1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бадникари, кај кого падна паричката?

Дискусија во 'Религија' започната од Gordana10, 6 јануари 2010.

 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Kaj nas, kaj majka mi padna,ja vikam trebase da stavam uste edna taman dve i mene da mi se padne parickata,edna mene,edna nejze:))))))))Kaj vas kaj kogo padna?Pa aj so sreka na tie sto im padna parickata:)
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  хехех ова со редење две парички ме потсети кога јас и брат ми бевме малечки. во лепчето секогаш мораше да има две за ако случајно на некој друг му се падне паричето, другото да остане за брат ми, иначе ќе беше големата :lol:
   
 3. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Во мене... и сум многу среќна!!!
   
 4. dejana1

  dejana1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  HRISTOS SE RODI!!! CESTIT BOZIK NA SITE! VO MOETO SEMEJSTVO SE PADNA NA KUKATA :) .
  CESTITO MA SITE STO JA DOBIJA PARICKATA OVAA GODINA!!!
   
 5. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  74
  ХРИСТОС СЕ РОДИ. НЕКА Е ЧЕСТИТ БОЖИЌ НА СИТЕ ПРАВОСЛАВНИ ХРИСТИЈАНИ. Кај нас паричката се падна кај мајка ми, исто како минатата година :P И посакувам и годинава здравјето и среќата да ја служат добро. Нека ви е со среќа на сите кои ја добивте паричката. Позз*
   
 6. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  662
  Kaj nas parickata se padna kaj mojot soprug...
  Lani kaj sin mi,a kaj mene za 32 god.se padnala samo 2 pati i toa :Prviot pat se zapisav na fax..vtoriot pat go dobiv sin mi....
  Jas veruvam vo magicnata moc na parickata...
  NA SITE STO GO SLAVAT BOZIK....NEKA E SRECEN I ZA MNOGU GODINI!
   
  На missperfect му/ѝ се допаѓа ова.
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.095
  Допаѓања:
  61.991
  Пол:
  Женски
  Neka vi se so sreka na site praznicive :D i vi posakuvam sreka da ve prati cela god. Jas sum na rabota kako i izminatite 5 god :( ama ke krsat lepce i za mene doma pa moze ke mi se padne :D
   
 8. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.311
  Допаѓања:
  123.922
  Среќни празници на сите.
  Паричката ми се падна мене. Оваа година многу ќе ми треба среќа, ме чекаат големи работи, па се надевам се ќе биде ок.
   
 9. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  88
  Jas sum sreklikata ovaa godina i se nadevam deka ke me prati srekicka i zdravje kako mene taka i moite....mnogu sum srekna odamna mi s enemase padnato :)
   
 10. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  872
  Пол:
  Женски
  kaj nas kaj brat mi se padna,i mislam deka ima vrska toa so srekata,taman ke mu treba za sega da si najde rabota :) a kajmene ne pamtam i dali nekogas se padnala stvarno,ovaa godina stvarno sakav ama...ajde,imam sreka i bez paricka :lol:
   
 11. marina30

  marina30 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  48
  SREKEN BOZIK paricka kaj nas kaj svekrva mi.................i bez mestenje normalno kerka mi se lutese ama treba da znae deka nemoze da dobie se sto saka ..
   
 12. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  119
  Годинава паричката се падна кај мажот ми.Скоро секогаш кај него паѓа,ама ако.Ако е тој среќен сите ќе сме среќни. :lol: Честит Божик на сите и среќни Божиќни празници.
   
 13. Svetlina

  Svetlina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  35
  Кај мене! :D :lol: :lol: Многу сум среќна, но ви посакувам на сите оваа година да ви биде среќна и бериќетна!
   
 14. vase.m

  vase.m Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  4
  SREKENI BOZIKNI PRAZNICI NA SITE-golemo e zadovolstvoto koga ke ti se padne parickata ,jas toa go pocustvuvav vecerva bidejki kaj mene se padna i toa za prv pat otkako sum omazena , a vo brak sum veke 13 godini iako dosega ne mi se padnala jas sepak sum srekna sto imam soprug kako mojot i deca kako moite!POZDRAV do site i bidete pozitivni!!!!!!
   
 15. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Sreken Bozik i od mene,so iskreni zelbi za plodna i beriketna godina. Ovaa godina parickata padna kaj mene, iako 8 godini negde nemase padnato...Ne ni ocekuvav, ke se zadavev se mislev kaj nekoj drug ke padne ama ete ... :)
   
 16. Suzeto

  Suzeto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  18
  za mnogu godini.kaj mene isto padna parickata i lani i godinava
   
 17. mirabomk

  mirabomk Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  HRISTOS SE RODI !! SREKNI PRAZNICI.Kaj nas parickata padna vo kukata i site se izraduvavme.Cestitki na site onie na koi im pada parickata,a na ostanatite do godina tie da bidat izraduvani.
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  и кај нас падна во куќата. среќа за сите :)
   
 19. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.834
  Пол:
  Женски
  hristos se rodi! sreken bozik! inaku parickata se padna kaj meneeeeeeee i mnoooogu sum sreknaaaa :) :) pozz do site i do onie kaj koi padnala i do oni sto ne padnala parickata ovaa god pa do godina zdravje kaj niv :)
   
 20. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.316
  Допаѓања:
  194.728
  Пол:
  Женски
  Рано е за паричка... тоа кај нас во Охрид се прави на Стара Нова Година, а не на Бадник... како и да е, со среќа нека им е на тие што им паднала паричката! :D
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.