1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Афродизијак

Дискусија во 'Секс' започната од Elence93, 29 јуни 2014.

 1. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.011
  Допаѓања:
  4.414
  Пол:
  Женски
  Афродизијак е природен стимуланс за либидото, односно средство за зајакнување на сексуалната желба. Дали сте користеле некои со таа намена, кои кај вас ли вашиот парнер имале дејство? Колку сметате дека имаат дејство?
  Некои попознати се:
  -Алкохолот, особено виното, но во мали количини, без злоупотребување
  -Jаткасти плодови: ореви, бадеми, ф'стаци, индиски ореви...
  -Месо: морски плодови, особено кавијар
  -Печурки: тартуфи и кордицепс
  -Овошје: банана, авокадо, смокви, кајсии, јагоди, ананас
  -Зеленчук: чили пиперка, магдонос, целер. зелена салата, ротквица
  -Останато: кафе, чоколадо, мед, сирење, ванила, ѓумбир, ментол
   
 2. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.010
  Пол:
  Женски
  Не сум пробувала намерно ниту пак сум осетила нешто од горенаведенава храна да ми влијае, единствено ми влијае виното и тоа мнооогу. :lol:
   
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.122
  Допаѓања:
  56.805
  Пол:
  Женски
  За вино и банана да, за друго немам забележано.
   
  На ninja35 му/ѝ се допаѓа ова.