1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

А1 Телевизија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Lovely, 14 јануари 2011.

  1. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    дали се сеќавате на времето кога А1 беше навистина многу добра телевизија? Имаа добри серии почнувајќи од шпанските со наталија ореиро, па млади бунтовници (јас барем бев во таа генерација што беа опседнати), па после и пријатели
    денес некако имаат не толку добри серии
    целна група им се повозрасните а за нас младите нема ништо
    и не ми јасно како можеа да ги направат турските серии со синхронизација па како децата да не гледаат доволно насилство? кај мене во маало мафијашки групи си организираат :o :^)
     
    На SanjaKirchner му/ѝ се допаѓа ова.
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.788
    Допаѓања:
    65.497
    Пол:
    Женски
    А да не ви тропнаа на врата за потпис? Нели ова демек за демократија што собирале потписи?
     
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Кај мене не, виножитке, а кај тебе? :?:
     
  4. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Јас ќе си се потпишам само да ми тропнат. Нема да се потпишам за партија ќе си се потпишам за телевизијата со најдобра програма
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.788
    Допаѓања:
    65.497
    Пол:
    Женски
    Не се, ама и да дојдат, ќе им речам ако имаат петиција за потпишување за укинување на телевизијата, ќе потпишам :lol:
     
  6. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    А ќе смееме да допишеме нешто плус, или само потпис треба? :lol: Јас сакам да се изнапишувам свашта.
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Дарки има се најлошо да им напише :lol:
    Инаку многу ги мразам зошто ништо не им почнува на време . Пишале во 8 , почнува во 10 за 9 :^) Ич не се професионални , и тоа кога им го затворија тој , недела дена за тоа кажуваа на вестите . Не на муте , него ќе ја преместам да ми биде на број 100 да не стигнам до неа кога ќе менувам програми . И со тоа рекламите , повеќе траат рекламите него ли филмот . Толку имам да кажам , а ако ми дојдат на врата нема да им отворам ама кога ќе искочат од зграда со јајца ќе ги гаѓам . Нешто ново да има на вестите :D
     
    На SanjaKirchner му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.707
    Допаѓања:
    150.441
    Ма како не...нека дојдат само,ќе си направам муабет.
    Ма марш бре,каква демократија?!
    Прво,Никола нека си оди,второ,а1 нека не јадат вафли многу,ја упропастија телевизијата со кукумјачења,трето,стајте ме за газда на државата,нема да ви дадам демократија,ама ќе бидам поштена и ќе си ја возам старата кола и ќе ве оправам економски со тоа што нема да и дадам право на глас на секоја будала! :rofl:
     
    На SanjaKirchner му/ѝ се допаѓа ова.
  9. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    кај нас уште ги нема ама штом најавуваат дека ке доагат за потписи само едно не и толку завршен е муабетот не ме интересира ништо во врска со тоа што се случува.
     
  10. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    ејјјј да стигнат до тоа ниво да собираат потписи од врата на врата како некои просјаци???? цццц што се нема кај нас
    а тој па велија искрено јас мислам си заслужи затвор па толку пари испра преку божемните величења на македонскиот јазика, крсте петков мисирков и сл. морон еден
     
    На Mrs.Hartnett му/ѝ се допаѓа ова.
  11. lovergirl19

    lovergirl19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    24
    диктатурата на делоо!! хехех
     
  12. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Од А1 метео.. :D
     
  13. Dafnee

    Dafnee Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    1.927
    Јас ја поддржувам секоја иницијатива што покажува ентузијазам на пат да се урне режимов што не гуши сите во земјава. Велија е криминалец, се сложувам, а1 заради склоп на околности се клацнати накај другата страна...Сепак, молкот на медиумот е првиот чекор кон замолчување на народот и според мене е неприфатливо. Сител ако сеуште се телевизија, па у последно време и канал 5 се приклонети накај анално лижење на задниците во партиските фотељи, тогаш барем нека има една телевизија што ќе брани опозициски ставови... Единственото нешто полошо од смрдлива опозиција е НИКАКВА опозиција...
    И ќе се потпишам со црн фломастер и тоа, во целост ќе им ја поддржам акцијата зошто ПРЕТЕРАА вмровчињава веќе ми лазат по живци.
    Никаде во свет не смееш да чепкаш медиум, камо ли па да го саботираш на ваков начин без никаква правна оправданост, да држиш 30 луѓе зад решетки кога сите правни експерти ти викаат дека немаш никаква потреба од таква законска мерка, па уште и да трпат сериозни здравствени проблеми, и бремени да пометнуваат заради шокот кој им бил приреден ноќта...Само пошто ти се може. Ајт пола партија на логопед, па на психијатар, па да си завршите правен или политички па после да ве превостпитаат дома и да ви уградат една совест во празноглавите чушки што ги носите место глави. Вртоглаво глупаво и опасно злоупотребување на моќта... Убаво викаше еден мој професор..Моќта корумпира, а апсолутната моќ..апсолутно корумпира.
    Епа не ќе да може така.
     
    На anima, dan1, JuLleE и 4 други им се допаѓа ова.
  14. miabube

    miabube Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Секогаш гледам најчесто А1, а другите поретко бидејќи сметам дека имаат најдобри понуди со филмови, а поретко другите после ми се канал 5 па сител ....
     
  15. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Што мислите за оваа случка, има нешто во ова или ...:lol:


    преземено од a1.com.mk
     
  16. Mrs.Hartnett

    Mrs.Hartnett Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Е ова убаво го кажа
     
  17. parrot

    parrot Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    499
    eeej првпат слушам за ова, интересно... се надевам најден е :) Инаку да, и јас сум од а1 следбениците.. имаало немало нешто интересно тв си стои пуштен на А1... па најдобри се нема што, од кадар до програма, се...
     
  18. snegulka21

    snegulka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    92
    Да не се она лисјана што со месеци како запаѓале и никако да паднат,јас не им се опулувам на А1 ...еб.го :smoke:
     
  19. machorka

    machorka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    58
    Поминаа времињата кога А1 имаше најквалитетна ТВ понуда,кога одеа во етер Изгубени, Очајни домаќинки,ЦСИ, 24,натпреварите од премиер лигата,Милионер и слично, сега по цел ден турски серии,Ексклузив и играни филмови од времето на дедо Ное кои ги даваат во ударен термин и ги рекламираат како премиерни и секако маратонски реклами, а да не ги заборавиме и новите народни приказни кои се дефинитивно најидиотското нешто нешто што сум го гледала.
    Единствено што фаќам Саут Парк понекогаш навечер и тоа би било се.За жал и другите телевизии не се нешто подобри |(
     
  20. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Зарем има да се каже нешто за А1 што веќе не е кажано?
    Во глобала гледано, програмата ич не ми се допаѓа. Не за тоа што го даваат туку за НАЧИНОТ на кој ги пренесуваат работите. Ептен идиотски фацулиња имаат тоа водителите на емисиите, така лигави... :puke: Тоа што ги синхрнозираат филмовите ИЧ не ми се допаѓа. Не само на А1, туку и на било која програма. Со инвазијата на турски серии стварно не знам што им стана, ама факт е дека не се поднесува веќе. Мислам дека една Шехерезада беше и повеќе од доволна.
    На А1 само Идолот го гледам.
    И не ја посочувам ни како најлоша, ни како една од најлошите македонски телевизии затоа што телевизија ретко гледам, а и кога гледам времето си го трошам на далеку поквалитетни канали од овие нашите.
     
    На SanjaKirchner му/ѝ се допаѓа ова.