1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

А1 Телевизија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Lovely, 14 јануари 2011.

  1. innablood

    innablood Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    1.324
    После хајката со А1 телевизија, ретко ја гледам, не дека сум партиски определена, ама ретко гледам некоја од македонскиве телевизии, освен како што напоменаа нема некој добар филм.
     
  2. Tanny

    Tanny Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    401
    на A1 гледам македонски идол,тркало на среќата, и понекогаш кога лисјата паѓаат :)
     
  3. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Не гледам телевизија, А1 пак уште помалку. Ништо од сериите или емисиите не следам така што не сум во тек ни што има. :)
    Порано 24/7 ми беше пуштена. :D
     
  4. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Јас на А1 си гледав КОга лисјата паѓаат, Идол, Под среќна ѕвезда, од мене татко не бидува, и понекогаш кога ќе фатам тркало на среќата и ексклузив.

    Е сега сите серии ги откачив и глеадам само Кога лисјата пагаат, Идол и понекогаш Ексклузив, и ако има некој интересен филм.
     
  5. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Па од нашиве македонски телевизии најмногу ја гледам А1, партиска не партиска од сител поарна е. Најчесто ги гледам лисјата, идол, тркалото, јофе :D , ексклузив и тоа е тоа народе :D

    И некој интересен филм ако има :)
     
  6. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    не се трпат искрено кажено...секоја вечер гледам преку нет А1 заради филмот...го загледав овде во Сло касно го фатив па сакам да видам како се одвивало се пред да заврши..ама НЕ СЕ ТРПАТ....велија а1 демек сите против нив бла бла...и ајде секоја вечер ке ги трпаш овие рекламите ама вчера? На сред филм они почна документарац за нив демек што соработиле најдобри биле жими таквото....не се нормални..алоооо гледаме филм а кој е ваш обожавател ке го гледа документарецот покасно не ми тупајте мозок...и што сеа оваа уцена демек гласајте за сдсм за да гледате уште А1 оти ако победи вмро ке не затворат? Епа нека ве затворат кога црни вељо крадел не плакал данок и се прави газда сега сите надвор....дај бе луге паа 2 месеца ако не платиш струја идат ти ја исклучуват не те питат како живеш па ке ги жалите ( и најтажно оправдувате велија и неговата дружина)
     
  7. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    :@ Многу се здодевни.. синоќа додека сите гледаа Кога лисјата паѓаат,тие тогаш најдоа да го даваат тоа за полнолетството :@ прееска почнаа да даваат за нападот на Шеќерка,па нешто за политика,ај викам ќе менам на сител,менам на Сител и таму тие даваат за ВМРО уфф ај тоа ќе гледам шо да се прави... :@
    Јас убаво си забранив дома А1 ама ај за Лисјатаа,за Солзи на есента :@ и пак гледам
    многу се здодевни (ама супер сериички дават :) )
     
  8. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Аман со тоа политичките кампањи. Па и ако ги затворат ич не би ми сметало :wasntme:
     
    На Seznajka2 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. vikica.s

    vikica.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    59
    на а1 само забавната програма ја следам,ми се свиѓаат некои филмови што ги даваат,лисјата ги глеам и сеа после идолов ова талентиве ги гледам....а таа информативната програма им е КАТАСТРОФАЛНАААА....не знам како можат толку глупости да смислуваат секој ден...
     
