1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ајде да напишеме книга

Дискусија во 'Канта' започната од Alegriaa, 13 декември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Ја создадов оваа тема бидејќи секој од нас некогаш има толку многу инспирација за пишуваше. Па така можеме да напишеме книга. Ќе се договориме за насловот и главните ликови, за содржината и мислам дека со толку многу личности кои прекрасно пишуваат можеме да создадеме книга која ќе не потсетува на сите моменти поминати на Фемина.

  ( ако темата е дупла или на погрешно место поставена Канта :!:

  Па што мислите каков наслов да и дадеме?? :wasntme:
   
 2. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Многу убава тема . !
  Јас пак размислувам за насловот "Животот на Фемина" :?:
   
  На Alegriaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Јас мислам дека идеата не ти е лоша. :)

  Најдобро е да дадеме неколку наслови( 5-6 да не трае тоа вечно) и најмногу лајкуваниот да биде оној конечниот.


  Јас ќе почнам. :D

  "Сите за Фемина, Фемина за нас! :l: "


  Може да пишуваме како приказна во која секој на кој ќе се сетиме да биде спомнат во различни ситуации што одговараат на неговиот карактер. :D
  Ако има заинтересираност и ако се напише некое пообемно текстче, може да ги замолиме уредниците на сајтот да го објават. :)
   
  На Alegriaa и HeelsLover им се допаѓа ова.
 4. Justinlove

  Justinlove Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  12
  Woww me gusta! :lol:
  Јас мислам "стopиja oд Фемина" 8)
   
 5. wild.child15

  wild.child15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  13
  Насловот паа, би можел да биде: Кога жените проговорија... или Додека жените зборуваа.
  Книга во која се изнесени некои наши мислења за најразлични теми, нормално преземени од форумот.
  Книга во која жени ширум македонија секојдневно ги изразуваат своите мисли за најразлични проблеми.Проблеми со кои ние се соочуваме СЕКОЈ ден од нашиот живот.
  Книга во која можеби и би се најдил дел од одговорот Што сакаат жените?? и Колку всушност комплицирани се тие?

  Ете идеа!Се надевам ќе ви се допадне :P :D
   
  На no.name6 и sanjalica им се допаѓа ова.
 6. Justinlove

  Justinlove Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2012
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  12

  Вао! Не знам зошто прекрасно ми звучи :D
  Посебно делот „Книга во која можеби и би се најдил дел од одговорот Што сакаат жените?“
  можиме да пробаме :)
   
 7. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  652
  темава :up: .

  Ми се допаѓа насловот на Линн1. И на ВајлдЧајлд15 не и` е лош. Кога ќе одбереме наслов може полека да почнат да се полнат страните на Фемина книгата! :)
   
 8. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Мене искрено највеќе ми се допаѓа насловот:


  Кога жените проговорија

  Па можете да почнете да го пишувате првиот текст (глава 1 или како ли ќе ги викаме :lol: )
  Имате време цела недела да го осмислите почетокот... Па со среќа!!!!
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.