1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

А1 МК (Поранешен ВИП оператор)

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од CIA, 14 јануари 2013.

  1. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    2 gb 99 denari 7 dena aktivacija na start 2 gb na 144 203
     
    На Barca-Gril му/ѝ се допаѓа ова.
  2. moon1

    moon1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    647
    Допаѓања:
    2.627
    Пол:
    Женски
    Долго време бев на Вип, сега, веќе неколку месеци сум на џабест и ми е супер. На вип мрежата им е катастрофа, настрана тоа што сецка, прекинува, шушти, грчи, слушаш роботски или слоу моушн глас....
    Бев грција и на враќање ја поминавме границата, веќе 5 км бевме во Македонија, мене мрежата сеуште на водафон (или која и да беше). Го исклучувам и приклучувам телефонот, пак водафон (facepalm)
    Другарот на т мобајл, на одење, после 10-15 км изминати во Грција тој сеуште си фаќаше македонска мрежа, а јас на враќање, ем во македонија ем пак немам македонска мрежа....
    Друг настан. Бев Бугарија, тргнав со кредит. Поминувам граница, и по 10 мин ми стига порака: вашата сметка е намалена, по 1 саат пак: вашата сметка е намалена и така се до нула. Се слушам со моите на нет и им велам ставете ми кредит. Ми ставаат и пак истото, без причина ми го лапна целиот кредит. Додека престојував Бугарија ми стигаа и пораки од вип, за некакви си наградни игри и што знам за друго што. Се враќам Македонија, ставам кредит пак ми го зема. Одам во Вип им кажувам ситуацијата и таа ми вика дека тие си наплаќале за пораките што мене вип ми ги праќал, затоа што ми праќале порака надвор од Македонија. Е браво си викам, многу паметно ги крадете луѓето.:emo:
     
  3. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Да не знае некој дали има некоја опција на припејд за активирање на поефтини разговори кон другите мрежи ?
     
  4. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    140 101 sms START 79 den 100 min. So site za 7 dena
     
  5. WildOnes55

    WildOnes55 Активен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2015
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    95
    Пол:
    Женски
    Додека бев на ВИП, мрежата беше катастрофа (не верувам дека сега е подобрена).Сега сум на ОНЕ, супер е секогаш има мрежа,што е и најважно.
     
  6. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.224
    Допаѓања:
    93.789
    На кој број се активира овој пакет?
     
  7. Barca-Gril

    Barca-Gril Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    874
    Допаѓања:
    927
    Пол:
    Женски
    144203 текст старт
     
    На Emy867 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Сакам да прашам дали некој знае да ми одговори. Доколку сакам да го прекинам договорот кој има уште една година дали ќе има некакви пенали ова она? Ќе треба да доплатам за нареднава година знам, ама дали некој знае да ми објасни поопширно? :)
     
  9. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    ke platis samo pretplatite za cela godina ako si bila na primer na pretplata od 479denari - ke platis 479+12meseci =5748 , i tolku
     
    На jovana03 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Lotus-14

    Lotus-14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Мое лично видување за ВИП е дека се лопови невидени. Прво е безобразно да ти наплатуваат казна за доцнење на сметка бидејќи си нивни клиент а секако сметката ќе биде подмирена на никој не му одговара да е исклучен во двата правци. Второ за активирање на дополнителен пакет не потсетуваат пред да истече да се исклучи и слично автоматски го реактивираат. Услугата на операторите во центарот за корисници е на ниско некултурно ниво, зборат 360 во една секунда. Невидена работа е колку се безобразни, среќа ги откачив полесно дишам од тогаш мислам! Да не ја спомнувам нивната мрежна достапност, у сред Скопје се чувствував дека живеам во некоја пустина... Квалитет се на се испод 0!
     
    На Kimey му/ѝ се допаѓа ова.
  11. molikaMk

    molikaMk Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    2.378
    И плус ако имаш земено телефон со доплата, пр. од 2000 денари. ќе треба и тие + 2000 да ги платиш ако го раскинуваш догововот.ужас .(facepalm)...мене среќа ми истече па сега ќе се префрлам на оне]:)
     
  12. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Имав добро мислење за Вип се додека сметката за Декемрви ми стигна речиси 3000 денари,а си зборев исто како минатите месеци дури и помалку.Сега едвај чекам да се префрлам.
     
  13. luckyblonde

    luckyblonde Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Како да уклучам интернет на припејд број на вип ми треба за на одмор незнам како ако некој знае нека пише имам број на претплата ама не го носам тој број кога одам на одмор,барав на страната на вип нема некоја опција за вип припејд интернет за во странство ако знае некој нека пише tnx :):sun::sun::sun::sun::sun:
     
  14. macedonec15

    macedonec15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2015
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    118
    Пол:
    Машки
    Јависе во контакт центарот ќе ти објаснат
     
    На luckyblonde му/ѝ се допаѓа ова.
  15. PeperutkiVoMene

    PeperutkiVoMene Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2015
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Дали веќе се споија ВИП и ОНЕ?
     
  16. Kimey

    Kimey Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    Јас сум на вип и би кажала се најлошо за операторот. Пред некое време додека зборував на телефон се слушаа постојано некои гласови од страна. На пример зборував со другарка и наеднаш на сред муабет ќе се појавеше некој глас на 2 секунди ќе слушнев едвај еден збор ќе се исклучеше и ќе продолжеше мојот разговор. И тоа траеше со денови се додека пред 2-3 дена не ја исклучив картичката што ми беше на сметка и си земав бројче на кредит од трафика.
     
  17. neongirl07

    neongirl07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2015
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    344
    Пол:
    Женски
    Купи си бројче на ВИП ако сакаш да се изнашеташ. Треба да изодиш километри и километри за да фатиш мрежа :)
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  18. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Јас не го сакам операторот вип го користам т мобиле и прзадоолна сум :)
     
  19. stefi556

    stefi556 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    362
    Пол:
    Женски
    Мене цела фамилија ми е на ВИП, па најмногу ми се исплати да сум на оваа мрежа. Ама не можам да кажам дека сум многу задоволна. Мрежата паѓа многу често за време на повик.
     
  20. Paolita

    Paolita Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2014
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    150
    Пол:
    Женски
    Знае некој да ми објасни каква е оваа цена за посебни понуди-еднократно? Инаку јас сум припејд корисник, им ја разгледував понудата на вип и сакав да си го земам телефонот во готово ама ја видов оваа цена и ме заинтересира?Знае некој кои услови треба да ги исполувам за да го земам телефонот по таа цена и за каква посебна понуда станува збор?
     

    Прикачени фајлови:

    • Capture.PNG
      Capture.PNG
      Големина на фајлот:
      30,2 KB
      Прегледи:
      8