Ајшен (Bugünün Saraylısı) [Канал5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ludoto19, 25 декември 2014.

 1. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.826
  Допаѓања:
  33.410
  Пол:
  Женски
  не си го трошете времето серијата е укината и има глупав крај.. уствари нема крај.. Во првата сезона баш беше убава серијата ама после само 5 епизоди снимија од 2 сезона и толку ја укинаа.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.189
  На Јутуб ја има 37 цела епизода и трае дуро 3 и пол часа, а еве најава за 38... Значи сигурно е укината? Интересна беше, штета, за разлика од 90 посто од нивните серии, според мене

  П.с сега видов ова од 38 не е од 38 всушност. :D
   
 3. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.826
  Допаѓања:
  33.410
  Пол:
  Женски
  Има само 36 епизоди.
   
  Последна измена: 29 декември 2014
 4. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.344
  Допаѓања:
  18.353
  Пол:
  Женски
  И со оваа нешто слично се случило како со Bir Cocuk Sevdim значи... Не им е во ред тоа. Барем некој подефиниран крај да направат.
   
 5. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Кога даваат реприза од ова?
   
 6. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.119
  Допаѓања:
  17.743
  Пол:
  Женски
  Укината :o А јас па ко и се залетав дури 4 епизоди ги изгледав во еден ден:@
   
 7. Sarence

  Sarence Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  231
  Куќата на Саваш е истата што беше и на Аднан Зијагил #такоџе :D :P
   
 8. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.737
  Допаѓања:
  4.820
  Пол:
  Женски
  Ај некоја нека го каже крајот,штом толку го критикувате ? :D
  Инаку ја загледав поради Саваш многу ми е убав .
   
  На kala21, marija.980 и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 9. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.606
  Допаѓања:
  128.392
  Пол:
  Женски
  Срце е, најубав турски глумец. :$ :inlove:

  Инаку и јас ја гледам, а и ми се допаѓа главната глумица т.е Ајшен како глуми, од друга серија ја знам, па поради неа ја загледав.
  Добри глумци има, а и вака добра е за тепање време.
  Раскош, луксуз, многу сакам такви серии. :D
  Само зашто ја укинале штета, една добра серија и мора да уништаш они. :P
   
 10. НаталиЛили

  НаталиЛили Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2014
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  7.545
  Пол:
  Женски
  И јас ја загледав. Видов овде сте пишале, па решив да ѕирнам за што се работи.
  И така ниедна серија не гледам.
  Ама гледам пишувате ја укинале????
  Па не ми е јасно што ги даваат на тв укинативе серии.
  Таман ќе загледаш нешто и ќе заврши ептен без врска.
   
 11. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  E незнам,не сум до толку задлабочена кога ја гледам :D
  Ај баш ќе приметам.:rofl:
   
 12. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.119
  Допаѓања:
  17.743
  Пол:
  Женски
  Da istata kuka e samo mebelot e smenet :)
   
 13. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
 14. Chokoholic25

  Chokoholic25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  432
  Пол:
  Женски
  истата е, а оваа од Ајшен е макета
   
  На tea4e, nena2010 и НаталиЛили им се допаѓа ова.
 15. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  Единствена турска серија што ја гледам,не сум гледала турски серии одамна т.е немало некои интересни.:)
   
  На ceca-1, mileystar, marija.980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  И јас исто како и @prettyliar ,моментално само ова ја гледам. Единствена серија ми е што ја имам од почеток фатено.:D

  Инаку колку епизоди има вкупно серијава?
   
 17. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.119
  Допаѓања:
  17.743
  Пол:
  Женски
  ^^^
  36 ili 37 ep.
  dobra serija, steta sto e prekinata.
   
 18. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  @ane.bella Прекината,непрекината,вреди да се гледа за глумците :D:inlove::inlove:
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.119
  Допаѓања:
  17.743
  Пол:
  Женски
  Во право си @tea4e све лепотан до лепотан :) прв пат сум во ситуација каде што неможам да се одлучам кој ми е нај убав, дали Саваш или Фатих па сега и Селим се по често е во кадар,уфф маки.:D
  ама се разочарав кога видов Селим дека ќе се заљуби во Фериде,цурава од почетокот ја замразив затоа што беше безобразна невидена и идиотка и на крај таа ја доби "главната награда" Селим,е неможам да се помирам
  Стварно не ми се верува дека е прекината,содржината баш ми е супер,многу по глупави серии дотуркале до крај,настрана тоа колку се убави глумците,(џабе лепота ако не ги бидува за ништо, нели)баш имаат супер тим на актери. Незнам што да речам.А знае некој зошто е прекината?
   
  На tea4e, mileystar и ludoto19 им се допаѓа ова.
 20. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.189
  А Селим и Фериде ќе бидат заедно?Зашто видов тој Атиф ќе се врати во куќата. Јас па баш сакам да бидат заедно! :)
  Хм, искрено Криво ми е, зашто бе да ја укинат, баш убава серија, зар 3 и пол саати од 37ма епизода не биде доволни крај да направат? (waiting) Убава серија, дефинитивно, за разлика Од НАЈГОЛЕМИОТ дел од Турскиве. Инаку мислам дека Канал5 не ги крати епизодиве по саат и пол трае една нели?

  @nena2010 Вика 37ма, 3 и пол саати... Па не знам дали е вистинска