Бадникари, кај кого падна паричката?

Дискусија во 'Религија' започната од Gordana10, 6 јануари 2010.

 1. muchacha_a

  muchacha_a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  1.234
  Допаѓања:
  14.571
  Пол:
  Женски
  Во куќата
   
  На LollySky, Mari* и carangigia им се допаѓа ова.
 2. monik55

  monik55 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  4.644
  Допаѓања:
  48.139
  Пол:
  Женски
  Кај син ми,нека ние жив и здрав:inlove:
  За многу години да ние празникот здравје кај сите нека дава Господ:)
   
  На Недопирлива5, karak, LollySky и 5 други им се допаѓа ова.
 3. Ники.

  Ники. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  1.251
  Пол:
  Женски
  Кај мене :D
   
  На karak и LollySky им се допаѓа ова.
 4. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.917
  Допаѓања:
  13.889
  Пол:
  Женски
  Kaj татко ми, првпат од кога памтам. Нека му донесе многу здравје и среќа :)
   
  На karak и kolovoz им се допаѓа ова.
 5. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.565
  Допаѓања:
  71.440
  Пол:
  Женски
  Вртевме, вртевме 5-6 минути и паричката се падна кај мене :inlove: после 10тина години конечно кај мене.
  Кај дечко ми дома се паднала кај него, па се надевам ова ќе биде НАША среќна година.

  Среќни празници.
   
  На karak, senza.parole, LollySky и 5 други им се допаѓа ова.
 6. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.589
  Допаѓања:
  114.009
  Пол:
  Женски
  дедо Боже
   
  На karak, LollySky и Mari* им се допаѓа ова.
 7. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  1.778
  Допаѓања:
  30.380
  Пол:
  Женски
  Кај мене. :rock:
  Редно беше, после 10 години од кога последно ми се падна. :D
   
  На karak, LollySky, Herrera и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. ivi1987

  ivi1987 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  2.302
  Допаѓања:
  46.244
  Пол:
  Женски
  Кај ќерка ми. Цел ден збореше за паричката, на крај желбата и се исполни :mm:
   
  На karak, LollySky, S.J.Parker и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  14.226
  И јас цел ден зборев за паричката, ама не ми се исполни :D. Кај господ се падна кај нас.
   
  На karak, LollySky и ivi1987 им се допаѓа ова.
 10. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  7.925
  Допаѓања:
  41.145
  На зет ми му ја наместивме за да не плаче.
   
  На Kimberly11, karak, LollySky и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. ivi1987

  ivi1987 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  2.302
  Допаѓања:
  46.244
  Пол:
  Женски
  Јас одамна престанав да зборам за неа, никако да ми се падне :D
   
  На karak и Peperutce1115 им се допаѓа ова.
 12. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.353
  Допаѓања:
  20.885
  Пол:
  Женски
  Трета година по ред паѓа кај мене. :)
   
  На karak, carangigia, LollySky и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. VedaG10

  VedaG10 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  1.623
  Допаѓања:
  9.554
  Пол:
  Женски
  Во куќата .:)
   
  На karak и LollySky им се допаѓа ова.
 14. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  5.147
  Кај мајка ми
   
  На karak и LollySky им се допаѓа ова.
 15. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.130
  Допаѓања:
  874
  Пол:
  Женски
  Кај мене!:party:Ми се чинеше дека срцето ќе ми излеташе од еуфорија!:party:Нека ми е со среќа!:party::sun::hug::l:
   
  На Недопирлива5, afrodita94, karak и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.627
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
  Ние веќе го вртевме лепчето.
  Годинава кај мене се падне,со среќа нека ми е :D
   
  На Mari*, WildMk, ЕденЧлен и 6 други им се допаѓа ова.
 17. Lostinparadise

  Lostinparadise Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  1.718
  Пол:
  Женски
  Оо многу рано виее :D Со среќа, да си имаш здравје, берикет, се што ќе посакаш :hug:
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. LadyC

  LadyC Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2016
  Пораки:
  4.483
  Допаѓања:
  41.747
  Пол:
  Женски
  Кај мајка, да ми е здрава и жива. Јас кршев, ксмет сум и била. :inlove:
   
  На Mari*, WildMk, Peperutce1115 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.627
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
  Фала лепото :l::l:
   
  На Lostinparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 20. LiliBoz

  LiliBoz Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  7.589
  Допаѓања:
  114.009
  Пол:
  Женски
  На мене. И прво шо ми текна е дека од среда ќе слушам на раб - ајде годинава едно девојче, ете среќата е кај тебе :emo: :D
   
  На Mari*, WildMk, Nigredo Odor и 4 други им се допаѓа ова.