1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ајфон и iOS оперативен систем

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Hipster, 9 јануари 2013.

 1. GirlVolley

  GirlVolley Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2020
  Пораки:
  1.204
  Допаѓања:
  1.866
  Пол:
  Женски

  На itunes мислев цело време,заборавив како се вика ама се разбравме сите :rofl:
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.499
  Допаѓања:
  44.537
  Пол:
  Женски
  Taka de :D
   
  На GirlVolley му/ѝ се допаѓа ова.
 3. GirlVolley

  GirlVolley Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2020
  Пораки:
  1.204
  Допаѓања:
  1.866
  Пол:
  Женски

  Тубиди е топ?
   
 4. christinnn

  christinnn Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  2.676
  Допаѓања:
  21.028
  Пол:
  Женски
  Емотивно сум врзана за мобилниот не ми се фрла никако.:sweat:
  Експонат го земав, две и пол години го користам и ко нов е уште.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. злоба

  злоба Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  3.383
  Пол:
  Женски
  Зависи кај ќе ја смениш, знам вo Мобиликс може за 1500-2000 за ден-два ти завршуваат работа. Многу знам што ги сменија и викаат дека повеќе им издржива.
   
  На christinnn му/ѝ се допаѓа ова.
 6. senza.parole

  senza.parole Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.549
  Допаѓања:
  23.075
  Пол:
  Женски
  Факт е дека со тек на време им ослабува батеријата и тоа многу.
  Оптимално користење (и тоа за нов телефон) е две години.
  Веќе по година ипол користење се приметува дека батеријата не е тоа тоа повеќе.
  Ова со сите iPhone е исто, знам зошто строго на iOS сум веќе 12 години.
  Јас имам 13-ка, нецели две години, веќе со 81% здрава батерија, ама ќе морам скоро да го сменам.
   
  На Maryy., JuLleE и christinnn им се допаѓа ова.
 7. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  17.360
  Допаѓања:
  237.208
  Го инсталиравте Иос 17?
  Не знам како да отварам нова страна, не ми дава долу.
   
 8. Maryy.

  Maryy. Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2022
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Сакам да земам iphone. Па имам дилеми. Ако може некој што се разбира повеќе или што имал да ми посочи: Iphone 13 или iphone 13 pro?
  Јас лично сум повеќе за 13 prо, но сепак мислење плус би ми значело.

  Исто така би го земала од мобеликс или ледиком, па следно прашње би било - од каде, кои се поверодостојни? Иако гледам дека и од двете места купуваат.
  Благодарам.
   
 9. kloki

  kloki Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2013
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  140
  Ајфон 13 е две-три години стар телефон така да мислам дека потешко ќе го најдеш неотпакуван. Мислам дека ќе можеш да го земеш само експонат или пак на старо.. Доколку имаш можност присобери некоја пара и земи си неотпакуван телефон. Во однос на тоа дали обичен 13 ка или про, про верзијата е многу подобра.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. swwetyyy

  swwetyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2021
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  300
  Пол:
  Женски
  iPhone 14 или 15, која серија се покажа како подобра?