1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бадникари, кај кого падна паричката?

Дискусија во 'Религија' започната од Gordana10, 6 јануари 2010.

  1. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Kaj nas, kaj majka mi padna,ja vikam trebase da stavam uste edna taman dve i mene da mi se padne parickata,edna mene,edna nejze:))))))))Kaj vas kaj kogo padna?Pa aj so sreka na tie sto im padna parickata:)
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    хехех ова со редење две парички ме потсети кога јас и брат ми бевме малечки. во лепчето секогаш мораше да има две за ако случајно на некој друг му се падне паричето, другото да остане за брат ми, иначе ќе беше големата :lol:
     
  3. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Во мене... и сум многу среќна!!!
     
  4. dejana1

    dejana1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    HRISTOS SE RODI!!! CESTIT BOZIK NA SITE! VO MOETO SEMEJSTVO SE PADNA NA KUKATA :) .
    CESTITO MA SITE STO JA DOBIJA PARICKATA OVAA GODINA!!!
     
  5. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    ХРИСТОС СЕ РОДИ. НЕКА Е ЧЕСТИТ БОЖИЌ НА СИТЕ ПРАВОСЛАВНИ ХРИСТИЈАНИ. Кај нас паричката се падна кај мајка ми, исто како минатата година :P И посакувам и годинава здравјето и среќата да ја служат добро. Нека ви е со среќа на сите кои ја добивте паричката. Позз*
     
  6. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Kaj nas parickata se padna kaj mojot soprug...
    Lani kaj sin mi,a kaj mene za 32 god.se padnala samo 2 pati i toa :Prviot pat se zapisav na fax..vtoriot pat go dobiv sin mi....
    Jas veruvam vo magicnata moc na parickata...
    NA SITE STO GO SLAVAT BOZIK....NEKA E SRECEN I ZA MNOGU GODINI!
     
    На missperfect му/ѝ се допаѓа ова.
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.751
    Допаѓања:
    65.208
    Пол:
    Женски
    Neka vi se so sreka na site praznicive :D i vi posakuvam sreka da ve prati cela god. Jas sum na rabota kako i izminatite 5 god :( ama ke krsat lepce i za mene doma pa moze ke mi se padne :D
     
  8. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.744
    Допаѓања:
    130.747
    Среќни празници на сите.
    Паричката ми се падна мене. Оваа година многу ќе ми треба среќа, ме чекаат големи работи, па се надевам се ќе биде ок.
     
  9. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Jas sum sreklikata ovaa godina i se nadevam deka ke me prati srekicka i zdravje kako mene taka i moite....mnogu sum srekna odamna mi s enemase padnato :)
     
  10. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    kaj nas kaj brat mi se padna,i mislam deka ima vrska toa so srekata,taman ke mu treba za sega da si najde rabota :) a kajmene ne pamtam i dali nekogas se padnala stvarno,ovaa godina stvarno sakav ama...ajde,imam sreka i bez paricka :lol:
     
  11. marina30

    marina30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    48
    SREKEN BOZIK paricka kaj nas kaj svekrva mi.................i bez mestenje normalno kerka mi se lutese ama treba da znae deka nemoze da dobie se sto saka ..
     
  12. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Годинава паричката се падна кај мажот ми.Скоро секогаш кај него паѓа,ама ако.Ако е тој среќен сите ќе сме среќни. :lol: Честит Божик на сите и среќни Божиќни празници.
     
  13. Svetlina

    Svetlina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    35
    Кај мене! :D :lol: :lol: Многу сум среќна, но ви посакувам на сите оваа година да ви биде среќна и бериќетна!
     
  14. vase.m

    vase.m Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    4
    SREKENI BOZIKNI PRAZNICI NA SITE-golemo e zadovolstvoto koga ke ti se padne parickata ,jas toa go pocustvuvav vecerva bidejki kaj mene se padna i toa za prv pat otkako sum omazena , a vo brak sum veke 13 godini iako dosega ne mi se padnala jas sepak sum srekna sto imam soprug kako mojot i deca kako moite!POZDRAV do site i bidete pozitivni!!!!!!
     
  15. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Sreken Bozik i od mene,so iskreni zelbi za plodna i beriketna godina. Ovaa godina parickata padna kaj mene, iako 8 godini negde nemase padnato...Ne ni ocekuvav, ke se zadavev se mislev kaj nekoj drug ke padne ama ete ... :)
     
  16. Suzeto

    Suzeto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    272
    Допаѓања:
    19
    za mnogu godini.kaj mene isto padna parickata i lani i godinava
     
  17. mirabomk

    mirabomk Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    HRISTOS SE RODI !! SREKNI PRAZNICI.Kaj nas parickata padna vo kukata i site se izraduvavme.Cestitki na site onie na koi im pada parickata,a na ostanatite do godina tie da bidat izraduvani.
     
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    и кај нас падна во куќата. среќа за сите :)
     
  19. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    hristos se rodi! sreken bozik! inaku parickata se padna kaj meneeeeeeee i mnoooogu sum sreknaaaa :) :) pozz do site i do onie kaj koi padnala i do oni sto ne padnala parickata ovaa god pa do godina zdravje kaj niv :)
     
  20. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    Рано е за паричка... тоа кај нас во Охрид се прави на Стара Нова Година, а не на Бадник... како и да е, со среќа нека им е на тие што им паднала паричката! :D
     
    На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.