Бадник

Дискусија во 'Религија' започната од mirabomk, 4 јануари 2010.

 1. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.920
  Допаѓања:
  45.386
  Пол:
  Женски
  Леле жени,вредни домаќинки сте биле,мерак ме фаќа што ве гледам:$

  Честит и вековит да ни биде Бадник и Божиќ:inlove:

  П.с честито и паричката кај тие што вртевте денес :)
   
  На kuc, Meckicja, referentka и 4 други им се допаѓа ова.
 2. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  13.430
  Допаѓања:
  230.899
  Годинава поскромно, толку ми беа силите, ама важно сите дома и на купче. Се одбележа.
  Паричето за прв пат во живот кај мене.
  IMG_0685.JPG
   
  На monibejbi, eli25, kuc и 10 други им се допаѓа ова.
 3. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.769
  Допаѓања:
  259.236
  Лепче за Бадник
  20190106_175420.jpg
   
  На fina erika, afrodita94, monibejbi и 10 други им се допаѓа ова.
 4. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.605
  Допаѓања:
  5.304
 5. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.769
  Допаѓања:
  259.236
  Ова ланското лепче ми е.
  Фигурите се од тесто без квасец,за да не стасува и да не пука додека се пече.
   
  На eli25 и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.766
  Допаѓања:
  22.666
  Пол:
  Женски
  И лепче и баница порачани. Немам време, а и нерви да спремам. Паричката со години не се паднала кај мене. Остатокот од ручекот го спрема маж ми. :D

  Среќен празник :beer:

  П.С. @referentka убаво е лепчето. :D
   
  На referentka и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 7. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.920
  Допаѓања:
  45.386
  Пол:
  Женски
  За многу години Бадник, Божиќните празници поминете ги заедно со најсаканите:)
  Да го дочекаме будни и смирени Христовото Раѓање:)
   
  На cresa-jagoda, afrodita94 и marija305 им се допаѓа ова.
 8. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.985
  Допаѓања:
  33.996
  Пол:
  Женски
  Паричката кај мене се падна :party:

  Не знам кога последен пат ми се има паднато па се израдував многу:)
   
  На GirlRose и Rama им се допаѓа ова.
 9. monibejbi

  monibejbi Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2010
  Пораки:
  1.107
  Допаѓања:
  1.189
  Среќен бадник нека донесе здравје бериќет, среќа па да го дочекаме во мир Христовото раѓање.
   
  На Rama и marija305 им се допаѓа ова.