1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ајде една загатка :)

Дискусија во 'Канта' започната од SanjaKirchner, 5 мај 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  Загатка: избројте ги сите F букви :D

  FINISHED FILES ARE THE RESULT OF YEARS OF SCIENTIFIC STUDY COMBINED WITH THE EXPERIENCE OF YEARS.

  Што мислите колку F букви има во текстот ?
   
 2. ivimis

  ivimis Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  523
  Ima 6 :P
   
 3. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  Да :)

  Ако некој изброи помалку објаснувањето е следното: човечкиот мозок не го перцепцира зборчето OF :)
   
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  1. Оваа „загатка“ е веќе поставена низ темите.
  2. Има тема „Логички загатки“, нема потреба од нова, уште помалку пак за секоја нова загатка да се отвора тема, разгледајте малку.
   
 5. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760

  Моја грешка тогај, нова сам на форумо, и тражи да најдам ама немаше. Ок тогај ке се потрудам да најдам како се ѕаклучува тема :D
  позз
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.