Бадникари, кај кого падна паричката?

Дискусија во 'Религија' започната од Gordana10, 6 јануари 2010.

 1. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.074
  Допаѓања:
  1.619
  Кај менеееее :D ајде здравје и среќа оваа година цела да ми биде убава
   
 2. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  816
  Кај мама..нека и е со среќааа и убав празник на сите феминки :*
   
 3. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.185
  Најпрвин нека ни е честит празников. Ова е прв пат да не бидам дома со мојте на овој прекрасен ден, да не го вртиме мазникот заедно. Интересно беше и годинава, јас на скајп преку камера си одбирам парче, се навидум исто како да сум таму, но не е исто... Па уште и мене ми се падна парето. :) :) Во моментов имам 1000 измешани чувства, среќа, тага, носталгија....Не знам ни што да напишам, само се пулам во тастатурава. Уште еднаш нека ни е честит празников, и не бидете нервозни или лути оти треба дома да седите, или има живост на улиците од коледари. Камо сега јас да сум дома и да ја чувствувам таа магија. Ајде, се за подобра иднина, се заради тоа се прави. Ретко се отворам но денеска едноставно тоа е посилно од мене. Овде се одјавувам, лека ноќ феминки.
   
 4. lady-n

  lady-n Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Минатата година паричката се падна кај мене, по не знам колку години...и да ви кажам искрено таа година, баш напротив ми се случија мнооогу неубави работи :( .
  Оваа година кај татко ми :emo: и се надевам искрено дека нему годинава ќе му биде среќна и бериќетна!!!
   
 5. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  ке видиме за време на вечерата... како што по народски се вели трпение спасение :$
   
 6. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  24.819
  Пол:
  Женски
  Најпрвин среќни празници на сите :)
  Кај сестра ми се падна, нека и е со среќа, ај може некоја година и кај мене ќе се падне :)
   
 7. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  Кај мене,кај мене,кај мееенеее... ЈЕС ! :D


  Среќни празници на сите,убава и бериќетна година :*
   
 8. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.899
  Допаѓања:
  9.164
  Пол:
  Женски
  Замесив лечпе,лепчето убо излезе, арно ама - кај мене падна паричката ^_^ ^_^ ^_^ :D јеееессссссс :D
   
 9. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  489
  Кај сестра ми! Нека и е со среќа :)
   
 10. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.833
  Кај менеееее :D Среќа и здравје да не прати сите цела година!
   
 11. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.293
  Патичката отиде кај татко ми, се надевам дека и годинава ќе му биде бериќетна како и претходнава :)
  Останува да се надевам дека наредната година ке се падне кај мене, па веќе нема смисла........ :P
   
 12. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  436
  во официјалното лепче кај мајка ми а во благото кај татко ми, на мајка ми и е редод таа започна нов бизнис нека ја биде, само напред мамичке!!!! :*
   
 13. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Во куќата кај нас се падна :lol:. Ајде сите ќе имаме среќа, цела фамилија :D
   
 14. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  515
  Пол:
  Женски
  Кај нас во богородичка, ај со среќа нека е. :)
   
 15. SuperGirl2010

  SuperGirl2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Во куќата! Значи цела куќа ќе не прати среќа годинава :) Дај боже!
   
 16. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  496
  Честит празник, нека е среќна и бериќетна годината, само здравје, среќа и успеси да не пратат сите нас.

  Мене ми се падна паричката, ептен се израдував :)
   
 17. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.652
  Допаѓања:
  8.524
  Пол:
  Женски
  Кај татко ми .. а баш сакав кај мене да се падне :(
   
 18. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.467
  Кај сестра ми :)
   
 19. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  620
  Кај мене... и морам да нагласам - првпат во моите 23 години :!:
   
 20. ma4o4female

  ma4o4female Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  477
  Допаѓања:
  349
  Кај нас во Господ...посакувам сите да имате пред се здравје, потоа љубов, среќа, успех...Христос се роди! Навистина се роди! Среќен Божиќ!