1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

А што кога те манипулираат?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Infarkt4e, 22 септември 2016.

  1. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    АЈде, бога ти ? ќе си трпи или ќе си оди и за тоа ти се прашуваш ??? Многу збориш неразмислено дете.
     
    На buba4e89 и Infarkt4e им се допаѓа ова.
  2. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Советувај ја ти, сигурно ќе и го спасиш бракот :)
     
    На baba Rada и anakonda88 им се допаѓа ова.
  3. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Јас пишав мислење не мој брак за да го спасам, форумот за тоа е, а не за бркање сеир со "ставови и мислења", читај и сити се, чувствувај се голема, ама не мораш да пишуваш.
     
    На girl-miri, buba4e89 и Infarkt4e им се допаѓа ова.
  4. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Не бркам сеир јас, кажав мислење според тоа таа што го пиша, а дали тоа ќе го прифати или не е нејзина работа, што се изреволтира ти не знам толку и нема што повеќе да ме цитираш и офф топик да правиме. Си кажав тоа што имам кажа и ти доволно е.
     
    На baba Rada, anakonda88 и Infarkt4e им се допаѓа ова.
  5. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Не сум изреволтирана, и одам оф топик затоа што ова е сериозна тема, не треба на жена што има проблем и прашува за мислење уште да и кажуваш што мислела кога с емажела, па, се спасила од не знам што, па, ако ти е трпи и тн. То ами изгледа на еве јас не можам да с еомажам ама ете ви вие што с емажите во странство ако вие и сл. Е, тоа иритира, затоа се прашањата Феминките помагаат или одмагаат на форумот, зш имаш теми за зезање оваа не е таква.
     
    На girl-miri, baba Rada и Infarkt4e им се допаѓа ова.
  6. Infarkt4e

    Infarkt4e Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Siromastija vo smisol kaj e Grcija a kaj Mk baska toa za tie sto poveke razbiraat postoi samo siromasen duh a parite se prolazni?
     
    На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Infarkt4e

    Infarkt4e Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram sto objasni nema sto da se nadovrzuvam :)
     
    На Love...music и Outlook им се допаѓа ова.
  8. Infarkt4e

    Infarkt4e Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Hehe a da pravi kavgi i spletki ne e bolna ne e bolna za na jatrvata da i kupuvaat i zlato i da odi na frizer sekoj vikend ama toa e mene dosega mi nema nisto zemeno a od mene se bara.
    Grkinkite tamu ne rabotat a ona velela za mene ah ovaa e od mk nema kaj da odi
     
    На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
  9. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.573
    Допаѓања:
    155.652
    Пол:
    Женски
    @Infarkt4e како деверо и свекрвата која како што почитав, не е арна, би ти го зеле детето? Размисли, имаш маж. Ако мажот сака да те заштити ничија закана нетреба да те заплашува ама прашањето е, дали мажот ти ќе застани зад тебе?
     
    На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Има, има каде да се оди, секогаш има решение, само со маж ти разговарај и Грците се со овој менталитет едно странство што да ти причам хахахаа Тргни се, ништо не ти треба, тоа што ти треба е маж ти и детето, ни злато ни бутур.
     
    На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
  11. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Ти спомна дека е во постела, од каде да знам. Плус дека стара, има поизразени национални предрасуди и не те третира рамноправно. Твојот проблем се парите. Оној кој плаќа ги диктира правилата, не си во позиција да се буниш ако не заработуваш и со сопругот сами не си ги подмирувате трошоците.
     
    На Infarkt4e му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Bella.04

    Bella.04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2016
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    Уште имало вакви луѓе...Прво нема што да те уценуват со детето,ќе ти го зеле,така се зима бебе.Се пикат кај што не треба.А маж ти извини вака за мене тоа не е маж.Не знае да си ја одбрани сопругата и додека се излева од дома те остава сама и ти вели дека се ќе се среди,НИШТО НЕМА ДА СЕ СРЕДИ.Па и се ти ќе чисташ одгоре абе зашо не мислите со таа главата прво пред да се земете,сами да си направете дом две соби две,ама знам мои се.Така се почнува.Земи си го бебето и оди си,ако сака маж ти нека дојде со тебе ако не нека си остане со семејството,кажи му на татко ти малце да го исплаши со два три збора.И не биди глупава извини вака биди лоша малце и гледај си само за тебе како ти одговара,биди себична,не дозволувај да те газат веќе.
     
