1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

А1 Телевизија

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Lovely, 14 јануари 2011.

  1. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Од А1 ми се допаѓаа само вестите зашто не беа во фазон ,,Да живее владата,, :) :)
     
  2. sara1973

    sara1973 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2

    се сложувам со тебе.сител неможам да ги поднесам.а ваму водителите им беа супер луге,билјана,тања,един..... супер екипа.ама зажал ги нема веке.сега си гледан само една странска тв универзал.имаат супер филмчиња.ај мози ке ни се врати а1.
     
  3. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    А пак мене баш вестите не ми се допаѓаа. Па не е се така црно во државава. Добро, не е се розево како што прикажуваат и на Сител...Ама го претера А1.
    А1 освен што имаше да речам добра програма (Лисјата, Очајни Домаќинки) друго ништо не ми се допаѓаше.
     
    На CharlizeTheron и The.Crab им се допаѓа ова.
  4. shy

    shy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Точно дека не е се така црно, ама бар на А1 презентерите не даваа сопствено мислење за вестите и притоа да ја воздигнуваат владата како што прават на некои други медуими. :!:
     
  5. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Сител секако ќе ја воздигнува власта, самиот сопственик е пратеник од Владата. За разлика, Фијат Цаноски беше од страна на опозиција, и А1 е многу нормално да е опозициски настроена, и да вика ДОЛУ ВЛАДА. Презентерите на А1 пак, воопшто не ги сакав, Биљана Секуловска не оставаше да се зборне. Онoј Борјан се однесуваше.. не можам да најдам соодветен збор кога му беше Груевски гостин на вестите пред влада... Се граничеше со простотилук :)
    Не викам дека убаво им направија на А1, ама НЕ беше телевизија на место. Не се ни Сител, ни Канал 5... ама пак, а1 претераа!
     
    На priti му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.561
    A1 продолжува од 15. септември на А2
    сабота, 27 август 2011

    Откако се плати долгот на ТВ А2 кон УЈП, во телевизијата засилено се подготвуваат за оформување на информативна редакција, која би започнала со емитување на вести од 15. септември


    Најпрво, завчера беа исплатени 50 илјади евра за затворање на долгот кон Управата за јавни приходи, а од вчера телевизијата повеќе не му должи ниту на Советот за радиодифузија и ја има потребната дозвола за работа, за што плати дополнителни 50 илјади евра.

    ТВ А2 долговите ги плати со пари кои ги прими во вид на позајмица од Томор Цаноски, брат на пратеникот Фијат кој е сват на Велија Рамковски, сопственикот на А1 и А2.

    Директорот на А2 Тони Николоски потврди дека по расчистувањето на обврските кон УЈП, сметката на телевизијата е одмрзната и во функција.

    Фијат и Томор Цаноски демантираат дека тие се новите сопственици на телевизијата. Деновиве проструи информација дека за телевизијата постои заинтересиран инвеститор од странство.

    Неофицијално, телевизијата набргу ќе има нов сопственик и веќе од 15. септември се очекува старт на новата програмска шема, каде главен акцент ќе се стави на информативната програма и вестите. Информативната редакција ќе биде составена од новинари и уредници од А1.

    Извор.http://kirilica.com.mk/vest.asp?id=66215
     
    На katalina и Offspring им се допаѓа ова.
  7. K0ST0VA

    K0ST0VA Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    58
    Многу убава телевизија беше. ;( ја затворија бидејќи беше преубава телевизија и даваше точни настани и на време ги емитуваше ги зборуваше сите вистини за владата и затоа ја затворија. перење пари. хелоууу?? :fubar: и мало детенце од две годинки би сфатило дека не е така немаа доволно докази за што ја затворат па ќе измислуваат приказни. срамота! нека се засрамат од државата пропалитет што ја имаме а не да затвараат медиуми што ја зборуваат вистината!! :fubar:
    ии плус за малку ќе беше така ама ајде неможат да дозволат некој да ја зборува вистината. Сељаци. :D
     
  8. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Како што гледам, сите во коментарите се сеќавате на А1 како да работела само една година, односно на последните серии Лисјата, Шехерезад, Дамата, Иза, Волците.

