1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

А1 МК (Поранешен ВИП оператор)

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од CIA, 14 јануари 2013.

  1. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    Катастрофа од услуга. На сметка бев, едвај дочекав да го сменам операторот. Ниту има мрежа, па не слушаш ништо, па ти исклучува нон стоп на сред разговор...а за сметката да не праиме муабет, секогаш надмината. Само незнам од што кога по договор имав 1000 бесплатни минути.
     
    На stilas7 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    И јас сум на VIP веќе четири години, од кои две години на сметка. Ми се случило само два, три пати до сега да ми снема мрежа. А луѓево околу мене постојано се жалат. И моите сите дома се на VIP и на сметка. Не се пожалиле дека им паѓа мрежа. Што е проблемот не знам. Ајде во ова верувам дека мрежа нема, можеби на некој повеќе, на некој помалку му се случува. Ама кога ќе речете дека сметка ви дошла голема, а не сте збореле не верувам па и на раце да застанете. Никој не може да ви наддава ако вие не сте потрошиле. Не се лажете. Јас сум на сметка две години, моите се веќе пет, шест години, сите што ги познавам се скоро на сметка и никогаш, никој не се пожалил на вакво нешто. Не е битно дали е VIP, ONE или T-Mobile. Од корисници од сите оператори го имам слушнато ова. Сами си ја преминувате границата, па после друг ви е крив.
    Треба убаво да сте запознаени колку изнесува лимитот на вашата сметка. Колку навистина можете да зборите со вашата претплата. Што се наплаќа, а што не. Ако излегувате од Македонија, треба да си отидете кај операторот убаво да се информирате за поволностите во таа земја, на која мрежа е најдобро да се приклучите таму, што ќе ви се наплати, а што не, да изгасите интернет зашто и да не го пуштите може да ви троши дополнителни пари. Ова и во VIP го кажуваат. Значи треба убаво да сте си информирани ако сакате да не ви доаѓа сметка поголема од нормалното.
    Сега имате и апликација за андроид на VIP. Симнете си ја, имате детална сметка за вашиот број само со две кликнувања. Каде сте вртеле, на кој број, колку е зборено, на кој ден, во колку саат, во која секунда, дали е наплатено дополнително, која е моменталната сметка, дали имате засостанат долг, дури можете и да си ја платите сметката преку апликацијава. Толку начини постојат сега да се види тоа, апликации, чуда, во вип можете детална сметка да извадите... Кој ќе се осмели да ви додава плус пари на сметка кога тоа одма може да се дознае дури и од дома со една обична апликација.
     
    На La.loca, ♡BuBaLe♡, karak и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    Бидејќи само јас сум пишала за надминување на сметката, највероватно постов погоре за мене се однесува.
    Хахаха ко пензионер се осеќам што не разбира што договор потпишува.
    Фала богу, знам да читам и пишувам, прилично сум писмена да си разберам што треба да ми се наплати а што не, да знам кога сум надминала и кога не сум надминала. :rofl:
     
  4. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    @Eli23 да ти кажам најискрено не ни видов дека си пишала. Еве сега гледам. И не, не си единствена на темава, ако ја имаш убаво прочитано ќе видиш дека има и други кои се жалеле на истото. Ако вака ги читаш и договорите кои ги потпишуваш, јасно ми е зашто ти доаѓа поголема сметка, а не си зборела. :rofl:
     
  5. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    Па изгледа колку јас толку и ти си прочитала. :rofl:
    Јас до душа прочитав наназад еден куп мислења. Скоро сите. И ги имав истите проблеми како и другите.
    А за договорите, не се секирај драга, магистар сум по право и имам солидно работно искуство зад мене, па знам што потпишувам.
    Сепак ти благодарам на загриженоста. Битно ти си си го прочитала договорот и си задоволна. :) Ако си задоволна од услугата, совет - не го менувај.
    Јас одамна го сменив операторот и сум далеку позадоволна.
     
  6. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    А како го објаануваш фактот што еве мене ми прифатиле приговор за повеќе фактуриран износ на сметката?! Ако не приметиш ќе си платиш.. Кај мене беше ептен очигледмо па приметив..
     
  7. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    Мене договорот ми беше на 555 денари, а последната година фактурата беше секогаш над 600 ден. За ситни пари ај си викам да не поднесувам приговор, да чекам на шалтер и да се расправам. Ама и кај колешките исто беше и кај дечко ми.
    Сите што ја имавме таа тарифа. Зарем сите се неписмени хаха
     
  8. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Последниве 2-3 недели мрежата на ВИП е катастрофа. Да не може човек да направи муабет на раат. Инаку, и јас имам слушнато дека луѓе се жалат дека сметките им се повисоки отколку што треба. Последната сметка на моја другарка и стигна околу 2 500 денари на ВИП, а цената месечно беше 666 денари. Разговараше во странство и наместо да плати 1 500 денари, и наплатиле плус 1 000 денари. Она се изнервира и се префрли на One.
     
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.145
    Допаѓања:
    76.557
    Пол:
    Женски
    Мене се ми океј, освен што кога се јавив вчера во контакт центарот секретарката зборуваше на албански ?! :^) Не е како порано што имаше и на македонски и на албански...
     
  10. N0NamE

    N0NamE Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2015
    Пораки:
    698
    Допаѓања:
    2.136
    Пол:
    Машки
    Spajdermen padnaja od 15-ti sprat mreza mu bila na VIP :D :rofl::rofl:
     
  11. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Мислев да се откажувам од нив и да се префрлам на Оне. Но откако се споија во еден оператор, веќе и не се префрлувам, туку останувам со надежта дека ќе се подобрат во следниов период. Т-Мобајл никогаш не сум користел, а и нема да користам.

    Сеуште имам проблеми со Випот, на секое второ ѕвонење, првите два пати не ѕвони, туку веднаш исклучува и после од треба дури може да ѕвони. Незнам дали и кај другите е вака, ама ова мене страшно ме нервира.
     
  12. CherryPop

    CherryPop Активен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2015
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Што значи цената за посебни понуди - еднократно ?
     
  13. CherryPop

    CherryPop Активен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2015
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    ???
     
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Телефон со вип картичка платен во еднократен износ.
     
  15. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Кога им е роденден на вип-ов?
     
  16. doubleinfinity

    doubleinfinity Популарен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    2.247
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    септември
     
    На jovana03 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Знае ли некој колкави се претплатите на вип? Барам на страницана ама не можам да најдам :^)
     
  18. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    http://www.vip.mk/postpejd/tarifi/zaedno-e-podobro
     
  19. jovana03

    jovana03 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2013
    Пораки:
    1.759
    Допаѓања:
    6.673
    Пол:
    Женски
    Е до тука влегувам, потоа ништо не ми отвара а и не ги гледам оние : M, L, XL, XXL
     
    На Скопјетесакам му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    Untitled.jpg
     
    На jovana03 му/ѝ се допаѓа ова.