1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ајшен (Bugünün Saraylısı) [Канал5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ludoto19, 25 декември 2014.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.215
  Допаѓања:
  41.370
  Гледам нема тема за серијава... Па вака ќе ви дадам мал повод ЗАШТО ДА ЈА ГЛЕДАТЕ [​IMG] [​IMG] [​IMG] :D :D :D

  E, вака сега
  Draguljareva kći je priča o osećanjima koji se ne mogu kupiti, o neizbežnom ratu između ljubavi, obiteljskih veza, ljudskih vrednosti i vrednosti današnjeg vremena, o jednoj naivnoj mladoj devojci rođenoj u nesretnoj ljubavnoj priči, o njenom duhu zatočenom od ruke “oca” poput “Pepeljuge”, koji potresen živi u potrazi za samim sobom…


  Младата Ајшен останува сама, во голема куќа голем град, опкружена со богати соседи, од кои едниот е Саваш, огромен мачомен кој ќе се заљуби во наивната Ајшен.

  Серијава за разлика ОД СИТЕ ТУРСКИ СЕРИИ, дефинитивно ми делува на нешто ИНТЕРЕСНО, МОДЕРНО, нема невести од 10 години и такви работи, НОВА е, мене ми се виде ИНТЕРЕСНА. Огромна хемија меѓу главните актери. Па, зашто да не се гледа, кога нема ништо подобро низ телевизииве :D

  [​IMG]
   
  На tHeBeAuTyFoReVeR, agirl17, kala21 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Ах @ludoto19 ќе те карам,ме превари:!:И јас баш пребарував дали има ваква тема ама немаше:D
  Што се тиче филмот,засега ми стои интересен особено заради поводот кој што ти го спомна погоре:lol:А и приказната е добра,да видиме како ќе се снајде малата Ајшен сама во големиот град ама прво мислам дека треба да најде работа.И гарант овој ќе биде лошиот а оној докторот нејзина вистинска љубов:DМногу сакам вакви филмови со трансформации,мислам сум спомнала некаде ама да бидат реални.Од мене сега за сега(y) за серијава и за темата:D
   
  На Lella, eliesaab, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
 3. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  3.641
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Кој е овој ? Ги гледав првите 2 епизоди ( не баш целосно) и овој не го видов.
  Иначе мене многу ми се допаѓа серијава сега за сега. Интересна е приказнава, актерите се добри, добра е за почеток.
   
  На eliesaab и sweety90 им се допаѓа ова.
 4. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  563
  Пол:
  Женски
  Јас го видов крајот на интернет и не ми се допаѓа.
  Не ги сакам сериите кои имаат не дефиниран крај, а штета бидејќи оваа серија има одлични актери.
   
 5. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.640
  Допаѓања:
  14.597
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Ајшен и Саваш! Саваш ми е ептен згоден :P
   
  На Lella, kala21, eliesaab и 3 други им се допаѓа ова.
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.215
  Допаѓања:
  41.370
  Селим, ќе се појави за некоја епизода! Не се опишува со зборови дечково [​IMG] :) @Polsko Колку што знам до 36 епизода се, се уште се снима серијава.
  На Турски е поинтересна. Значи нешто навистина интересно за разлика од тоа до сега :)

  Bugünün Saraylisi (2013– )
   
  На kala21, sweety90 и smooch им се допаѓа ова.
 7. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  186
  Prekrasen posebno go gledam za Savas.
   
  На kala21 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.102
  Пол:
  Женски
  Може ли некој да ми каже во колку часот ја даваат? :$
   
 9. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  486
  Во 19 часот на Канал 5, репризи има денес , сабота.
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  А како на турски се вика серијава т.е. што значи Bugünün Saraylisi ?
   
 11. sweety90

  sweety90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
 12. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  22.124
  Пол:
  Женски
  Дали ја има серијава некаде да се гледа со некаков превод балкански :) или англиски.
   
 13. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.513
  Пол:
  Женски
  само заради саваш и оној помошникон доктор што е би ја гледала инаку мислам дека е убава по раскажувањата на мајка ми зошто тогаш кога почнува јас не сум дома
   
 14. sweety90

  sweety90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Повели http://natabanu.com/serija/draguljareva-kci.html?start=33 :) Некои можеби работат линкови, некои можеби не... не знам :))
   
 15. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.970
  Засега интересна ми е и актеритеми се убави и се но допрва ке видиме какви сплетки ке има....
   
 16. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  22.124
  Пол:
  Женски
  thanks @sweety90 :) abe da nemoze covek da se snajdi so ova iminjava od turskive serii,koj kako saka taka si gi vika :D
   
 17. sweety90

  sweety90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Нема за што, повели пак :D

  Ги има и на јутјуб: :D
   
 18. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.970
  а каков ке биде крајот глупав?? Ние чекаме крај тие како на пола еп. да ја завршуваат како за наредната да кажуваат таков? Како ифет па..мајки и керки мислам и тие така завршија и нз други со таков крај беа.
   
 19. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.454
  Пол:
  Женски
  Ме трогна сцената кога Ајшен се присети на сцената со ремените и ги фрли.
  Инаку, не ја фаќам често и на цели епизоди, но така за повремено пуштање на мозок на пасење, добра е.
   
 20. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Ја фатив од почетокот,од прва епизода ми се виде интересна.Уствари од рекламите кога најавуваа се знаеше темата,па бев вклопена во содржината...:D

  Инаку ме потсеќа некако на „Притаени страсти“,па и заради глумецот што глумеше и таму,и заради тоа што е модерна и прикажана до богати семејства.:D
   
  На kala21 му/ѝ се допаѓа ова.