1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ах, толку ми недостигаш

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од barby, 21 јуни 2010.

  1. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    ми недостига мојот веќе бивш дечко ;(
    неговиот допир
    неговата прееекрасна насмевка со тие дупчиња на обравчињата ;(
    неговиот бакнеж... уффф неговиот поглед ;(
    ма ми недостигааааааа колку и да се правам силна!!! ;(
     
  2. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.881
    Допаѓања:
    13.410
    Веќе ми недостига милата. ;(
    Неможам да чекам да се видиме повторно, нема повеке лудости, нема повеке денови поминати во смеа со неа, мојата најдобра другарка. ;( А толку е далеку...од мене, од сите.

    Сега едвај чекам да дојде, да ги реализираме моментите, спомените од детството. Сликите во нејзиниот, мојот двор, улицата. Веке е пусто. Едвај чекам да дојде, пак, да ја видам, дали се изменила.

    Сега останувам сама без дел од мене, однесен од неа дури таму, далеку далеку.


    Чекам да дојде 1-ви да не биде болку досадно, да пробам да не тагувам. А сакам и да се заљубам, и да не биде возвратено ама сакам пак да ги почуствувам пеперутките во стомакот. :inlove:

    ;( ;( ;(
     
  3. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.685
    Пол:
    Женски
    Ми недостига твојата гушка мало :wasntme:
     
  4. C.Bradshaw

    C.Bradshaw Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15
    Mи недостигаш. Премногу.
    А каде е ноември??
    Ми недостасува твојата цврста прегратка!
    Те сакам. :(
     
  5. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    саат време те немам видено... а веќе ми недостигаш злато мое :* :* :*
     
  6. Harlow

    Harlow Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    105
    Да си збориме секоја вечер до сабајле.. :|
     
  7. barby

    barby Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    8.449
    ми недостига детството. ау што убаво ми беше кога имав 5-6 години. немав никакви проблеми, секирации и не требаше да носам важни одлуки што би влијаеле на цел мој живот. Ми недостига играњето миженка, брканица, правењето колачи од кал. Ми недостигаат претставите што ни ги правеа поголемите од нас и што ни наплаќаа по 5 денари и квизовите каде што главна награда беше лижавче. навистина ми недостига. Зошто не можеме барем на еден ден да го вратиме времето неколку години на назат? :worried:
     
  8. skyAngel

    skyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    2.765
    амаааааааааа ептен пунооооооооооооооооооооооооо, најпуноооооооооооооо ми фалишшшшшшшшш окце мое плаво-зеленко :) еве волку ми недостиигаш ,а и повеќе

    ВВвввввВВВВВВВВооооооооЛЛЛЛЛЛЛЛЛЛллллллллллллллллллллКкккккккккуууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууу


    П.С - извинете девојќи , ако ве изнервира овоа растегање мое :)
     
  9. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Ова како јас да го имам напишано :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
     
  10. MadeinHeaven

    MadeinHeaven Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    70
    Џабе се сите зборови,кога моите прегратки би ти кажале повеќе. И не сите работи се изговараат, и не се сака да биде изговорено. Погледни ми во очите,ке ти се одрази ликот.♥
    Hајрисутно е твоето отсуство. сакам да се будиме заедно... уште малку уште малку...сакам да сум твоја до вечноста и сакам вечноста да дојде што побрзо... ♥
    Толку многу сум луда луда по тебе...<3
     
    На barby му/ѝ се допаѓа ова.
  11. anu666ka

    anu666ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    10
    Ми недостига сестра ми која си ја сакам најмногу,а не е секогаш до мене ;(
     
  12. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Mi nedostiga taticko,go sakam najmnoguuu, pomnaa nekolku godini i seuste mi fali so sekoj den se poveke i poveke,tesko mi e so nemozam moite uspesi da gi proslavam so nego,da se raduva so mene,da me gusne, ;( najdobar na svetbese,go sakammmm ;( ;( ;(
    Mi nedostiga i lugjeto da bidat lugje,site stanale od korist ,dvolicni,porano ne bese do tolku sega epten neznaes na koj da se potpres.nemozes na nikoj da mu veruvas.
    mi nedostiga detstvoto koga ne se zamaras za nisto,tuka se tato i mama i se e reseno ;(
     
    На Hopeful, Neytiri и elygj им се допаѓа ова.
  13. S-r-c-e-n-c-e

    S-r-c-e-n-c-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Mi nedostigaat majkami i tatkomi koi ne seme sote zaedno vo ista zemja i ne mozam sekojdnevno da gi gledam i da si pravam muabet so niv iako sekoj den se slusame na net ne e isto koga ke bidat doma :( :( ;(

    Isto taka mi nedostiga mojata najdobra drugarka koja otide vo druga drzava pred eden mesec i ne mozeme da bideme sekojdnevno zaedno kako porano kako sto bevme i ne mozeme da si kazeme se sto do sega si imame kazuvano mnogu mi nedostogaaaaaa ;( ;( ;( :( :( :( :(
     
  14. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Братучетка, моја поголема сестричка, премногу ми недостига...Сакам да си ја гушнам и... ;(
     
  15. renata76

    renata76 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    34
    ...мојата љубов, душичка, која денес не е со мене, далеку е,

    многу ми недостига!!
     
  16. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Ми недостигаат оние денови кога бев безгрижно мало девојченце, се грижев само за играчки и цртани филмови, мајка ми ми беше најдобрата другарка, а татко ми беше единствениот маж во мојот живот кој ме разбирал вистински ....
     
    На Fearless му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ми недостигаат моите дома, мама, тато и баба, малата ми Ројде, малиот ми Ќофте, ми недостигаат Жуки, Мате и Срцето.... ми недостига мојата улица, комшиите, Арбенче и Неџо :lol:
    Ми недостигаат друшките кои останаа таму и кои едвај чекам да ги видам иднава недела, уствари веќе тековна :)
     
  18. babe

    babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2010
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    4
    Ми недостига една личност која ја сакам многу и со душа чекам да се видиме ... моментално не е овде а ми фалиии многу, сакам да е овде, повторно да бидеме заедно :( Сепак, надежта последна умира ;)
     
  19. maa

    maa Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    38
    Ми фалиш многу...Би сакала на овој ден јас да бев прва што ке ти го честита роденденот ама за жал не е така...Толку многу сакам да ти се јавам,да ти честитам,да те видам и гушнам ама и тоа неможе да биде...Ке бидеш среќен и без мене иако знам дека и ти сакаш да сме заедно... :(
     
  20. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Ми недостига кучето што ми умре пред година и пол...
    Попаметно куче од него немаше....
    :'( :'( :'( :'( :'(