1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ацтеки стил

Дискусија во 'Мода и стил' започната од antonina, 22 август 2012.

 1. antonina

  antonina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  809
  Оваа сезона ацтеки шарите се актуелни на секое парче облека или накит. За едноставен дневен изглед одберете маица со племенски отпечатоци, едноставни кратки панталончиња, рамни чевли и чанта во ретро стил. Изгледа слатко и динамично. Мотивот е сличен на нашиот фолклор.

  Дали вие го преферирате овој стил? -Мене лично многу се допаѓа и се трудам да го вклопам во секојдневниот изглед. Но треба да се внимава да не се претера со шаренилото и боите.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На meow22, littleflower, Sara123 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. meow22

  meow22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  77
  Ми се допаѓа стилов, но малку е тежок за комбинирање. Засега имам само едно вакво парче - сукња, а мислам дека ќе имам повеќе набрзо. ^_^
   
 3. antonina

  antonina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  809
  Ацтеки парчиња облека, накит и ташни има и во нашите продавници: Terranova Benetton Аccessories МANA...

  МАNА [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  Terranova
  [​IMG]
  [​IMG]


  Слободно споделте и вие каде може да се најдат вакви парчиња облека,накит... :)
   

  Прикачени фајлови:

  • ted.png
   ted.png
   Големина на фајлот:
   125,5 KB
   Прегледи:
   322
  На meow22 и Sara123 им се допаѓа ова.
 4. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  Мене многу ми се допаѓа, ама немам ништо од овој стил. :( :(
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На antonina му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.218
  Допаѓања:
  63.469
  Пол:
  Женски
  Интересен е, но не е за мене :P