1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ајде Дома!

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од N.A.T.A.S.A, 11 мај 2011.

  1. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Редовно ја гледам, имаат убав термин фатено, па баш си ја гледам за време на неделниот ручек :)
    Ретко кога не ми се допаднало некое преуредување. И тоа во делот на боите, затоа што јас не сакам некои силни бои, а Ивана често знае да стави тиркизна или некоја друга дречава боја.
    Јас не би ги ангажирала за да ми го преуредат домот, ама би преземала многу идеи што ги даваат во емисиите, па самата би си го средила просторот. Првенствено затоа што не сакам секој да знае во каков стан или куќа живеам, а освен тоа, Ивана не секогаш ги слуша клиентите, и знае малку да ја стави нивната желба на страна, па да си оди по свое.
     
  2. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Од последниве две емисии воодушевена сум. Посебно од онаа претпоследната, значи обожавам портокалова боја толку смирува, посебно за дневна соба каде што е уметничко катче за све и свашта, толку одмара бојата да не би се поместила од нејзе. :D

    Еве ги, превземени од страната на ајдедома:

    http://ajdedoma.com.mk/-on-line/228--04--10

    http://ajdedoma.com.mk/-on-line/229--04--11
     
  3. VbetiV

    VbetiV Активен член

    Се зачлени на:
    7 март 2012
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    3
    bravo za celiot tim od emisijata odlicno sreduvaat
     
  4. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Уживам да ја гледам емисијава. Малку ја подзаборавив во последно време, ама кога и да ја фатам на тв обавезно гледам.
    Многу ми се допаѓа како ги средуваат становите, отпрво кога ќе ја слушнам идејата малку ми делува прехрабро и чудно, ама секогаш сум воодушевена од крајниот резултат.
    Таа Ивана ми е малку антипатична, ама дека одлично си ја врши работата, тука нема збор :)
     
  5. rajna-vojvoda

    rajna-vojvoda Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    286
    Пол:
    Женски
    дизајнот во емисијата е бесплатен и тоа е мнооогу поволно затоа што инаку се наплака само за дизајн многу пари.
    емисијата е супер и сум 50 50 за тоа дали би се пријавила или не ! да - заради тоа што нема да се мафтам со мајстори и бла бла не- бидејки сакам сепак сама да го осмислувам просторот , можеби кога би реновирала дома би побарала некое мислење од стручњак
     
  6. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Не ја гледам емисијава но..

    Како да не знам самата да си го уредам домот, 2000 евра ќе плаќам само за идеја
     
  7. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Како одат репризите?
    Денес ја пропуштив премиерата, и знам дека во текот на работната недела има денски реприза попладне, и некаде по полноќ, ама незнам кои денови како се.
     
  8. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Ајде Дома, недела 16:20. Репризи понеделник 1:30 и петок 15:00

    сите информации за емисијата ги имаш овде
    http://ajdedoma.com.mk/
     
  9. Unique.chick

    Unique.chick Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    2.390
    мене емисијава ми е многу убава и корисна порано имаше од време на време .. правеше Ивана декорации сама па корисни беа..
     
  10. perlaa

    perlaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 декември 2011
    Пораки:
    1.223
    Допаѓања:
    788
    Има некои корисни совети кои можат да се земат предвид. А за такво уредување можат да си дозволат само оние со подлабок џеб.
     
  11. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Нас ни бараа околу 10.000 е.
     
  12. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    дечки, а нели ве иритира она моронсконо смеење на Онаа ???
    Јас органски неможам да ја поднесам- па на муте ја гледам постојано !!
    а ми бесхе супер Ивана кога беше во екипа
     
  13. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Би се пријавила единствено ако има ОГРОМНИ попусти, но ако си плаќаш се' по стандард цена не ми е јасно која е смислата...Повеќе ми се допаѓаат емисии од сличен тип но кои уредуваат со минимален буџет, со интересни идеи, сами украсуваат, од старо прават ново и сл...А да плаќам јас за да таа се шета по салони и избира она што неа и е по вкус а со прилично високи цени...ноу тенкју.
    Инаку следам, интересна ми е...
     
    На MacenceEna, Hopeful и lolyta777 им се допаѓа ова.
  14. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417

    хахаха јас мислев дека само мене ме нервира :rofl:
    Најчесто ги следам емисиите и во принцип има добри идеи. Би ја ангажирала но да бараа помал буџет. Ризик ми е во случај да не ми се допадне, ама барем го прескокнуваш делот кога треба цел хаос да го средиш и исчистиш. Се враќаш дома и се е на готово :D
     
  15. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    Ma искрено и тој дел е убав(мислам на чистењето) ако се има друштво како треба !!
    Неколку „кафиња“ убави муабети и веселби и секако јас си знам што правам за колку пари и како ,...
    од епизода на епизода како гледам растат спонзорите и мн работи ги прави само за нив ... да кажам форсира некои нешта ...
    Но кога би имала при не би ја викнала неа за да ми снима и да ми се кези ...туку би ги викнала Германците од РТЛ ....браоссс за ниф :x
     
  16. kitty.lover

    kitty.lover Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2012
    Пораки:
    601
    Допаѓања:
    351
    Јас само гледам, а дали ќе ги викнам.. :^) :lol:
    Па скапи се тоа не мора да прашам, затоа и си гледам и уживам во туѓа убавина. И ако сте забележале секогаш се гледа разликата во буџетот. Има станови каде креативноста се користи максимално без внимание за потрошените средства, а има и случаи каде при изборот секогаш не се сигурни- па цена,ова-она... На пример епизодата од минатата недела беше досегашниот врв! Стан од 200 квадрати на два ката, му сменија буквално се. На сите во око ни фати креветот на госпоѓата. Навистина екстравагантно, но таа имала подлабок џеб. Некој со средствата потрошени од реновирањето ќе купи стан и ќе опреми барем една соба целосно.
    Ама корисно е, ние кога се преселивме и се реновиравме, многу ни користеа идеи од тука. Е не мора де да не снимат, тие сепак ни помогнаа :) ( да се тешам)
     
  17. the-girl1

    the-girl1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    1.297
    Допаѓања:
    664
    Jа гледам,интересна е..Навистина се добри! :)
     
  18. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Дека работи убаво женана работи....ама дека мн си ја кренала цената и тоа е факт. :fubar:
     
  19. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.626
    Не приметувате дека тоа е за побогати луѓе.
     
  20. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Приметуваме....ама па нетреба така да биде. Треба за сите да е достапно.