1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аутфилд (Тhe Outfield)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од blueeparadise, 16 јануари 2011.

 1. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.526
  Допаѓања:
  6.267
  Класик рок бенд од осумдесетите. Ја слушав песната на Кети Пери, Use your love, и пишуваше дека она го препеала оригиналот.. Побарав на Јутјуб и видов дека оригинал песната е од The Outfield. Таа им е првата хит песна по која сите ги препознаваат. Значи буквално се заљубив во песнава, а после им преслушав и уште 2-3 песни. Ми се свиѓа нивниот стил и текстот на песните. Заразни се. Деновиве ќе проверам уште некоја нивна песна. Навистина се добри, само зашто вака добри бендови се распаѓаат? :?:


  http://www.youtube.com/watch?v=4N1iwQxiHrs&ob=av2em

  http://www.youtube.com/watch?v=-teyKQP5bOE

  Eве снимка од нивниот прв хит, испеан во 2008. А инаку песнава е од некоја нивна турнеја, кога повторно се собрале членовите од бендот, но сега не се заедно, повторно. :)

  http://www.youtube.com/watch?v=XiMineG1w3U&ob=av2el

  http://www.youtube.com/watch?v=oRkTqOdgSeY&ob=av2el
   
 2. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.743
  Допаѓања:
  4.842
  Не ги слушам често,многу мнпгу ретко досега само 3-4 пати да сум ги слушала и тоа случајно да речам... :rofl: