1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

А1 Телевизија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Lovely, 14 јануари 2011.

 1. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Ајде сега кажете за А1, гледам Темата за Сител е доста актуелна.
  Ви се допаѓа ли тоа што го даваат на А1? И тоа што ги синхронизираат филмовите? И тоа што веќе не даваат никакви серии освен турски?
  Јас на А1 гледам само Идол и понекогаш Тркало на среќата.
  Искрено А1 најмногу ја гледам од македонските телевизии, а погоре кажав само што редовно следам.
  А на другите оставам само кога ке налетам на добар филм...
   
  На Anita Nikoloska му/ѝ се допаѓа ова.
 2. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.064
  Од А1 гледам Идол, Кога лисјата паѓаат, ЦСИ... добро филмче кога даваат тоа...
  Друго и нема нешто занимливо, за вестите да зборам, најтапа вести од сите телевизии даваат, она па студио 2 колку ме иритира, абе глупости живи, само некои партиски пропаганди, документарци за тутунарите за овој за оној, нај црна хроника вести!
  Партиска телевизија, пристрасен медум!
  И претеруваат со рекламите, на секој 10 мин пола саат реклами!
   
  На SanjaKirchner му/ѝ се допаѓа ова.
 3. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  496
  Порано почесто ја гледав, можеби затоа што ми ги погодуваа сериите, гледав Округот Оринџ, Очајни домаќинки, ЦСИ и слично. А сега гледам вести, евентуално Идол и А1 Ексклузив. Чат пат ако дадат некое интересно играно филмче, ама многу отупуваат со реклами |(

  P.S. И Рано Ден гледам пошто рано станувам, а А1 метео со Григор не пропуштам :$
   
 4. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  631
  потпис!
  иако не нудат којзнае каква програма, сепак ми се најдобра македонска телевизија (ако А1 се најдобра ТВ, видете какви ни се другите телевизиии :^) ) и покрaј Boomerang ни се најчест избор.

  ЕДИТ... и да се сложувам дека порано имаа подобра програма CSI, Округот Оринџ, Вовед во анатомија, Милионер.
   
 5. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.990
  А кој медиум не е пристрасен и партиски обоен?
   
 6. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.342
  Од сите наши телевизии, А1 ми е најдобра. Може претеруваат со турските серии, ама подобро лисјата ќе ги гледам, отколку Индија или Бандини.
  Отсекогаш биле понапред од другите телевизии и другите секогаш ги копирале. Почнувајќи од изгледот на студијата до програмата што се емитува. Само пак треба да почнат да даваат филмови во сабота вечер како порано, сега некако помалку добри филмови даваат.
   
 7. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.064
  МТВ хахахха :D
   
  На viki44e и TeddyGrey им се допаѓа ова.
 8. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.990
  МТВ е бетер од Сител. Кога би споредувале, А1 е најдобра македонска телевизија од сите. Баш како што рече фемина90 отсекогаш А1 ќе извадат нешто па другиве ќе копираат. Први почнаа А1 да даваат турски серии (1001 ноќ), па Сител ја ставија Ѓумуш. И мислам дека Сител каде-каде повеќе претеруваат со сериите отколку А1. Од турските на А1 само Долина на волците и Кога лисјата паѓаат се. Башка немаат ниту една индиска серија. А Сител имаат еден куп серии сите во ударни термини.
   
  На tessie, femina90 и JuLleE им се допаѓа ова.
 9. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Абе многу замараат во последно време, го претераа, не се трпат!Не сум партиски определeна, ама ми се поврака веќе од нивните тупења!
   
 10. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  6.137
  Пол:
  Женски
  Порано повеќе ја сакав заради тоа што имаше многу убави серии како што беа Очајни домаќинки и Округот Оринџ,Млади Бунтовници и сл.
  Сега гледам само Кога лисјата паѓаат,Идол и Тркало на среќата затоа што Игор ми е многу интересен :)
  Во последно време стварно ја претераа со вестите.Нека ајде да се стави на страна се што се случува во држата и целиот хаос,линч и прават на самата земја.Црна хроника,песимизам до срж,негативности над негативности,СМАК СВЕТА!
  Јас не сум чула една позитивна вест од А1. Затоа и вести воопшто не гледам по македонскиве телевизии,едино ако ми е пуштен телевизорот па неизбежно чујам нешто.
  Од друга страна временската прогноза им е одлична,е таа редовно си ја пратам :)
   
