ББ и ЦЦ креми

Дискусија во 'Лице' започната од Lilit, 13 март 2013.

 1. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  869
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам користено, не е лоша, само малку ми се познаваше на лицето, лесно се размчакува, во глобала ОК е.
   
  На Supergirll8 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Astrum.Obtutus

  Astrum.Obtutus Активен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Јас ја пробав таа. Лесно се размачкува, впива, дава убав природен сјај на лицето и нема покривна моќ. Имам комбинирана кожа така да супер е немам негативен ефект некаков. Пишува дека е за сите типови на кожа ама не знам баш за мрсна кожа дали би била погодна. :)
   
  На ludamaja10 и anggell им се допаѓа ова.
 3. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  1.417
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам, имам нормална до комбинирана кожа, во принцип имаат супер производи, ги користев кремата за лице, за околу очи и сега последно тоникот го земав од се сум задоволна, наредно ја земам и ББ кремата.
   
  На Astrum.Obtutus му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Gi.ir.ll192

  Gi.ir.ll192 Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам користено т.е. во исто време ги порачав и BB и CC кремовите, за среќа различна нијанса:emo: и колку што дозволува карантинов ги имам пробано.. прв пат користам вакви кремчиња и супер ми ги прифати моето лице.
   
  На ludamaja10 и Supergirll8 им се допаѓа ова.
 5. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  606
  Допаѓања:
  7.824
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам пудрава и мене ми одговара. Нема голема покривна моќ како ЦЦ кремата, таа е подобра ако ти е за тоа.
  Претежно ја користам за секојдневни искачања.
   
  На Supergirll8 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. UnordinaryOne

  UnordinaryOne Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2013
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  2.457
  Пол:
  Женски
  Мат е? Очајно ми треба тониран мат крем за летово, сакав да го земам сан денс ултра сенситив флуидот ама читав рецензии дека е потежок, а лицево ми е во очајна состојба во последно време, не ми се носи пудра на топлово.... ако е мат го зимам одма :)
   
  На Aschenputtel му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.124
  Допаѓања:
  12.364
  Пол:
  Женски
  Бев во долга потрага по пудри и ги купував најскапите за да не ми се погодат и да ги раздавам по роднини и другарки пари во бунар ...моето најголемо откритие е ББ пудрата кремата од голден роуз и можам да кажам дека толку е феноменална што незнам дали некогаш би користела друга :lol:
  Како шо би рекле Лекот е 5 пари :lol:
   
  На Amelia, molikaMk и beautys20 им се допаѓа ова.
 8. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.065
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Бб кремата хелти микс ми е мрсничка некако за во лето не знам зошто, поубаво ми легнуваше во зима;(
  Малку ме разочара, а омилена ми беше... од претходното лето ја имам и сега дури ја дотрошувам. (waiting)
   
 9. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  5.941
  И јас се мислев за неа. Ама нема нијанса, па не знам дали би одговарала на светол тен. Инаку, мрсна Т зона и нормални образи, дали би одговарала? Да не има комедогени состојки?
   
 10. Astrum.Obtutus

  Astrum.Obtutus Активен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Јас имам светол тен така да ќе ти одговара затоа што е светла на темен не знам дали би одговарала. Јас немам проблем иако имав проблем со акни порано со хормонски, пријатна ми беше (пред циклус ми излегува по некоја ама во нормала), така треба да ја пробаш лично не можам да кажам. Пишува дека е за сите типови на кожа.
   
 11. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Има некој искуство со бб кремата на гарниер?
   
 12. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  869
  Пол:
  Женски
  Jaс ја користев сигурно 2 години. Не беше лоша, имаше добра покривност, не ми го сушеше лицето и задоволна бев. Но последно време како да ја расипаа, и до пола ми остана неискористена.
   
 13. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Исто прочитав дека ја запустиле, сакав и тука мислење да прочитам..

  а некој искуство за бб кремата на боржуа?
   
 14. IAmPresident

  IAmPresident Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2015
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  196
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам убава ми е, од минатата година е купена. Лесна пудра, малку мрсна ама мене ми одговара имам многу суво лице. Единствена маана е што многу брзо се впива и по 2-3 часа си како без пудра, ама со фиксатор е супер
   
  На Emilija97mk му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.080
  Допаѓања:
  837
  Дали е покривна и какви се нијансите?
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.124
  Допаѓања:
  12.364
  Пол:
  Женски
  Според мене ДА ,моето лице има видливи пори и ми ги покрива ,а и тоа што е кремаста уште му дава сјај на лицето
   
 17. Gi.ir.ll192

  Gi.ir.ll192 Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2019
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Дали може цена? Лицето за брзо ти светнува или немаш провлем со масна кожа..
   
 18. Kristi900

  Kristi900 Активен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2020
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Порано ја имам користено бб кремата на гарниер и сум задоволна многу е лесна а покривна баш природно,моментално ја користам цц кремата од фармаси и сум презадоволна лесна и е доста покривна дури ми го измазнува лицето баш убаво ми изгледа лицето.А најмногу сум разочарана од бб кремата на балеа најлош производ дефинитивно.
   
 19. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.080
  Допаѓања:
  837
  Може да ми пратеш слика, и колку нијанси има ако имаш светол тен која нијанса одговара?
   
 20. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  215
  Пол:
  Женски
  Јас некни ја зедов бб гремата на gr, 3 пати имам ставено за сега но сум презадоволна :) ќе видеме понатаму

  и 200 и нешто денари беше:sun::clap: