1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

А1 МК (Поранешен ВИП оператор)

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од CIA, 14 јануари 2013.

 1. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.025
  Бидејќи немаше тема отворив нова каде што ќе може да се дискутира за предностите и недостатоците на тоа да сте корисник на ВИП.
  Сега да ве прашам нешто,ми стаса порака деновиве од ВИП за да се потврди дека бројот го користи физичко лице и понатаму се бараат лични податоци...дали и вас ви стаса,и дали треба моите лични податоци да ги пишам во пораките или пак на лицето на чие што гласи тој број..пошто јас си го користам бројот,ама го немам купено јас туку тато уште одамна и незнам на кого личните податоци да ги пишам во пораката :?:
   
 2. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.924
  Допаѓања:
  26.757
  Пол:
  Женски
  Честито за темата под моја препорака :wasntme: (да не излезе дека се фалам, пазете :!: !)
  ----------------------------------------------------------------------------------------------
  Прво бев на Т-Мобиле и без доста задоволна, но после решив да се преместам па не знаев каде, решив во Оне, бидејќи имаше попривлечни тарифи, а богами и онаа роденденската во ВИП беше одлична :!: Но сега во новогодишниот пакет имаат (како да кажам) предност, повеќе минути, дрнм дрн, дрн.......

  Па, белки нема да ми се лутите што се мешам во темава а сум на Оне.. :$
   
 3. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.029
  Допаѓања:
  77.342
  Пол:
  Женски
  Леле, јас отсекогаш сум била скептична во однос со ваквите пораки и најубаво, да си одиш во најблискиот продажен салон на Вип и да си се распрашаш околу тоа.
  Инаку мене ми нема стигнато нешто такво. :?:
   
 4. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.989
  Пол:
  Женски
  Мишела, не знам кога си го купила бројот, ама од неодамна мобилните оператори почнаа акција со цел да ги заштитат корисниците доколку има некакви вознемирувања. Мораат да имаат податоци за секој корисник на нивната мрежа за да имаат евиденција.
  Јас вчера си купив Вип број од трафика и кога ја уклучив сим картичката, веднаш ми побара податоци. Се испраќаат неколку бесплатни пораки со име и презиме, матичен број и адреса на живеење.

  Баш најдов една статија од оваа новост и еве што вели

  Така што CIA, слободно пиши си податоци.
  Во спротивно, ќе не можеш да ја активираш сим картичката.
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.029
  Допаѓања:
  77.342
  Пол:
  Женски
  Епа, штом почнала да се спроведува оваа постапка кај новите корисници - во ред, мојот број е земен многу одамна, па ми беше чудно и затоа така изреагирав. :tmi:

  Инаку, знае некој до кога трае дбивањето 100 бесплатни СМС-и, минути и мегабајти со надополнување на сметката ? :wasntme:
  Ептен ми е по мерак ова, со дечко ми се убиваме од пишување пораки, а јас се осеќам ко затрескано основче и само типкам по тоа екранот. :lol: :$
  Се надевам дека е неограничено. ]:)
   
  На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
 6. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.025
  Мишела и мене бројот ми е одамна,па сепак ми стаса,и бидејќи не им вратив на 2-3 пораки уште ми праќаат...сега ќе им пишам.
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 7. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  До 31 месецов. :(
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Јас сум веќе 5-6 години на T-Mobile но сега пред неколку месеци си купив и картичка на Vip и на мене ми стигна таква порака и ги пратив информациите за да ја активирам.Инаку задоволна сум од Vip затоа што имаат доста добри понуди особено сега пред Нова Година доста ми стигнаа,а мислам и дека сеуште траат.Така да ќе продолжам да си го користам и тој број.
   
 9. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.620
  Бев јас на вип цели 4 години,и видов што е како е,се откажав и среќен сум поради тоа,многу крадат бе ужас :puke:
   
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.315
  Пол:
  Женски
  Јас сакам да ги откажам ВИП, ама не ми одговара. Сите со кои што контактирам имаат броеви на ВИП.
   
 11. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Бев на вип и се откажав не бев задоволна воопшто
   
 12. AquaBlue

  AquaBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2013
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  571
  Нели има наградна игра сега, да одговориш на прашањата што ти ги поставуваат за да се натпреваруваш за 600.000 денари :| 0 денари била една порака.. Јас пак се излажав и си почнав да ги одговарам прашањата, за најпосле цел кредит да ми го земат :swear:
  А мрежата... Катастрофа! Чим појдам Охрид или Струга, ете ги одма со пораките : Welcome to Albania |(
   
 13. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  334
  Исто и мене...Катастрофа најголема се вип
   
 14. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  817
  Пол:
  Женски
  Јас не сум била На вип, ама брат ми бил.
  Цело време се жалеше на мрежата, воопшто не е добра..
  И еднаш беше нешто на роаминг, и само една порака две прати, и дојде сметка 46.000
  Јас сакав порано да се префрлам, ама после ова во никој случај.. :|
   
 15. Milky.Way

  Milky.Way Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Зраво,
  и јас сум на вип и до сега не сум имала некои големи проблеми. Но, во последниве 2 недели кредитот ми се троши ОДМА! Вчера ставив 100 денари и сега ми се 48, а не сум зборувала со никој, само титкав. Кога и да го отклучам телефонот ми излегува онаа порака: Имате Х денари на сметка, важи до Х.Х.2014. Кога ќе отворам да видам претходни разговори и нема ништо што би ми го трошело. Едино да не зема пари и кога разговараш со тел. на друг оператор и ако не ѕвониш ти!
  Си мислам да не е од наградната игра ама само 4 пораки пратив,а уште ми стигаат ама јас ги бришам!
  Дали му се случува ова и на некој друг?! Ако знае некој/а што се случува ја/го замолувам да напише овде или да ми праати лична порака! :bow: :bow:
   
 16. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.288
  Допаѓања:
  14.340
  Пол:
  Женски
  ^^ Да не ти се уклучува интернет на мобилен?
  Мене така ми се трошеше кредит.
   
 17. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Треба да испратиш SMS на 1466 со содржина STOP (бесплатна е и оваа порака), бидејќи со самото тоа што почнуваш да играш, понатака секој ден ти земаат 35 денари.

  http://www.vip.mk/283#
   
 18. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.989
  Пол:
  Женски
  Бројчево го имам веќе некое време, ама денес прв пат се јавив во контакт центарот за една информација. И не знам зошто, ама менито беше само на албански :^)
  Ме поздравија со Мирдита и понатаму ништо не разбрав. Прво помислив дека нешто не е во ред со операторот, ама од сите вип броеви што ги имам дома се јавив и на сите менито беше на македонски.
  Any advice? :?:
   
 19. flower08

  flower08 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2013
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  2
  Имам ВИП тарифа Л и можам да земам телефон оваа недела, ама после сакам да се префрлам на ВИП М...Моето прашање е кога ќе зимам телефон ќе ми се смета попустот за М или за Л? :)
   
 20. hristinnnna

  hristinnnna Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  170
  Сите од семејството сме верни корисници на вип, и досеа не се случило нешто ептен лошо, освен тоа што на татко ми на договор коа требаше по 250 да плача стигна сметка од 800, као демек пуштани пораки во странство а тоа некој друг провалил во моб и си пуштал.И си плативме 800.
  Друго мене ми се уклучуваше интернет и ми земаше кредит, и откако ставив забраана за користење интернет од вип си е океј сеа.
  Се на се не се лоши.:)