1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ајде Дома!

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од N.A.T.A.S.A, 11 мај 2011.

 1. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  486
  Што мислите за емисијата Ајде Дома? Искрено кога би ми потребало помош би ги викнала да дојдат!
   
 2. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Прекрасна емисија! Многу ми се допаѓа концептот се' е добро осмислено. Ептен ја бива целата екипа,полни се со идеи,а и многу се креативни што е најбитно.
  Не ја гледам редовно емисијава(зашто го заборавам терминот кога ја даваат) ама кога ќе ја начекам си ја гледам со уживање:)
   
 3. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.025
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледам секоја недела,, интересна е, ама не би ги викнала, не сакам некој друг да ми го бира мебелот и тапетите. Може само за покрупните работи, тишлерајски, ама деталите во домот сакам сама да ги осмислувам, бидејќи сепак јас ќе живеам во него.
   
 4. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  486
  Јас би ги викнала за да ми дадат некои идеи! Баш се добри!
   
 5. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  56.295
  Пол:
  Женски
  Многу ја сакам емисијата, интересно ми е да гледам некогаш кога ќе имаат крш ентериер и го претвараат во убаво место за живеење.
  Некогаш се случува да не ми се допадне резултатот, но ретко.
  Искрено јас не би ги викнала затоа што најголемото задоволство е баш сам да си го уредиш просторот во кој ќе живееш, но добри се, тука нема збор.
  Не сум ја гледала одамна. На Алфа ја даваат се’ уште? Во колку часот?
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 6. thinkerbell

  thinkerbell Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.834
  Допаѓања:
  11.101
  Пол:
  Женски
  Интересна емисија и многу интересни идеи. Ама јас не би ги викнала. Прво, затоа што ако имам доволно средства не ми треба некој си трет да ми бира тапети и намештај и бои за соба. Можам сама. Ама времињава се никакви и се задоволувам и со основното. Второ, убави идеи даваат да, ама не се прецизни многу за пипавите работи. На крај па подобро и да го немам тој дел од мебелот, отколку да има луфта сегде
   
 7. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.025
  Пол:
  Женски
  ^Секоја недела од 16.30 часот.
  А пропуштените епизоди може да ги гледате тука:
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 8. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Јас би сакала вакви стручњаци да ми го урдуваат домот. Сепак прво има разговор каде ќе им опишам што сакам, каква личност сум, да добијат претстава за мојот карактер и што би ми се допаѓало и верувам дека тие многу подобро ќе ја изразат мојата теорија во пракса.
  Емисијава порано ја гледав, сега веќе не гледам тв и не сум ја гледала. Инаку ја гледав со уживање. Посебно ми се свиѓаше моментот пред и после :)
   
 9. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  Емисијата ми е супер..си ја гледам редовно со големо задоволство..
  Екипата е одлична..одлични идеи..креативност..се на едно место..
  Ме живцира само малце водителкава..(секоја чест..врвен архитект си е) кога ќе каже нешто и сама ќе си се изнасмее... :D Воопшто не ми е харизматична...
  Инаку за емисијата..чиста 10ка!
   
 10. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.543
  И јас ја гледам емисијата, интересна е. Навистина нуди интересно и стилско уредување на домот, за едноставен, софистициран и релаксирачки изглед. Имаат доста креативни идеи и интересни решенија кои штедат на простор и одделуваат убаво местенце за одмор и релаксирање.
  Сепак креирањето на еден ваков изглед и не е толку тешко, сè што ви треба е имагинација и нормално адекватни асесоари. И јас би умеела да си го уредам својот дом перфектно, секој би можел само кога Би се имало добар кеш. :!: Е сега можеби сепак си се професионалци овие од емисијава, ама кога ми се имало добар стандард секој би можел колку толку да си го уреди домот според последни трендови. Не за џабе викаат, колку пари-толку музика.
   
 11. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.627
  Пол:
  Женски
  Емисијата ја обожавам :) И би ја викнала екипата од Ајде дома да ми го среди домот, од една едноставна причина што знам дека никогаш нема да имам храброст толку смело да си играм со боите низ домот :)
   
 12. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Мислам дека емисијава е нешто најдобро кај нас што се дава по телевизиите. Дефинитивно би ја викнала Ивана Николовска, девојкава навистина си ја знае работата и што е најбитно се гледа дека тоа го работи со љубов. Како што некој веќе кажа прво има разговор каде ќе им опишеш што сакаш, каква личност си, да добијат претстава за твојот карактер и што би ти се допаѓало. Кој може да си дозволи, сепак архитект си е архитект, човк професионалец во таа работа кој може само да ти помогне она што ти го сакаш, го замислуваш, да го претвори во стварност.
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Феноменални се!
  И искрено, кој си има буџет, а абер нема што да прави со станот (свесен дека корекции му требаат), зошто да не ги викне?
  Јас би.
   
 14. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Идеите ми се многу интересни, по нешто и јас учам, и добивам инспирација, ама не би ги викнала, сепак сакам сама. :)
   
 15. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  119
  Многу ја сакам емисијата :* :* :* а кај можам да ја гледам???(малку глупо звучи...Многу ја сакам емисијата...а кај можам да ја гледам??? :!: сум ја гледала порано..ја знам...но некако ја изгупив и сега незнам кај се дава...дали воопшто се дава?
   
 16. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546

  Секоја недела од 16.30 часот на Алфа :)
  Репризи:Вторник 12:30 и недела 1:30 навечер :)
  Повеќе информации тука
  http://www.ajdedoma.com.mk/
  :)
   
 17. Leeloo

  Leeloo Популарен член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  645
  Допаѓања:
  290
  Oдлични се.
  Незнам дали некој ја има гледано епизодата кога на еден дечко станот од 1 на 1, како му го опремува..дури и му наога место за мини спална соба, за разлика од претходно кога спиел на кауч.
   
  На rajna-vojvoda му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Одлични.
  Никако не би ги викнала да ми го средат станот вака за на телевизија, ама со задоволство би платила на страна од малите екрани.

  На почетокот ми беа некако поинтереси, пооригинални, понатаму како да затупеа. Ама беше интересно да се гледа, тоа со сигурност. :)
   
 19. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
  Ајде сите во 12 и 30 пред тв и гледајте ..
  иначе сите од таму ссе срцки најмногу ивана и јас помислував да ги викам ама треба голем буџет ама ги гледам од веп страната така да кога ке реновираме ке крадам идеи :)
   
 20. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.423
  Одлични се. Многу често ги гледам. И им крадам идеи. Секогаш се оргинални и со нови идеи, мислам дека немаар две простории исто направени. Доколку би имала доволно средства би ги викнала, зошто да не :)