  Првата е одлична за сетирање и малку го осветлува делот каде што ќе ја ставиш.
  Втората е одлична за сетирање, не остава никаква трага.
  Третата има покривност, јас користам потемна нијанса како бронзер и сум ептен задоволна.
   
  На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
 19. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.993
  Допаѓања:
  18.526
  Пол:
  Женски
  @marama, па, на T-зоната. Долги години ја користам Stay Matte на Римел и одлична ми е, ама имам чувство како повеќе да ми ги истакнува недостатоците (од типот на нерамнини на лицето). Никако да се навикнам без камена, а можеби треба. Ама мрсна кожа имам јас, па тоа ми е страв, да не засветам.
   
 20. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.177
  Допаѓања:
  69.546
  Пол:
  Женски
  @senza.parole јас ги имам користено првите три. Првата ми падна , се скрши и не успеав да ја испробам како што треба :( втората е одлична ја матира со часови кожата од неа бев најзадоволна, третата има светки некои во неа и брзо светнував , не би ти ја препорачала за подолго од два часа носење и последната е нова не сум ја пробала :) и зависи што ти одговара повеќе да користиш дали камена пудра дали во прав :) според мене или првата или втората :)
   
  На buba4e89 и senza.parole им се допаѓа ова.