Ајшен (Bugünün Saraylısı) [Канал5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ludoto19, 25 декември 2014.

 1. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  А кај нас уште колку епизоди?
   
 2. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  451
  Пол:
  Женски
 3. Mala-volsebnicka

  Mala-volsebnicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2011
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  33
  Последната епизода неличи на последна освен ако баш е прекината.37 е официјално последна или до таа стигнале па прекинале?
   
 4. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  ^^Прекината е серијава.
   
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.189
  Значи овој не ја сака нејзе..!
   
 6. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.811
  Допаѓања:
  7.036
  Ништо не сфаќам ја сака или не ја сака ?
   
 7. ivchee.ivche

  ivchee.ivche Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Појма немам и јас тоа се чудам:^):^)
   
 8. Melita-te-saka

  Melita-te-saka Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2014
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  Не ја сака, ја лаже за да го одмазди овој Ата, татко и на Ајшен.

  Серијава е прекрсна, ја гледам на репризите кога има време.
  Интересно е што сите неверни мажи се собрани во една серија:

  -Саваш ја лажи Ајшен,
  -оној што ќе биди доктор ја лажи Суреја,
  -Ата со години не ја сака жена му и покрај тоа што имаат деца,
  -оној зетот ја вртина малото прсте онаа глупачката што стално плаче, (сестрата на Ајшен) како се викаше не ми текнува.. ?

  Серија во допир со реалноста. :)
   
 9. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Саваш дефинитивно не ја сака Ајшен,иако на моменти многу добро глуми.

  Во серијава нема ни една искрена и возвратена љубов.Единствено љубовта на Ата и Асуман,во минатото.
   
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.189
  И Фериде и Селим ќе се засакаат :) Барем Селим знам дека
  ќе ја засака
  , а колку беше сладок кога ја држеше за рака, и купи и чевлички и се, ау таа Фериде ама е глупава, Атиф бе, хаахах тој е маж без тестостерон! :D
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 11. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Знам за Селим,ама само тој ја сака.Не верувам дека таа ќе го засака.Иако ептем си одговарат тие двајца.
  Па тој Селим колку е убав,а? ^_^
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.189
  Не само што е убав, ама и многу мил е, има некоја мила звездичка, какви милиии очињааа :inlove::inlove:Па видов
  нешто ќе и кажува Те сакам на телефон, и она ќе плаче.... Па ќе видиме
  :)
   
 13. mila25ve

  mila25ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2012
  Пораки:
  454
  Допаѓања:
  1.087
  Пол:
  Женски
  леле неможам да поверувам дека Саваш толку добро се преправа дека ја сака Ајшен. Па и кола и подари и викендичка. Ако знае некој што ќе се случува до крај нека каже во спојлер
   
 14. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.095
  Пол:
  Женски

  Хмм,не би рекла дека се преправа,да можеби сето тоа го прави заради одмазда,но сепак ја сака.Ама неможе самиот да си го докаже тоа.Во една епизода,самиот се убедуваше дека ова е само одмазда,а не љубов,ама срцето не вели така ;)

  Инаку,што ќе се случува?Па незнам до која епизода се на Канал 5,и незнам дали го гледавте ова,но сега Атиф и Неслихан ќе се здружат,и ќе сакаат да ги разделат Ајшен и Саваш,ќе направат Ајшен да поверува дека Саваш ја изневерил,ама сето тоа ќе се открие,дека не е вистина.Дури и свадба ќе направат,ама Ајшен ќе го остави Саваш баш тој ден,и нема да се венчат.Фериде е обвинета за убиство на Атиф,бидејки тој се фрли од градилиштето,и сведоците рекоа дека таа е виновна.Но нема да оди во затвор,ќе направи договор со Атиф и нема да се разведе од него,само за да се спаси себеси.Потоа,ќе се појави тетка и на Ајшен,ќе се обиде да и зеде се што татко и и оставил.И на крајот ќе заврши кога Ата ќе и рече дека и е татко.
  Ќе се појави уште едно лепотанче,непријател на Саваш,ама толку од неговата улога,ја прекинаа серијата,за жал :D:(
   
  На НаталиЛили и mila25ve им се допаѓа ова.
 15. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.189
  А со Селимчо и Ферида што ќе биде?Ќе се засакаат ли?
   
 16. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Само Селим ќе ја сака,за Фериде нема да прикажат повеќе од допаѓање или можеби заблагодарување што секогаш е тука за неа.
  Во последната епизода Селим ќе и каже дека ја сака,ќе и рече да си одат заедно и тогаш Фериде заминува ама каде не се прикажува.
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. milicka19

  milicka19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Оф топик малку јас. ) Да се надоврзам со серијава сепак. Малку мие чудно како може со години луѓево да живеат заедно и во брак без љубов? Која е целта на нивните бракови па и плус деца. Уфтаде кога отворено знае дека не ја сака што прави сеуште со Ата? Госпоѓата Рејзан па со години љуби човек кој не и обврнува внимание. Браво Ата ти си најпосакуваниот маж и најљубениот. И на сметка на ваквите неостварени љубови патат децата. Фериде очајната што не му ги мавне клоците на оној неспособниот маж Атиф? И таа љуби но не и е возвратено. Суреја исто љуби маж кој не ја погледнува. Фатих љуби жена која не го погледнува. Ајшен љуби маж кој не ја сака. Незлихан и Селим исто. Е само Саваш се преправа дека љуби но и тој на крајот ќе се вљуби во Ајшен. Серијава ја мислев одлична но кога ќе ја сфатам суштината некако ми ја тупат многу. Целта е одмаздата ,богатството, моќта, тоа го сфативме сите но кога ќе размислам вака па и тоа е нешто што можи доаѓа и во нашиот реален живот со забрзано темпо во овој „модерен свет“ каде љубовта и другите позитивни вредности на општественото живеење се губат.
   
  На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.737
  Допаѓања:
  4.820
  Пол:
  Женски
  Ќе ја прекинат серијава на Канал 5 или толку епизоди се?
  И Саваш ќе погинит во собраќајката? ;(
   
 19. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  531
  Пол:
  Женски
  Не ја прекинуваат од канал 5 толку епизоди има
  Саваш е жив нема да загини
   
 20. agirl17

  agirl17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  162
  Пол:
  Женски
  Супер серија, една од ретките турски која сум ја загледала после подолго време. Ја загледав дома додека бев на распуст, во Скопје не можам немам телевизор, ама и баш се разочарав кога прочитав дека била прекината. Се надевам ќе снимат нови епизоди.