Бабини деветини

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од CaperucitaRoja, 24 јуни 2012.

 1. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.601
  Допаѓања:
  46.313
  Пол:
  Машки
  Како бе огледало под перница? :o Ќе го натиснеш спиејќи ке се закољаш :worried:
   
  На Pcelka1315 и IvanaJenner им се допаѓа ова.
 2. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  420
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Хахахахахах па така сум слушнала.:rock:
   
 3. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  За ова со огледалово, првпат слушам, јас знам за вечерта према Тодорова сабота. Се зимало жито од Црква, се месело петолебје, и као на сон ти доаѓал тој со кој што ќе се омажиш. Јас секоја година, ај ќе пробам, да видам кого ќе сонувам, и заборавам. Пред две години бев амам житото се потрошило - доцна сум отишла по жито.
   
  На Brinetka и IvanaJenner им се допаѓа ова.
 4. Nevergiveup1

  Nevergiveup1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2014
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  304
  Пол:
  Машки
  zemi vrata stavi ja vrz krevet i spii :D :D :D :D c c c c so se nema da vidis :D
   
  На IvanaJenner му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Vesna24

  Vesna24 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2018
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  113
  Пол:
  Женски
  Сето ова мислам дека е празно суеверие.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Shalitra

  Shalitra Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2018
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  1.199
  Пол:
  Женски
  Најново нешто,што слушнав!!! Млада девојка немажена,не требало сама да си купува прстен (билокаков) зошто немало никогаш да биде запросена !!!!!! (facepalm)
   
  На hermosa и Love 83 им се допаѓа ова.
 7. Love 83

  Love 83 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  991
  Допаѓања:
  21.342
  Пол:
  Женски
  Како што поминува време ама ич не верувам во вакви глупости .Кога ќе ми текне за свадби и новороденчиња што се не се изнаслушав :puke:
   
 8. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  Веќе некое време ми лежи левото уво,што значи?
   
 9. душленце

  душленце Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2017
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  1.411
  Кога сечеш нокти стај си ги у појасо на панталоните, да имаш камења на другио свет.
  Кога ќе одеш некаде допри си го половио орган и допри се на челото, тоа штите од уроци. ( баба ми од такси ме извика да излезам за ова да го направам коа одев на кафе со другарките)
  Лебот на маса мора со долната страна на маса да стое,а засечената страна накај некој што јаде( не знам објаснение)
  Кога се јаде вратата да е затворена ,да не зјае за да не зјаат по тој што јаде (никој да не му се дере)
  Пази се од Власи најсилни магии праат( се омажив за вла)
  Не јади загорено ќе ти врне на свадбата
  На облачно време само лошотии се сонуваат да не се верува.
  На гроб не се става ни најмало каменче да не му е тешко на покојнико а полна тепција најголем бр. се става тоа нема да му е тешко
  Глупости