Аура козметика

Дискусија во 'Лице' започната од baby-star, 19 ноември 2013.

 1. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  9.015
  Пол:
  Женски
  Имам купено течни кармини на Аура во септември и сега кога повторно ги пробав многу се потечни при нанесување и ако ги стиснам усните бојата целосно се губи. Кога првпат ги отворив не беа вакви, многу прецизно и лесно се нанесуваа и веднаш се сушеа ама сега повеќе како сјај изгледаат. До што може да е ова?
   
 2. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.261
  Допаѓања:
  20.538
  Пол:
  Женски
  Да не стоеле на топло? Или пак, рокот да не им е поминат, без разлика шо се купени релативно скоро, зависи до кога им е рокот на употреба.
   
  На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.812
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  Скроз им се утнати новите кармини на аура тие предходните беа многу поубави
   
  На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.186
  Допаѓања:
  3.387
  Пол:
  Женски
  Имаат многу убави бои на новите моливи што се на вртење, но многу се кремасти и не траат. Исто финишот не им е мат како што очекувавж Старите ми беа подобри.
   
 5. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.230
  Допаѓања:
  146.002
  Ја има ли некој на Аура палетата Paradise? Како сте задоволни?
  Имате ли swatches или YT видео некое?
  @marama можеби? :)

  Закаснив со купување на Subculture па више ја нема, а оваа таков вајб ми дава...
   
 6. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  61.098
  Пол:
  Женски
  Ја користам и ми е омилена палета од целата таа колекција. Имам на инста слика со неа, ќе ти пратам да видиш. Пигментирани сенки кои лесно се сенчаат, фино се надоградуваат.
   
  На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.002
  Допаѓања:
  73.922
  Пол:
  Женски
  И јас ја имам. Преубава е палетата иако на прв поглед ми изгледаше дека си ја купувам само за да ми стои дома. Ретко користам такви нијанси, ама навистина се навлеков.
  Многу добри комбинации може да извадат и за дневен полесен изглед, ама за нешто појако - феноменална.
  Лесно ми се блендаат и многу брзо можам да си направам smokey ефект.
   
  На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
 8. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.004
  Допаѓања:
  18.664
  Пол:
  Женски
  Од Аура маскарата All in One како сте задоволни?
  Мислам читав дека е ок.
  И тушот за очи тој како фломастер, го употребував до пред една година, ама многу ми се пресликуваше на капаците, а не ми се мрсни...
  Има и мат и сјаен таков, не знам дали пак да му дадам шанса.
   
 9. S.W.A.G

  S.W.A.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  Мене воопшто не ми се погоди маскарата. За таа цена (околу 500 ден. беше) ќе си купеш на Maybelline предобра. Пишував и во темата Производи кои нема пак да ги купам. Можеби заради тоа што имам густи и долги трепки многу ми ги слепуваше и плус после 2-3 часа ми се мачкаше под долните трепки (иако никогаш не ставам маскара на нив) и станував како панда.
   
  На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
 10. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.004
  Допаѓања:
  18.664
  Пол:
  Женски
  Така и си мислев.
  Big Shot од Maybelline мене ми е ол тајм фејворит, со неа ќе продужам... а, и нивниот туш ми е најок, така да, нема да ризикувам.
  Тенк ју нај.
   
  На S.W.A.G му/ѝ се допаѓа ова.
 11. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  3.735
  Пол:
  Женски
  Мене ми е една од омилените маскари , многу ми е погодена и баш го прави тоа што го ветува . Сепак се зависи до трепките
   
  На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  778
  Мислење за пудрава во прав?
  [​IMG]
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ana-Marija24

  Ana-Marija24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  100
  Јас ти препорачувам на флормар да си земеш. Предобри се, овие на аура се темни за сетирање под очи (ако имаш бел тен) и прават флеш, на слики со блиц се ужас..
   
  На Elence93 и ana-sweet им се допаѓа ова.
 14. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.457
  Допаѓања:
  778
  Може слика од тие на флормар? Не знаев дека имаат пудри во прав. Која цена се?
   
 15. Ana-Marija24

  Ana-Marija24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  100
  Многу се добри, јас со години ги користам, а за special occasion ја користам и на Huda beauty pound cake.. Оваа не флормар ја купувам на штандот на Рамстор и не е скапа околу 300ден не повеќе, и и трае со години (секој ден ја ставам, нијанса 02), само пофални зборови имам стварно.. трајност, квалитет, цена [​IMG]
   
  На Elence93 и ana-sweet им се допаѓа ова.
 16. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.079
  Допаѓања:
  831
  Здраво кои нијанси руменила на Аура ќе ми ги препорачате сакам некое нежно не ептен драч розово какo peach да е и друго така по бронзено некако кафево да го користам како бронзер? И кој од 3те врсти на коректор? Бидејќи во ДМ има попуст
   
  На Anod10 и poppie им се допаѓа ова.
 17. lovelygirl39

  lovelygirl39 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  За руменило погледни ја нијансата vintage peach- убава нежна кајсија боја а honeymoon- е по бронзено.
  Течниот коректор Correct me, јас го користам и задоволна сум:)
   
  На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.