ББ и ЦЦ креми

Дискусија во 'Лице' започната од Lilit, 13 март 2013.

 1. scorpias

  scorpias Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2014
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  3.345
  Пол:
  Женски
  Покриваат и двата. Е сега како што пишала членката ббто е мат, а ццто помрсен и зависи каква кожа имаш па според тоа ќе избереш.
   
  На sagittarius57 и Inna.v им се допаѓа ова.
 2. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  3.735
  Пол:
  Женски
  Дали некоја користела ЦЦ од Оливал , мојата кожа е комбинирана и барам средна покривност па незнам дали би ми одговарала !
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ruza.Ruzica

  Ruza.Ruzica Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  24
  Препорачајте ми бб крема за нормална кожа со заштитен фактор(да стои и да не е мн мрсна)
   
 4. Squirrel

  Squirrel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  420
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.221
  Допаѓања:
  69.853
  Пол:
  Женски

  Цц кремата на Bourjois, 123 perfect
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Supergirll8

  Supergirll8 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2018
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  A da mi preporacate bbkrema ili cckrem do 400-500den?
  Ili lesna pudra za sekoj den?
  Da e hidrantna, da ne ja susi nitu pak dopolnitelno masti kozata
   
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.221
  Допаѓања:
  69.853
  Пол:
  Женски

  цц кремата на Буржуа , лесна е и одговара за сите типови на кожа. Само за цената не се сеќавам која беше , често може да се најде на попуст
   
 8. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  869
  Пол:
  Женски
  Јас ја користев ЦЦ од Оливал, медиум, не е лоша.

  Помрсна е, лесна, но нема мат ефект, има средна покривност, барем на мојата кожа.
   
  На beautys20 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  3.735
  Пол:
  Женски
  Јас дојдов да ја пофалам ЦЦ кремата од Оливал.
  Прво искрено бев скептик на ЦЦ креми со оглед на тоа што имам флеки од акни , неколку акни и комбинирана кожа па читав доста пофалби за оваа на Оливал .
  Мене пријатно ме изненади , буквално се ми покрива на лицето без потреба од коректор , за ЦЦ крема е одлична во споредба со некои пудри. Е сега трајноста и е до 2-3 часа , а доколку имате комбинирана кожа обавезно сетирање. Нијансата light ми одговара супер.
  Оваа крема е одлична за сува, нормална кожа , НИКАКО не на масна кожа !
  * најдобро се нанесува со мокро сунгерче.
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  869
  Пол:
  Женски
  Мене пак воопшто не ми е погодена. Ми свети лицето од кремата, а имам нормална кожа, и чисто лице.

  * Еуцерин ЦЦ кремата ми е добра, не е многу покривна, но по матирана е за разлика од Оливал ЦЦ.
   
  Последна измена: 2 мај 2020
  На beautys20 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  1.417
  Пол:
  Женски
  Дали некој ја има користено ББ кремата на Natura Siberica да сподели искуство :$
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 12. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.221
  Допаѓања:
  69.853
  Пол:
  Женски

  Истото и мене ме интересира :)
   
  На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  869
  Пол:
  Женски
  Многу добра матирачка ББ крема со spf 10 од Eveline, за сува и нормална кожа.
  Вчера прв пат за купив, одлична е, и не е многу скапа, околу 260 ден.

  IMG_20200506_105240.jpg
   
  На Mimmi39 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.037
  Пол:
  Женски
  Јас сум презадоволна од Цц кремата на Боржуа.
   
 15. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  869
  Пол:
  Женски
  Јас од оваа погоре(сега ја открив за прв пат, и плус не е скапа) и од Еуцерин ЦЦ кремата
   
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.583
  Допаѓања:
  95.037
  Пол:
  Женски
  Како сакам да сум дома да си купам некои работи ;(
   
 17. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  869
  Пол:
  Женски
  Женска што сакаш кажи, ти сендуам веднаш
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Mimmi39

  Mimmi39 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2017
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  2.721
  Пол:
  Женски
  Од каде ја купи?
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  869
  Пол:
  Женски
  Во ГВ ја зедов, во Монтенегро beauty center
   
  На Mimmi39 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Supergirll8

  Supergirll8 Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2018
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  19
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj ja ima koristeno ovaa bb? I kakvi iskustva vi ostavi Screenshot_20200512_170202.jpg