Бабини деветини

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од CaperucitaRoja, 24 јуни 2012.

 1. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  223
  Бабини деветини- бабини измишљотини.
   
 2. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
  Јас имам слушнато дека додека јадеш колку повеќе тришки правит толку повеќе деца ке имаш
   
 3. Stefiks

  Stefiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2014
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  46
  Ако пееш додека јадеш ќе земеш циган
  Ако ставиш часовник (рачен) на левата рака тешко дека ќе се омажиш/ожениш :D
  Ако се тегниш додека јадеш духот ќе ти го земел јадењето
  Да не се тресат чаршави навечер и мн други. :D
   
 4. D-a-n-i

  D-a-n-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2013
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  32
  Оваа најверојатно е за св. Вартоломеј (Вртолом) имам слушано за такви работи
  мада не верувам :lol:
   
  На martovsko cveke му/ѝ се допаѓа ова.
 5. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.204
  Допаѓања:
  10.330
  Пол:
  Женски
  Исто и кај мене и да додадам ако јадеш крајче од лепче свекрвати ќе те сака :lol:
   
  На Stefiks му/ѝ се допаѓа ова.
 6. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.497
  Пол:
  Женски
  Ако додека јадеш мењаш столчиња ќе си го сменела мажот ! :talk:
  Ахахахахахаха ја значи милион мажи ќе сменам :lol:
   
  На Samomarija.056 и Natali.3 им се допаѓа ова.
 7. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.809
  Допаѓања:
  35.773
  Пол:
  Женски
  Aаххахаха ме изнасмеаа, иначе и јас ова го знам.. :rofl: :rofl:
   
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.243
  Допаѓања:
  99.618
  Пол:
  Женски
  Ако веѓите ти се блиску до носот ќе се омажиш блиску, ако ти се далеку, далеку ќе се омажиш.
   
 9. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.388
  Пол:
  Женски
  Кога миеш садови ако ја намокриш облеката(од доле па нагоре) маж ти ќе биде пијаница.
  ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ бре сите пијаници ми се погодија ама не колку мене. :lol:
  Ако забите единиците имаат расцеп, богат ќе бидееш. зеам сеа желевце пикам во менгеме и ширам ќецои колку можам :swear:
   
  На душленце му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.388
  Пол:
  Женски
  На Петровден секоја година се дави по некој во Дојранско езеро.
   
 11. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  18.961
  Пол:
  Женски
  ^^
  Не на Петровден, туку на Илинден.
   
  На martovsko cveke и Daleron им се допаѓа ова.
 12. ristovska123

  ristovska123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  64
  Не гледај се во огледало навечер,ѓавол ќе бидеш
  Кога се мати со лажицата не лижи ја,ќе ти се мати умот
  Не сечи нокти навечер
  Не си играј со запалка,ќе се помочаш во кревет
  И уште мнгоуу други(сите од баба ми се)
   
 13. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.471
  Допаѓања:
  14.557
  Пол:
  Женски

  Ако е така , јас стара мома ќе бидам . :D Затоа што јас рачниот часовник секогаш на лева го носам .
   
 14. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.241
  Да не заслушаш бабини деветини, крај им нема. Знаат некогаш да бидат досадни стариве: немој ова, немој она.
  Се обидувам да не сум суеверна.
   
 15. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.641
  Допаѓања:
  23.547
  Пол:
  Женски
  :o :o :o
   
 16. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.388
  Пол:
  Женски
  Вистина на Илинден помешав со тоа дека до Петровден да се внимава при влегување во вода односно езеро, така сум слушнала.
   
  На senza.parole му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.241
  Да, вистина така се погоди. :lol:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 18. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.970
  Пол:
  Женски
  Мене маж ми, тогаш дечко, ушпте на почеток на врската ми подари саат, и уште икс од тогаш па во врска и брак заедно сме над 14 години. Значи да чекам разлаз според бабиниве деветини :?: глупости живи.
   
 19. Megannn

  Megannn Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2014
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  211
  Пол:
  Женски
  Ако икаш-некој те зборува
  Ако кажеш нешто грешно додека зборуваш-ќе ти дојдат гости
  Ако те чеша левата нога-ќе одиш на пат
  Облечи ги гаќите наопаку за да не те урочат :D
   
 20. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.388
  Пол:
  Женски
  Ако ти горат ушите некој те озборува.
  Ако си ги гледаш и анализираш рацете некој те псуе.