babylove кашички

Ајде да се нашминкаме (чекор по чекор)

Дискусија во 'Лице' започната од vitamina, 3 декември 2017.

 1. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.824
  Допаѓања:
  195.155
  Пол:
  Женски
  Сон на секоја една девојка и жена верувам дека е шминкањето, односно да направи малку "шминкерски " шопинг и да побрза дома да се "среди" за да изгледа поубаво и посвежо првин за нејзината самодоверба и себе си а потоа за окото на другите.
  Не верувам дека постои жена што барем малку би и се одвекло вниманието на добра шминка и поосвежен изглед.

  Многу пати сум забележала низ темите како зборуваат за несваќањето на денешните блендања хајлајтери или како и да е зборот, сенчање и така натаму и така натаму, епа и јас спаѓав во тие жени и девојки што не се потрудиле да се совпаднат со денешната мода, односно не се шминкале а сакале да се нашминкат и понекогаш да изгледаат поосвежено. Иако користам пудра, руж, коректор моливче и римел би рекла дека не знам соодветно да ги користам односно не доволно совршено како некои од девојките кои обожаваат да го работат тоа.

  Ја отворам оваа тема од желба да научам и да научиме сите како да дојдеме до посовршен изглед со пудрата, коректорот, шминките итн.. па да успееме и ние да се вклучиме во соодветната тема за шминка.
  Поупатените убавици овде веќе се знаат и редно е да ни покажат и објаснат чекор по чекор како до посвеж изглед.

  :)
   
  На buba4e89, Petra777, НаталиЛили и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.722
  Допаѓања:
  12.102
  Пол:
  Женски
  zostot nema komentari? a ima ovde dosta clenki koi pravele tutorijali i koi imaat blogovi.
   
 3. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.824
  Допаѓања:
  195.155
  Пол:
  Женски
  Чекам и јас постови од редовни членки во шминка. Може ќе дочекаме :D|-)
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marijam7

  Marijam7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2017
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Ајде и јас би сакала да видам
   
 5. Briar Rose

  Briar Rose Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  2.243
  Допаѓања:
  13.554
  Пол:
  Женски
  Sorry ако сум off topic ама сликава многу ме потсети на темава... :makeup:
  [​IMG]
   
  На Skorpija25, SofiMar_, НаталиЛили и 4 други им се допаѓа ова.