1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ајшварија Реј (Aishwarya Rai)

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Beauty161, 8 јули 2011.

 1. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Ајшварија Реј е индиска глумица и модел родена на 1 Ноември 1973 година.Таа е избрана за Мис на светот во 1994 година.Што мислите вие за оваа глумица? Искрено мене ми се допаѓаат некои филмови во коишто глуми таа како што е Bride and Prejudice Очекувам ваши мислења.
   

  Прикачени фајлови:

 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Прв пат слушам за девојкава, ама убава е.
   
 3. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  На Beauty161 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LadyN

  LadyN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  124
  ААААА да преубава ми е, не за друго ист роденден имаме :rofl: Го имам гледано филмчево, мене ми се свиѓа... ја имам гледано и на слики онака ама ништо повеќе не знам за неа :?:
   
 5. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  ја имам гледано во неколку Индиски филмови.. вистинска убавица е.. а очите и се прекрасни :inlove:
  исто така е рекламно лице за Лореал..

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Beauty161 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Па најнормално дека е прекрасна убава и има преубави очи затоа беше избрана за мис на светот :D
   
 7. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Прекрасна е. Преубави очи има.

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
 8. Bel-Golub

  Bel-Golub Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2011
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  48
 9. sofijacasas

  sofijacasas Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  4
  da prekrasna e pesnava ..inache epten e ubava tipkavaa
   
 10. samparker

  samparker Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2012
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
 11. citiesinflames

  citiesinflames Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  до сега немав слушнато за оваа глумица. но убава е, особено очите :angel:
   
 12. Tumblr

  Tumblr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  992
  Пол:
  Женски
  не ми е нешто многу убава,но не можам да речам дека е грда :)