1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

А1 Телевизија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Lovely, 14 јануари 2011.

  1. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Ајде сега кажете за А1, гледам Темата за Сител е доста актуелна.
    Ви се допаѓа ли тоа што го даваат на А1? И тоа што ги синхронизираат филмовите? И тоа што веќе не даваат никакви серии освен турски?
    Јас на А1 гледам само Идол и понекогаш Тркало на среќата.
    Искрено А1 најмногу ја гледам од македонските телевизии, а погоре кажав само што редовно следам.
    А на другите оставам само кога ке налетам на добар филм...
     
    На Anita Nikoloska му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Од А1 гледам Идол, Кога лисјата паѓаат, ЦСИ... добро филмче кога даваат тоа...
    Друго и нема нешто занимливо, за вестите да зборам, најтапа вести од сите телевизии даваат, она па студио 2 колку ме иритира, абе глупости живи, само некои партиски пропаганди, документарци за тутунарите за овој за оној, нај црна хроника вести!
    Партиска телевизија, пристрасен медум!
    И претеруваат со рекламите, на секој 10 мин пола саат реклами!
     
    На SanjaKirchner му/ѝ се допаѓа ова.
  3. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Порано почесто ја гледав, можеби затоа што ми ги погодуваа сериите, гледав Округот Оринџ, Очајни домаќинки, ЦСИ и слично. А сега гледам вести, евентуално Идол и А1 Ексклузив. Чат пат ако дадат некое интересно играно филмче, ама многу отупуваат со реклами |(

    P.S. И Рано Ден гледам пошто рано станувам, а А1 метео со Григор не пропуштам :$
     
  4. rainlover

    rainlover Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    969
    Допаѓања:
    632
    потпис!
    иако не нудат којзнае каква програма, сепак ми се најдобра македонска телевизија (ако А1 се најдобра ТВ, видете какви ни се другите телевизиии :^) ) и покрaј Boomerang ни се најчест избор.

    ЕДИТ... и да се сложувам дека порано имаа подобра програма CSI, Округот Оринџ, Вовед во анатомија, Милионер.
     
  5. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    А кој медиум не е пристрасен и партиски обоен?
     
  6. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Од сите наши телевизии, А1 ми е најдобра. Може претеруваат со турските серии, ама подобро лисјата ќе ги гледам, отколку Индија или Бандини.
    Отсекогаш биле понапред од другите телевизии и другите секогаш ги копирале. Почнувајќи од изгледот на студијата до програмата што се емитува. Само пак треба да почнат да даваат филмови во сабота вечер како порано, сега некако помалку добри филмови даваат.
     
  7. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    МТВ хахахха :D
     
    На viki44e и TeddyGrey им се допаѓа ова.
  8. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    МТВ е бетер од Сител. Кога би споредувале, А1 е најдобра македонска телевизија од сите. Баш како што рече фемина90 отсекогаш А1 ќе извадат нешто па другиве ќе копираат. Први почнаа А1 да даваат турски серии (1001 ноќ), па Сител ја ставија Ѓумуш. И мислам дека Сител каде-каде повеќе претеруваат со сериите отколку А1. Од турските на А1 само Долина на волците и Кога лисјата паѓаат се. Башка немаат ниту една индиска серија. А Сител имаат еден куп серии сите во ударни термини.
     
    На tessie, femina90 и JuLleE им се допаѓа ова.
  9. martincencee

    martincencee Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2010
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    75
    Абе многу замараат во последно време, го претераа, не се трпат!Не сум партиски определeна, ама ми се поврака веќе од нивните тупења!
     
  10. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    6.693
    Пол:
    Женски
    Порано повеќе ја сакав заради тоа што имаше многу убави серии како што беа Очајни домаќинки и Округот Оринџ,Млади Бунтовници и сл.
    Сега гледам само Кога лисјата паѓаат,Идол и Тркало на среќата затоа што Игор ми е многу интересен :)
    Во последно време стварно ја претераа со вестите.Нека ајде да се стави на страна се што се случува во држата и целиот хаос,линч и прават на самата земја.Црна хроника,песимизам до срж,негативности над негативности,СМАК СВЕТА!
    Јас не сум чула една позитивна вест од А1. Затоа и вести воопшто не гледам по македонскиве телевизии,едино ако ми е пуштен телевизорот па неизбежно чујам нешто.
    Од друга страна временската прогноза им е одлична,е таа редовно си ја пратам :)
     
