1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Аца Лукас

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од vickyy90, 22 август 2013.

 1. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.072
  Ако темава е дупла или непотребна слободно нека се брише,мада јас не најдов никаде тема баш за Аца Лукас.

  Значи нема песна од Аца Лукас што не е убава,сите му се хитови :)
  Јас лично секојдневно ги слушам неговите песни,еве неколку за почеток на темава кои ми се омилени

  http://www.youtube.com/watch?v=IXoCwT6N4qc


  http://www.youtube.com/watch?v=YEf9Ef2MAY4


  http://www.youtube.com/watch?v=VWJia4Pxcso


  http://www.youtube.com/watch?v=YogTUIjZgas
   
 2. a.c.k.a

  a.c.k.a Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  608
  сите песни му се супер ,но слушнав дека на 24 ти или 28ми овој месец ке доагал во македонска каменица дали е вистина??? ако некој знае нека пише
  ви благодарам однапред
   
 3. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  На vickyy90 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. perlaa

  perlaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 декември 2011
  Пораки:
  1.223
  Допаѓања:
  788
  На 29 Август е во Струмица во PLATINUM CLUB.
   
 5. a.c.k.a

  a.c.k.a Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  608
  ок за во струмица,но јас прашав за во каменица,инаку фала за одговорот
   
 6. Christina.A

  Christina.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  354
  На vickyy90 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.072
 8. Minion.M

  Minion.M Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  61
  Немам коментар за човеков. Слушам се ама него... Посебно многу. Нема песна што не му ја знам. Нема концерт во скопје што сум го пропуштила дури бев и во Делчево заради него. Човек што со една песна може да те погоди во срце и да се напиеш на раат.

  Ѕвериште.
  http://www.youtube.com/watch?v=eNEuunxpdIE
   
  На vickyy90 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.857
  Допаѓања:
  4.868
  Пол:
  Женски
  Уште ваква тема немавме на форумов. Ете и тоа бидна,од тоа што најмногу се плашев. :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На QueenElena, 1209, Konfetka и 5 други им се допаѓа ова.
 10. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.072
  А зашто да нема?
  Крај краева,јас не би коментирала на некоја тема што не ми одговара,па тоа им го прапорачувам и на другите :!:

  А за плашењето,шмркни си на увце :D
   
 11. Girl-50

  Girl-50 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  842
  Баш убаво пее и има убави песни.
  Не го слушам редовно, ама имам позитивно мислење за него. :)
   
 12. RobertGj

  RobertGj Активен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Car!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   
 13. EleonoraLovato

  EleonoraLovato Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  676
  На vickyy90 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.072
 15. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.387
  Допаѓања:
  54.547
  Пол:
  Женски
  Го сакам човеков има онака песни за душа :lol: омилина ми е Готово ,готово :rofl: ја слушавме со бишиот на предпоследната средба јас му ја пеев и вистина испадна за брзо готово, :D
   
 16. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.340
  Допаѓања:
  8.464
 17. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.895
  Допаѓања:
  15.405
  Пол:
  Женски
 18. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Не ми се верува дека и ваква тема постои... :headbang: :lol: :rofl:
   
 19. KatWonderland

  KatWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Значи многу се пронаоѓам во неговите песни. Срамота знам хахехех
   
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.538
  Допаѓања:
  72.453
  Пол:
  Женски
  Аца Лукас е единствен турбофолк пејач кој го почитувам и чии песни ги сакам.