Ашер (Usher Raymond)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Breezy, 14 октомври 2011.

 1. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  765
  За светот познат само како Usher, за мене РнБ бог.
  До денес има продадено повеќе од 65 милион плочи на светско ниво, а со тоа тој е еден од најпродаваните музички артисти на сите времиња. Има добиено голем број награди вклучувајќи седум Греми Награди, 4 Светски музички награди, 6 Американски музички награди и 19 Билборд музички награди. Во САД има продадено повеќе од 23 милиони копии. Број еден Хот 100 артист на декадата 2000-2010.

  Дискографија:
  Usher (1994)
  My Way (1997)
  8701 (2001)
  Confessions (2004)
  Here I Stand (2008)
  Raymond v. Raymond (2010)

  [​IMG]

  http://www.youtube.com/watch?v=HHybjmKF_i4
  http://www.youtube.com/watch?v=cFkZDhwqoHg&ob=av2e
  http://www.youtube.com/watch?v=3AszPTJXIgM&ob=av2e


  I give it all. I leave it on the stage. I give you the energy. I basically tear myself apart emotionally, energetically, you know, connecting with you and making sure that you enjoy this moment and leave saying, OMG!
  - Usher Raymond IV


  Среќен роденден! :l:
  [​IMG]
   
 2. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  280
 3. marija-88

  marija-88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  26
  Еден од моите омилени изведувачи, го обожавам Usher, најдобар Р`н Б изведувач, или како што рече то Бог. Ги имам сите негови албуми и песни што со некој некогаш ги изведувал. Денот го почнувам и завршувам со неговите песни. Едноставно одличен глас, најдобро игра, одлични песни, настапи, спотови....и нај- sexy тело ахххххх - моја неостварена желба - да присуствувам на негов концерт, па после и да умрам да нежалам :D :inlove: :inlove:
  Немам некоја посебна омилена песна, ги сакам сите седнувам ги пуштам да вртат сите негови песни и уживам цел ден, а на replay оваа

  http://www.youtube.com/watch?v=KjOcEjbOWKQ
   
 4. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  симпатичен ми е
  - DJ got us falling in love ми е најубава ♥
   
 5. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  78
 6. B.Waldorf

  B.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  33
  Usher, многу харизматично човече. Многу ми е срцко. Инаку омилени од него ми се Love in this club и Papers. :)
   
 7. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.469
  Никако не се навикнав да слушам ваков тип на музика. :^)

  Од човеков знам буквално 5 песни.
  Односно 3 претпоставувам дека знам :D (на слух), а останатите 2 ме навраќаат во спомени и се песни кои никогаш нема да ги заборавам. Текстовите ги знам наизуст, особено на You make me wanna.

  На песнава имам плачено и патено, мечтаено и мислено на една личност. Се со надеж да излезам од глупата friend zone, во која некако случајно јас ја имав ставено личноста која ме имаше ставено мене.
  На страна од тоа ме потсеќа на поранешниот најдобар другар и најверојатно затоа тоа многу ја сакам. Само поради него почнав да ја слушам без престан.
  [​IMG]

  Другата е His mistakes, исто песна која ми ја прати најдобриот другар.
  Текстот ме има оставено без зборови. Ми се имаше ептен погодено во една ситуација, од таму блискоста. :lol:
   
 8. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Му се поклонувам на дечково :bow: . Имаше емисија за неговиот цел живот му се восхитував на неговата упорност и се што напрвил да стигне до таму каде што е сега...мене ми е океј дечко и му ги лајкнувам песните :P http://www.youtube.com/watch?v=OIOntfVPBsw
   
 9. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.057
  Допаѓања:
  160.579
  Пол:
  Женски