    На martincencee му/ѝ се допаѓа ова.
  11. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Убаво е ова, нека излегуваат на виделина вакви работи, нека се знае. Тие хроники некој ги доживува, најмалку што можат е да привлечат некое внимание кон такви ставри, со цел да се подобри ситуацијата....иако не ни е интересно за гледање. Мада од друга страна А1 ти се drama queen :lol:

    К-15.....беше, затоа и не успеа

    п.с Не ја гледам
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Latinna

    Latinna Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    108
    А1 беше далеку поинетресна телевизија порано.Според мене живее на стара слава.
    Другите телевизии не се поарни,тоа е факт ама да се нарече ,,Најдобра телвизија,,- тоа малку потешко.Кога и да свртиш или има фармер или има вести кои успат се крајно пристрасни или Али Ризовци |( .И уште две-три турски серии на македонски.
    Единствено Сунгерот Боб им вреди :lol: .И Григор секако :$ .

    П.С не знам каде прочитав МТВ била бетер од Сител.Мене напротив,вестите на Мтв ми се најпријатни за гледање.Нема претерување како на А1 и Сител.
     
  13. k.i.t.t.y

    k.i.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2011
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    74
    А1 порано имаа многу поинтересна програма за разлика од оваа сегашнава.. Ги вади Али Риза едино :D Иначе колку повеќе серии имаше порано, не дека сега нема ама сите се турски, сите се некако по исти терк правени и досадни се... Впрочем и сител се исти, само они ги имаат и индииците. :) И вестите на А1 се едно големо препукување, те пунат само со глупости, емисиите се досадни подосадни Амин.. Да не беше Лисјата немаше да имам никаква причина да гледам А1. :)
     
  14. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    кога гледам телевизија прво што пуштам пуштам а1. секогаш ми биле најдобри во поглед на програмата. е добро зза серии од типот на шпанско-турски верзии не коментирам затоа што не гледам. останатото е ок а искрено вести ако седнам да гледам тоа се вестите на а1. а кога ќе размислам па последно време и не губам време за пред телевизор. сума сумаро ми се допаѓа а1 како телевизија и она што го нудат за разлика од било која друга телевизија
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Biggie

    Biggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    62
    Се сложувам речиси со сите мислења. И јас кога вклучувам ТВ прво што пуштам е А1. Даваат и добри емисии, и серии, и филмови .. има за секој по нешто за гледање. Презентерите и водителите се фини и те примамуваат да гледаш, пријатно изгледаат на екранот. И да не се лажеме А1 е најгледана телевизија и мислам дека така и треба да остане.
     
  16. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    А1 не е партиски обоена телевизија, само е против ВМРО. :hai:
     
    На SunFlower94 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    И јас сум во екипата која прво пушта А1 па ако таму нема ништо ништо почнувам по ред да менувам.Партиска не партиска поарна нема..Го гледам Идол,Лисјата :tmi: ,Ексклузив,Тркалото со Игор, а Глигор не го испуштам :D , страшно симпатично створење ми е.Инаку ова за копирањето е точно, ови ексклузив ајдеее сите почнаа..де бакстејџ, де тротоар, овие шехеразад,ајдее сите виолини плачат, бандини,мандини :^) Е сега малку ја тупат со реклами ама тоа е, ако ти чини арно, ако не си имаме далечинско ;)
     
  18. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    За А1 не сакам да коментирам, мислам дека и пред тоа имаше политичка тема,но сепак на телевизијата освен политички пропаганди има доста интересни серии без разлика што се турски,па и на сител има доста турски серии па ги гледаме незнам зошто толку фама се дига околу сериите, а можеби А1 им смета повеќе на вмаровците. Јас сметам дека телевизиските канали не треба толку политички да бидат орјентирани туку да ни овозможат релаксација и уживање и еден вид забава. :devil:
     
  19. solzuska

    solzuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    135
    офф топик: каков е тој глигор??
     
  20. Lali-Esposito

    Lali-Esposito Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2010
    Пораки:
    91
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Глигор е тој на А1 метео водителот. :)