    А1 за мене прикажа најдобри серии досега - Савана, Патот за Авонли, Очајни домаќинки, ЦСИ Мајами, Љујорк, Лас Вегас, Сопранови, 24, Серанови, Изгубени, Вовед во анатомија, Рекс, Судијката Ејми, Вокер, Џим, Дваипол мажи, Лудиот град, Сен Тропе, Магепсани, Забрањена љубав и други.

    Од шпанските тука се Руби, Анастасија, Качора, Дивиот ангел, Млади бунтовници, Ангели, Клон, Америка, Циганки, Барајќи го тато, Машка чест, Антонела и други.
     
    На L.i.n.a.a, ceca-1 и irenna им се допаѓа ова.
  9. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    немој да ме сватите погрешно, но јас би сакала долгот кој го направи Велија кон државата, оној за кој сите знаеме, да биде прво исплатен за да почне со работа- продажба и што и да решат да прават!
    Денес читав дека Велија ке добие само 15 години затвор( па луге мои- што би рекол Игор Бинго) ,нели мислите дека со тие пари ако се платеа на време нешто плус позитивно ке се случеше?(од позитивна перспектива гледано)...

    :fubar: ова, сепак некои интереси се во прашање, за кои ние обичните смртници нема како да разбереме... која математика е и која забава се прави ... кој јаде, а кој пие, и секако кој останува гладен :?:
     
  10. K0ST0VA

    K0ST0VA Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    58
    Ма немој!! Те молам!! данок! :D и врапчињата знаат дека не е за данокот. :fubar: сите видоа на а1 кога имаше соопштение дека сакаат да го исплатуваат данокот на рати а телевизијата да им остане. :fubar: но не тие не сакаа. Зоштоо?? Е тоа го знаат и обичните смртници.
     
    На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
  12. K0ST0VA

    K0ST0VA Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    58
  13. MaCa-J

    MaCa-J Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    135
    I miss 3 :lol: ... озбилно ми фали А1 :worried: :l:
     
  14. Sara2

    Sara2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    154
    Пол:
    Женски
    I miss 4. :) <3 Озбилно нема веке што да се гледа на ТВ :)
     
    На MaCa-J му/ѝ се допаѓа ова.
  15. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Ретко гледам телевизија сега откако ја нема. Ај мис 5. :D
     
  16. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Aj miss 6.

    Идол, Операција Триумф, Големиот брат, Survivor, Ја имам талент, Милионер, Момент на вистината, ите емисии ги донесоа. Да не зборуваме за сериите.
     
  17. CoCoGiiiRL

    CoCoGiiiRL Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    701
    Допаѓања:
    3.193
    Пол:
    Женски
    i miss 7 :lol:

    навистинааа лелеее многу ми е жааал заа неиаа ахахахахах :nod:
     
  18. elinela

    elinela Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    20
    I miss 8 ;)
    Секој ден си го велам ова кога ќе уклучам тв и ќе видам како го тупат сител и канал 5 со турските серии,кај тие па и со оние индиските :@ ми иде да го фрлам телевизорот од прозор.Откако ја исклучија а1 не памтам да сум гледала нешто асално.Ми недостигаат Очајни домаќинки,Вовед во анатомија,CSI ;( ааахх ми се плаче кога ќе се сетам на тие времиња кога постоеше а1 и нивната програма :sweat:
     
  19. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    А1 беше едноставно најдобра,па затоа и ја затворија.Инаку прва А1 почна турско ајде Сител после А1 сихронизација ајдее и Сител сите од А1 правеа copy paste.И мене ми фалиии :(
     
  20. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.561
    Леле дебата на А2 за рекламите *ендемски вид*. Актеров вика демек минато е тоа, нашите граѓани знаат што е убаво веќе 20 години. Ма немој да ме јебеш бе! Утре кога ќе збориш за театарот и коа ќе речеш дека немаме културен народ и театарска култура, викни ме да ти удрам бокс! :D
    Минато било?!
    Овој го гласам за улога на Мадам де Помпандур! Ем шеговит,ем поддржувач на нашата *културна* раја!
    Марш бре таму.

    Леле нека си купат смисла за хумор и духовитост. Ама се сериозни боже,боже,боже и кутрите лемури од Мадагаскар ги спомнаа...
    Ќеумрам!