1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Баба Рада -Вицеви

Дискусија во 'Канта' започната од Cvetetto, 13 јануари 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Епа дека вопоследно време се нешто „Ин“ вицовите за Баба Рада, пада и посветиме и неа тема :D
  Па ајде да се насмееме на сметка на БАБА РАДА
  Еве неколку од мене!
  1.Ало , Баба Рада , на син ми многу му се слаби оценките.
  - Стап од дрен, три пати на ден !
  2.Ало Баба Рада женска ми е стриптизерка.
  - Чај од шипка!
  3.Ало Баба Рада женска ми ме изневерува.
  - Чај од било шо и попари ја!
  4.Aло Баба Рада невработе сум!
  -Чај од ВМРО
  5.Ало Баба Рада , како да станам сељак?
  -Чај од Нeготно !
  6.Баба Рада, се разболев на одмор во Египет!
  - Чај од КАМИЛица!
  7.Баба Рада многу сум среќен!
  - Чај од жалфија!
  8.Баба Рада грд сум многу!
  -Чај од фотошоп синко!!!!
  9.Баба Рада + Доктор Оз = Безсмртност
  10..Решив да го променам мојот матичен лекар,само не знам кој да ми биде Доктор ОЗ или Баба Рада :?: ?

  Вие кои ги знаете? 8)

  Јас искрено нема ништо против неа и нејзината емисија ама,виц си е виц ;)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.