Аура козметика

Дискусија во 'Лице' започната од baby-star, 19 ноември 2013.

 1. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  610
  Пол:
  Женски
  До сега им го користев бјути блендерот на аура, сега кога купив нов им беше по тврд и некако не е толку добар. Дали е стварно сменет или ми се причинува?
   
 2. Imagina

  Imagina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Женски
  Јас да кажам за камената пудра, последната слика. Ја купив додека беше намалена во ДМ, околу 212 денари, најсветлата нијанса ми е сепак темна на лице (имам прилично светол тен, неутрален подтон, нормална-комбинирана кожа). а на тестерите на рафтот беше баш светла. Оксидира потоа плус, ама и општо е потемна отколку тестерот. И како за матирачка пудра - сосема обратен ефект има, по пола час сјаам кајшто сум нанела. Ако барате матирачка пудра за мрсна кожа. избегнувајте ја оваа.
   
  На crazylady и senza.parole им се допаѓа ова.
 3. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.242
  Допаѓања:
  20.532
  Пол:
  Женски
  Сетот за контурирање на лице е скроз ок.
   
  На Srekicka3, Недопирлива5, Astrum.Obtutus и 4 други им се допаѓа ова.
 4. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  3.367
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1563201307940.jpg
  Ги пробала некоја? Дали се трајни?
   
 5. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.063
  Допаѓања:
  8.697
  Пол:
  Женски
  Да, траат. Ги имам носено околу 5 часа, дури како поминува времето, така се сушат и предобро изгледаат на усни. Полумат се, хидратантни и доста меки, предобро се размачкуваат.
  Јас се изненадувам секогаш од трајноста на аура карминчињата. Како за нешто полумат и во стик, а не течно - траат прилично доволно.
  Затоа што, како што знаеме, течните кармини сепак траат подолго, што е нормално.
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.191
  Допаѓања:
  69.639
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Нови маскари наскоро во продажба :)
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.063
  Допаѓања:
  8.697
  Пол:
  Женски
  @koritsaki Што мислиш за маскарата? И видов дека си ја купила aura cover me пудрата.
  Ти се допаѓа?
  Мене ми е малце тешка, како да ми смета на лице ама доста покривна.:)
  • Дури со неа маскирам и мозолчиња на тело.:rofl:
   
 8. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.191
  Допаѓања:
  69.639
  Пол:
  Женски
  @Glossy-girl за новите маскари на Аура, ја земав таа all in 1 :) одлична е , ми се допаѓа, навистина дава должина и волумен , е тоа дека ги витка трепките , не знам , јас секогаш користам виткач за трепките :lol:
  А пудрата cover me ја имав купено и лани, како што викаш навистина е доста покривна, јас внимавам колку ставам , на почетокот сосема малку па ако треба пак малку нанесувам. Со сунѓерче ја нанесувам инаку :)
   
  Последна измена: 18 август 2019
  На Kimberly11 и Glossy-girl им се допаѓа ова.
 9. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  8.890
  Пол:
  Женски
  Мислење за виткачот за трепки на аура?
   
 10. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.191
  Допаѓања:
  69.639
  Пол:
  Женски

  Го купив денеска и веднаш го испробав, јас сум презадоволна
   
  На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  8.890
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам многу, ќе се подновам и јас :D.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 12. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.720
  Допаѓања:
  61.016
  Пол:
  Женски
  Јас го користам неколку месеци и е супер.
   
  На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.983
  Допаѓања:
  11.811
  Пол:
  Женски
  Дали некој ги користел карминиве од Аура? Ако може да ми пише подетално околу структура, трајност и слично :) Фала
  4AFCBA51-63F4-427A-9060-58B71C148C33.jpeg
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.063
  Допаѓања:
  8.697
  Пол:
  Женски
  Ќе ти ја копирам мојата рецензија за карминиве, ме мрзи повторно да пишувам.

  Аура Карма Мат Карминчиња
  Условно кажано мат, ова се едни од полесните и похидратантни кармини кои ги имам пробано.
  Секако, кремастите кармини немаат таква структура како течните па не можат до тој степен да ја исушат кожата, но кога зборуваме за полумат финиш со некој полусјај кој постепено преминува во траен мат кармин кој трае - тогаш зборуваме за овие.
  Достапни се 5 нијанси: месо боја, кремава, кафеава, темно кафеава боја(појма немам како да ви ја опишам нијансата - зборувам за најдесно карминот, кој знае нека се јави во коментар) и уште една розево-виолетова.
  Со неколку поминувања на устата, вие имате мат кармин кој ќе трае отприлика 5часа, а и повеќе...Го тестирав, проверено
  Ми се допаѓа како постепено избледува бојата и како остава траг карминот, мене многу ми се допаѓаат и со оглед на тоа што се кремасти и нецелосно мат, сум презадоволна. Не се тешки и немам чувство на сушење на устата.
  Screenshot_20190818-171124.jpg Screenshot_20190818-171135.jpg
   
  На Sexybaby86, marama, koritsaki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  1.906
  Допаѓања:
  4.918
  Од Аура, карминче течно мат имав 601-my beloved единствена нијанса која ми се допадна. околу 290 ден беше. Прекрасен!
  Земав коректор, не е лош.
  Бронзерот го донирав на другарка и истото планирам да го направам со камената пудра.
  Од четките за шминкање сум презадоволна, имам 4 и сите ги користам подолго време, а како нови се.
   
 16. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.191
  Допаѓања:
  69.639
  Пол:
  Женски
  Дали вреди да се пробаат новите палети на Аура? Се мислам помеѓу оваа

  [​IMG]
  И таа Roar. И ме интересира какви подароци дава Дедо Мраз ? :D
  Дали вреди да отидам на акцијата нивна што трае до утре или? :lol:
   
 17. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.399
  Допаѓања:
  12.253
  Претежно карминчиња како што видов. Мене ми се падна Аура мат :)
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.753
  Допаѓања:
  13.408
  Пол:
  Женски
  И мене оваа ми беше најубава ја ги пробав во Космо сите бои и ич не ми се свиѓа.. на револушн се поубави џабе овие се 500 ден
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  3.367
  Пол:
  Женски
  Мене ми се падна мат течен кармин, за жал боја која тешкп дека ќе ја ставам, корална јака розевкаста.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.063
  Допаѓања:
  8.697
  Пол:
  Женски
  245 денари се масакрите нови во ДМ, на каса.
  Од брзање прошлиот викенд сум зела length наместо ALL IN. А, доста солидна маскара.
  Пробав и тестер од тие новите сенки на вртење, како моливчиња. Која пигментација, браво. :)