  10. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    никогаш нема да го заборавам периодот кога на а1 го даваа клон :inlove: ,најубавата серија над сите серии дефинитивно.тогаш можеш релаксирано да си седнеше и да си гледаш како жаде ја кара чичко али,или зорајде кога и ја гаташе иднината од филџан,чудно ми беше кога и после 5,6 години зорајде го чуваше филџанот и секогаш кога жаде ќе ја утнеше ја работата оваа го земаше филџанот да видела дали сега нешто ново ќе каже, |( а тој испиен и превртен од на дедо ное времето,само се чудам како кафето успеало да се задржи на порцеланскиот филџан од зорајде :?:.кога веќе ги спомнав сериите не останав имуна ниту на 1001 ноќ и со тешко срце и душа ја пуштив да замине од екранот на а1 во почетокот на 2010,но затоа а1 ме награди за мојата верност на пратење на сериите и атер за мене ги донесе лисјата :D ,но и покрај тоа што е пролет и се зеленее лисјата во семејството текин се слаби и кревки и при првиот голем ветер ќе се откинат од дрвото. :sweat: ах спомени....
    п.с.ја гледам а1 од 2002 година, и ја помнам исклучиво по квалитетните хит серии,филмови и емисии кои се даваат,од тој аспект реално гледано ниту една телевизија не и е ниту приближно блиску по квалитетна програма.а1 од политички агол не ме интересира и нема да го коментирам.
     
  11. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    А1 во последно време не ја ни уклучувам.Само Лисјава понекогаш ги гледам и Јас имам талент.Идолов ми заврши, Тркало на среќата веќе не ми е интересно.Со турскиве серии го отупеа више, не може човек да ги изброи веќе.Програмата се послаба и послаба е.
    А едно време многу убава програма имаа, Очајни домаќинки, Изгубени, Вовед во анатомија, Округот Оринџ, Како ќе каже Џим, ЦСИ, Клон, Милионер.
    Сега од турскиве серии не можеш глава да кренеш. |(
     
    На TennisBabe и baguf4e им се допаѓа ова.
  12. marina22mk

    marina22mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    51
    Во последно време многу некако на нерва ми одат. Кога ке му текни пуштаат серии, репризи... Не можеш крајот да им го најдеш. Ни телетекс ни програма точни, ништо :@
     
  13. shakira777

    shakira777 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2011
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    2
    Многу ретко гледам тв, а уште и А1 да не постоеше ќе немаше никогаш да гледам...сите убави емисии, филмчиња( ОСВЕН ТУРСКИТЕ СЕРИИ) се на А1, според мене... -)
     
  14. MissCupcake

    MissCupcake Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    263
    А1 не се тоа што беа, долговите си го завршиле своето. Сега кога и да уклучам турски серии синхноризирани со некои пискави гласови. |( И сериите во 8 се емитуваат од 11 до 2 репризи. Па некоја друга серија (турска се разбира) па вести, па реклами. Ќе видиш на програма некој филм убав во ниедно време во 3 во 4 негде... Порано беа квалитетна телевизија (зборувам за филмовите и сериите) убави филмови комедии, покасно хорори, серии убави имаа се сеќавате на Очајни Домакинќи, ЦСИ, Округот Оринџ, Вовед во анатомија, изгубени и уште многу други. И квалитетни емисии даваа Милионер, странски некои. А сега се политичко,ефтино, ми се грози кога ќе го видам ЈоФе и неквалитетни водители за емисиите. За јас имам талент што имаа земено една девојка на човек не личеше одбивна, несимпатична. :tmi:
     
  15. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Монче ;) морав да те цитирам :) , твојот пост како јас да сум го напишала. И јас го делам истово мислење со турскиве серии веќе :puke: . Ги гледам само лисјата на А1 (иако и тие веќе станаа премногу досадни). Ми фалат очајни домаќинки и ЦСИ
     
  16. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Некако а1 ми е како црна хроника посебно вестите...иначе и јас ја гледам најпоќе таа телевизија..најпоќе вреди за разлика од овие другите...
     
  17. cool-girl

    cool-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    160
    порано имаше многу добра програма ,а сега само турски серии
     
  18. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    и шо ке гледаме летово ние сите серии ги прекратија дури во септеври боже боже :fubar: :@
     
  19. Acerola

    Acerola Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2011
    Пораки:
    537
    Допаѓања:
    630
    Ако не ја укинеа А1 телевизија немаше да знам каква глупа програма се емитува на другите телевизии.
     
    На sara1973 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    ми фали А1 :(