    На Love...music, minne992, Outlook и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Infarkt4e

    Infarkt4e Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Imas i za ova pravo drugarce ama pak na brat mu mu se dodeleni nivnite pari a inaku i mojov maz pa i brat mu rabotat ama so segasnava plata vo Grcija 550 evra ne se zivee ako toj da recam brat mu ostane so starite neka gi zema i parite a kako moze tpj se da zema a na nas da ni se tovarat i uste da mi kazuva ke me brkale? Nezz sto da kazam :(maz mi ke me zastiti ama sto ne koristea 2god alal da mu e a na nas sram da ni e.
    Toa e mila aj da ne zamaram mn toa e
     
  14. Bojana_Ilcevska

    Bojana_Ilcevska Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    109
    Пол:
    Женски
    Немој да се плашиш детето секако не можат да ти го земат. А веќе е време и да си покажеш свое јас, не потклекнувај, не преќутувај. Никој ништо не може да ти направи, не дозволувај така.
     
    На Infarkt4e му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Јаневски

    Јаневски Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    925
    Допаѓања:
    1.930
    Пол:
    Машки
    @Infarkt4e Каде се твоите родители?
    Штом не бидува живот таму каде што си, штом маж ти нема разбирање - земај детето и бегајте.

    Престани да им бидеш слуга, ништо повеќе. Оваа постапка ќе иницира конфликт (порано или покасно) кој што ќе биде додатна причина за твоето заминување. Доколку не иницира конфликт - супер, проблемот ти е решен.
     
    На Infarkt4e и Love...music им се допаѓа ова.
  16. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.274
    Пол:
    Женски
    Гледам највеќе за бебето ти е сигурно ниту еден суд нема да ти го земе затоа што е бебе и најпотребна му е мајката. Основно правило е тоа.
     
    На Infarkt4e и Love...music им се допаѓа ова.
  17. Love...music

    Love...music Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.298
    Пол:
    Женски
    Кажи му на маж ти ако е со тебе ќе избегате во мк и ќе се вработите во конфекција, во конфекција ем мајка ти и татко ти ако можат малку да ви помогнат ќе преживеете некако па подоцна можеби ќе ви се насмее среќата ќе најдете и подобра работа мораш малку заби да покажеш не и се плаши на таа стара вештерка и на тие подмолни (золвата и братот)... и би ти препорачала да размислиш со ладна глава да разгледаш низ правото дали е возможно ако тие побараат старателство над детето да го добијат ако тоа не е возможно веднаш пакувај куфери со маж ти и бегај
    Среќно!
     
    На Infarkt4e му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Infarkt4e

    Infarkt4e Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Еве веќе 3ти ден кај сме тука и се далеку подобри (изгледа влијаеше што не бевме дома 1месец)но сепак ќе ги имам на око -што е најбитно -им ја открив слабата точка -а тоа е детето и синчето се разбира -значи свесни се дека можам да си ги повлечам во Мк-е кога е веќе така- ќе се повикам на поговорката "ако си наковална држи се цврсто но ако си чекан-удри силно"е сега ми се чини дека сум второто и затоа нема попуштање :D Секако не велам дека сега пак ќе бидам безобразна но ќе бидам човечна ако знаат да ме искористат супер-а ако не чаоо- Ви благодарам на сите што ми помогнавте со Вашите мислења -Се читкаме во поубави теми-Ваше infarkt4e <3
     
    На Bojana_Ilcevska и krEM4Eto им се допаѓа ова.
  19. Love...music

    Love...music Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.298
    Пол:
    Женски
    Не ми се верува мое мислење ќе бидат сега такви додека повторно да ве придобијат и потоа пак ќе почнат по старо ама сепак не ја знам целата ситуација во живо па ти најдобро си знаеш само не дозволувај да бидеш понижувана и угнетувана при најмало понижување бегај!
     
    На Infarkt4e му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Infarkt4e

    Infarkt4e Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Toa sekako zatoa velam ako znaat da me iskoristat i da bidat dobri so mene mozam da mu pomognam mnogu NO -bezobrazluk nikako nema da mozam da podnesam-jas mu gi postaviv moite granici
     
    На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.