  На martincencee му/ѝ се допаѓа ова.
 11. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.604
  Допаѓања:
  9.714
  Убаво е ова, нека излегуваат на виделина вакви работи, нека се знае. Тие хроники некој ги доживува, најмалку што можат е да привлечат некое внимание кон такви ставри, со цел да се подобри ситуацијата....иако не ни е интересно за гледање. Мада од друга страна А1 ти се drama queen :lol:

  К-15.....беше, затоа и не успеа

  п.с Не ја гледам
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Latinna

  Latinna Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  107
  А1 беше далеку поинетресна телевизија порано.Според мене живее на стара слава.
  Другите телевизии не се поарни,тоа е факт ама да се нарече ,,Најдобра телвизија,,- тоа малку потешко.Кога и да свртиш или има фармер или има вести кои успат се крајно пристрасни или Али Ризовци |( .И уште две-три турски серии на македонски.
  Единствено Сунгерот Боб им вреди :lol: .И Григор секако :$ .

  П.С не знам каде прочитав МТВ била бетер од Сител.Мене напротив,вестите на Мтв ми се најпријатни за гледање.Нема претерување како на А1 и Сител.
   
 13. k.i.t.t.y

  k.i.t.t.y Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2011
  Пораки:
  200
  Допаѓања:
  74
  А1 порано имаа многу поинтересна програма за разлика од оваа сегашнава.. Ги вади Али Риза едино :D Иначе колку повеќе серии имаше порано, не дека сега нема ама сите се турски, сите се некако по исти терк правени и досадни се... Впрочем и сител се исти, само они ги имаат и индииците. :) И вестите на А1 се едно големо препукување, те пунат само со глупости, емисиите се досадни подосадни Амин.. Да не беше Лисјата немаше да имам никаква причина да гледам А1. :)
   
 14. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.305
  Допаѓања:
  5.214
  кога гледам телевизија прво што пуштам пуштам а1. секогаш ми биле најдобри во поглед на програмата. е добро зза серии од типот на шпанско-турски верзии не коментирам затоа што не гледам. останатото е ок а искрено вести ако седнам да гледам тоа се вестите на а1. а кога ќе размислам па последно време и не губам време за пред телевизор. сума сумаро ми се допаѓа а1 како телевизија и она што го нудат за разлика од било која друга телевизија
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Biggie

  Biggie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  210
  Допаѓања:
  62
  Се сложувам речиси со сите мислења. И јас кога вклучувам ТВ прво што пуштам е А1. Даваат и добри емисии, и серии, и филмови .. има за секој по нешто за гледање. Презентерите и водителите се фини и те примамуваат да гледаш, пријатно изгледаат на екранот. И да не се лажеме А1 е најгледана телевизија и мислам дека така и треба да остане.
   
 16. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.990
  А1 не е партиски обоена телевизија, само е против ВМРО. :hai:
   
  На SunFlower94 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  820
  И јас сум во екипата која прво пушта А1 па ако таму нема ништо ништо почнувам по ред да менувам.Партиска не партиска поарна нема..Го гледам Идол,Лисјата :tmi: ,Ексклузив,Тркалото со Игор, а Глигор не го испуштам :D , страшно симпатично створење ми е.Инаку ова за копирањето е точно, ови ексклузив ајдеее сите почнаа..де бакстејџ, де тротоар, овие шехеразад,ајдее сите виолини плачат, бандини,мандини :^) Е сега малку ја тупат со реклами ама тоа е, ако ти чини арно, ако не си имаме далечинско ;)
   
 18. love23

  love23 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  910
  За А1 не сакам да коментирам, мислам дека и пред тоа имаше политичка тема,но сепак на телевизијата освен политички пропаганди има доста интересни серии без разлика што се турски,па и на сител има доста турски серии па ги гледаме незнам зошто толку фама се дига околу сериите, а можеби А1 им смета повеќе на вмаровците. Јас сметам дека телевизиските канали не треба толку политички да бидат орјентирани туку да ни овозможат релаксација и уживање и еден вид забава. :devil:
   
 19. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135
  офф топик: каков е тој глигор??
   
 20. Lali-Esposito

  Lali-Esposito Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Глигор е тој на А1 метео водителот. :)