1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аурора (Aurora)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од krEM4Eto, 14 јуни 2013.

 1. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  4.262
  Пол:
  Женски
  Ако има ваква тема се извинувам..

  Дечки сигурна сум дека ја знаете прекрасна серија ја даваа порано на Тера еве сега пак има репризи.. :D
  Плачиме само за шпанските, ни се смачи од турските па еве.. ;) Ама за жал прикрај е серијата :|
   
  На elka.timova му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Јас ја изгледав ова серија и убава е.На алсат ја даваа сега ја даваат ва визија прилеп
   
 3. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  4.262
  Пол:
  Женски
  Јас не го фатив крајот :( претпоследната ја изгледав само.. Сега на нејзино место друга даваат, италијанска некоја. А се сеќавам порано и јас ја гледав на Алсат (албанската). :)
   
 4. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
 5. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
 6. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.392
  Пол:
  Женски
  А што серија е не кажувате!
   
 7. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.780
  Допаѓања:
  40.115
  Пол:
  Женски
  Серијата е латиноамериканска, преубава е, заврши пред едно месец дена на МТМ телевизија ја даваа, јас таму ја гледав :)
   
 8. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.392
  Пол:
  Женски
  Мислам на тоа што е темата, што се раскажува!
   
 9. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.780
  Допаѓања:
  40.115
  Пол:
  Женски
  Се работи за Аурора девојка која умира од непозната болест и нејзиниот татко кој е лекар и има клиника за криогенеза така беше мислам ја замрзнува во капсула се додека не најде лек за болеста. Во меѓувреме нејзините родители ја чуваат ќерката на Аурора од Лоренцо ( нејзината голема љубов) и ја лажат дека е нивна ќерка. По 20 години имаат лек за Аурора и таа оживува, овој дел ми беше прилично интересен, тука почнуваат преплети некои, не кажуваат дека е она туку демек ќерка на Аурора која е идентична на неа и се така..во меѓувреме уште луѓе се оживеани со помош на криогенезата, светот дознава за ова, на крај Лоренцо и Аурора се заедно и имаат уште една ќерка, но Аурора умира во несреќа и нејзиното срце е дадено на адвокатката Анхела, Лоренцо и Анхела се запознаваат и се заљубуваат и така и завршува серијата. Во меѓувреме и останатите ликови си се средуваат, оформуваат семејства. Ова е накратко раскажано , серијава е преполна со интересни моменти, премногу се да се раскажат :wasntme:
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  4.262
  Пол:
  Женски
  Немав време да пишувам, да ја раскажувам. Фала :) Иначе се е така како што кажа..