1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аурора (Aurora)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од krEM4Eto, 14 јуни 2013.

  1. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.273
    Пол:
    Женски
    Ако има ваква тема се извинувам..

    Дечки сигурна сум дека ја знаете прекрасна серија ја даваа порано на Тера еве сега пак има репризи.. :D
    Плачиме само за шпанските, ни се смачи од турските па еве.. ;) Ама за жал прикрај е серијата :|
     
    На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Јас ја изгледав ова серија и убава е.На алсат ја даваа сега ја даваат ва визија прилеп
     
  3. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.273
    Пол:
    Женски
    Јас не го фатив крајот :( претпоследната ја изгледав само.. Сега на нејзино место друга даваат, италијанска некоја. А се сеќавам порано и јас ја гледав на Алсат (албанската). :)
     
  4. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
  5. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
  6. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    А што серија е не кажувате!
     
  7. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.146
    Допаѓања:
    46.812
    Пол:
    Женски
    Серијата е латиноамериканска, преубава е, заврши пред едно месец дена на МТМ телевизија ја даваа, јас таму ја гледав :)
     
  8. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Мислам на тоа што е темата, што се раскажува!
     
  9. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.146
    Допаѓања:
    46.812
    Пол:
    Женски
    Се работи за Аурора девојка која умира од непозната болест и нејзиниот татко кој е лекар и има клиника за криогенеза така беше мислам ја замрзнува во капсула се додека не најде лек за болеста. Во меѓувреме нејзините родители ја чуваат ќерката на Аурора од Лоренцо ( нејзината голема љубов) и ја лажат дека е нивна ќерка. По 20 години имаат лек за Аурора и таа оживува, овој дел ми беше прилично интересен, тука почнуваат преплети некои, не кажуваат дека е она туку демек ќерка на Аурора која е идентична на неа и се така..во меѓувреме уште луѓе се оживеани со помош на криогенезата, светот дознава за ова, на крај Лоренцо и Аурора се заедно и имаат уште една ќерка, но Аурора умира во несреќа и нејзиното срце е дадено на адвокатката Анхела, Лоренцо и Анхела се запознаваат и се заљубуваат и така и завршува серијата. Во меѓувреме и останатите ликови си се средуваат, оформуваат семејства. Ова е накратко раскажано , серијава е преполна со интересни моменти, премногу се да се раскажат :wasntme:
     
    На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.273
    Пол:
    Женски
    Немав време да пишувам, да ја раскажувам. Фала :) Иначе се е така како што кажа..