1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ајде Дома!

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од N.A.T.A.S.A, 11 мај 2011.

  1. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Што мислите за емисијата Ајде Дома? Искрено кога би ми потребало помош би ги викнала да дојдат!
     
  2. Tinker-Bell

    Tinker-Bell Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2010
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    119
    Пол:
    Женски
    Прекрасна емисија! Многу ми се допаѓа концептот се' е добро осмислено. Ептен ја бива целата екипа,полни се со идеи,а и многу се креативни што е најбитно.
    Не ја гледам редовно емисијава(зашто го заборавам терминот кога ја даваат) ама кога ќе ја начекам си ја гледам со уживање:)
     
  3. Mayyya

    Mayyya Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.253
    Допаѓања:
    6.026
    Пол:
    Женски
    Јас ја гледам секоја недела,, интересна е, ама не би ги викнала, не сакам некој друг да ми го бира мебелот и тапетите. Може само за покрупните работи, тишлерајски, ама деталите во домот сакам сама да ги осмислувам, бидејќи сепак јас ќе живеам во него.
     
  4. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Јас би ги викнала за да ми дадат некои идеи! Баш се добри!
     
  5. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    Многу ја сакам емисијата, интересно ми е да гледам некогаш кога ќе имаат крш ентериер и го претвараат во убаво место за живеење.
    Некогаш се случува да не ми се допадне резултатот, но ретко.
    Искрено јас не би ги викнала затоа што најголемото задоволство е баш сам да си го уредиш просторот во кој ќе живееш, но добри се, тука нема збор.
    Не сум ја гледала одамна. На Алфа ја даваат се’ уште? Во колку часот?
     
    На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
  6. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Интересна емисија и многу интересни идеи. Ама јас не би ги викнала. Прво, затоа што ако имам доволно средства не ми треба некој си трет да ми бира тапети и намештај и бои за соба. Можам сама. Ама времињава се никакви и се задоволувам и со основното. Второ, убави идеи даваат да, ама не се прецизни многу за пипавите работи. На крај па подобро и да го немам тој дел од мебелот, отколку да има луфта сегде
     
  7. Mayyya

    Mayyya Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.253
    Допаѓања:
    6.026
    Пол:
    Женски
    ^Секоја недела од 16.30 часот.
    А пропуштените епизоди може да ги гледате тука:
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  8. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Јас би сакала вакви стручњаци да ми го урдуваат домот. Сепак прво има разговор каде ќе им опишам што сакам, каква личност сум, да добијат претстава за мојот карактер и што би ми се допаѓало и верувам дека тие многу подобро ќе ја изразат мојата теорија во пракса.
    Емисијава порано ја гледав, сега веќе не гледам тв и не сум ја гледала. Инаку ја гледав со уживање. Посебно ми се свиѓаше моментот пред и после :)
     
  9. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Емисијата ми е супер..си ја гледам редовно со големо задоволство..
    Екипата е одлична..одлични идеи..креативност..се на едно место..
    Ме живцира само малце водителкава..(секоја чест..врвен архитект си е) кога ќе каже нешто и сама ќе си се изнасмее... :D Воопшто не ми е харизматична...
    Инаку за емисијата..чиста 10ка!
     
  10. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    И јас ја гледам емисијата, интересна е. Навистина нуди интересно и стилско уредување на домот, за едноставен, софистициран и релаксирачки изглед. Имаат доста креативни идеи и интересни решенија кои штедат на простор и одделуваат убаво местенце за одмор и релаксирање.
    Сепак креирањето на еден ваков изглед и не е толку тешко, сè што ви треба е имагинација и нормално адекватни асесоари. И јас би умеела да си го уредам својот дом перфектно, секој би можел само кога Би се имало добар кеш. :!: Е сега можеби сепак си се професионалци овие од емисијава, ама кога ми се имало добар стандард секој би можел колку толку да си го уреди домот според последни трендови. Не за џабе викаат, колку пари-толку музика.
     
  11. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Емисијата ја обожавам :) И би ја викнала екипата од Ајде дома да ми го среди домот, од една едноставна причина што знам дека никогаш нема да имам храброст толку смело да си играм со боите низ домот :)
     
  12. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Мислам дека емисијава е нешто најдобро кај нас што се дава по телевизиите. Дефинитивно би ја викнала Ивана Николовска, девојкава навистина си ја знае работата и што е најбитно се гледа дека тоа го работи со љубов. Како што некој веќе кажа прво има разговор каде ќе им опишеш што сакаш, каква личност си, да добијат претстава за твојот карактер и што би ти се допаѓало. Кој може да си дозволи, сепак архитект си е архитект, човк професионалец во таа работа кој може само да ти помогне она што ти го сакаш, го замислуваш, да го претвори во стварност.
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Феноменални се!
    И искрено, кој си има буџет, а абер нема што да прави со станот (свесен дека корекции му требаат), зошто да не ги викне?
    Јас би.
     
  14. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Идеите ми се многу интересни, по нешто и јас учам, и добивам инспирација, ама не би ги викнала, сепак сакам сама. :)
     
  15. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Многу ја сакам емисијата :* :* :* а кај можам да ја гледам???(малку глупо звучи...Многу ја сакам емисијата...а кај можам да ја гледам??? :!: сум ја гледала порано..ја знам...но некако ја изгупив и сега незнам кај се дава...дали воопшто се дава?
     
  16. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546

    Секоја недела од 16.30 часот на Алфа :)
    Репризи:Вторник 12:30 и недела 1:30 навечер :)
    Повеќе информации тука
    http://www.ajdedoma.com.mk/
    :)
     
  17. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    Oдлични се.
    Незнам дали некој ја има гледано епизодата кога на еден дечко станот од 1 на 1, како му го опремува..дури и му наога место за мини спална соба, за разлика од претходно кога спиел на кауч.
     
    На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Одлични.
    Никако не би ги викнала да ми го средат станот вака за на телевизија, ама со задоволство би платила на страна од малите екрани.

    На почетокот ми беа некако поинтереси, пооригинални, понатаму како да затупеа. Ама беше интересно да се гледа, тоа со сигурност. :)
     
  19. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    Ајде сите во 12 и 30 пред тв и гледајте ..
    иначе сите од таму ссе срцки најмногу ивана и јас помислував да ги викам ама треба голем буџет ама ги гледам од веп страната така да кога ке реновираме ке крадам идеи :)
     
  20. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Одлични се. Многу често ги гледам. И им крадам идеи. Секогаш се оргинални и со нови идеи, мислам дека немаар две простории исто направени. Доколку би имала доволно средства би ги викнала, зошто да не :)