Бадникари, кај кого падна паричката?

Дискусија во 'Религија' започната од Gordana10, 6 јануари 2010.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.711
  Допаѓања:
  98.816
  Пол:
  Женски
  Кај мене, со среќа нека ми е :$:party:
   
  На monibejbi, Mari*, Doozy и 13 други им се допаѓа ова.
 2. Peperutce1115

  Peperutce1115 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  14.228
  Менеееее ми се падна конечно :l:
   
  На monibejbi, Mari*, Stayy W и 5 други им се допаѓа ова.
 3. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.205
  Допаѓања:
  55.845
  Пол:
  Машки
  Годинавакај мене се паднааа :clap: :D
   
  На monibejbi, Mari*, Stayy W и 3 други им се допаѓа ова.
 4. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.816
  Допаѓања:
  31.586
  Пол:
  Женски
  Кај мене :party:
   
  На monibejbi, Mari*, Doozy и 5 други им се допаѓа ова.
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.760
  Допаѓања:
  19.209
  Пол:
  Женски
  Кај маж ми.
   
  На Mari*, Stayy W, LiliBoz и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.353
  Допаѓања:
  20.885
  Пол:
  Женски
  Кај мене :inlove:
   
  На monibejbi, Mari*, Peperutce1115 и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.131
  Допаѓања:
  12.714
  Кај мене. Ама тврдам дека ме наместија дома, зошто секоја година повторувам како не сум верник. :D
   
  На 96kiko96, monibejbi, Mari* и 7 други им се допаѓа ова.
 8. Ники.

  Ники. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  1.251
  Пол:
  Женски
  Кај мене се падна.. :D Со среќа нека е на сите останати :l:
   
  На monibejbi, Mari*, Dream-Girl и 4 други им се допаѓа ова.
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.470
  Допаѓања:
  106.834
  Кај ќерка ми :inlove:
   
  На Nigredo Odor, monibejbi, Lostinparadise и 7 други им се допаѓа ова.
 10. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  12.716
  Допаѓања:
  61.542
  Пол:
  Женски
  Дома кршеле и за мене и малата и се паднала кај малата :l: А тука (во Козле болница), од оддел се падна кај мене :) Веќе да не стапнеме во болница годинава, иако така ја почнавме... Да сме здрави, живи, среќни сите :l:
   
  На smooch, eli25, Kimberly11 и 13 други им се допаѓа ова.
 11. Stayy W

  Stayy W Активен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2018
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  480
  Годинава си прославувам на работа така дежурна и ми се падна кај мене за бериќетна и среќна година нека е и на вас сите :clap:
   
  На WildMk, monibejbi, marija305 и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Mari*

  Mari* Популарен член

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.413
  Допаѓања:
  42.801
  Пол:
  Женски
  Вкуќа и годинава :angel:
   
  На WildMk, Stayy W и LiliBoz им се допаѓа ова.
 13. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  2.133
  Пол:
  Женски
  Kaj sin mi :)
   
  На WildMk, Nigredo Odor, monibejbi и 2 други им се допаѓа ова.
 14. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  3.331
  Пол:
  Женски
  Кај мене:D
   
  На WildMk, monibejbi и Stayy W им се допаѓа ова.
 15. 96kiko96

  96kiko96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2018
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  308
  Пол:
  Машки
  после 14 години паричката годинава се паѓа кај мене
   
  На Stayy W, WildMk, monibejbi и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Kate Rina 93

  Kate Rina 93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2018
  Пораки:
  430
  Допаѓања:
  10.357
  Пол:
  Женски
  Кај маж ми :):inlove:
   
  На Stayy W, WildMk и monibejbi им се допаѓа ова.
 17. monibejbi

  monibejbi Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2010
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  770
  Kaj bratmi se padna i toa po 4 ti pat:)
   
  На Stayy W и WildMk им се допаѓа ова.
 18. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  10.509
  Пол:
  Женски
  Кај мене втора година по ред :D:inlove:
   
  На Stayy W и WildMk им се допаѓа ова.
 19. bicycle

  bicycle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  3.667
  Пол:
  Женски
  Во мене :)
   
 20. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.130
  Допаѓања:
  874
  Пол:
  Женски
  Кај мене и оваа година!:party:Нека ми е со среќа!:party::sun::hug::l: