1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Базен

Дискусија во 'Слободно време' започната од marama, 3 август 2011.

  1. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.572
    Пол:
    Женски
    Не сите имаат можност да отидат некаде на одмор на езеро, море... Оние што остануваат во градовите мораат да најдат место да се разладат, исончаат. Затоа тука се базените. Во Скопје има неколку базени, а верувам дека и во другите градови има барем по еден.
    Колку често одите на базен, дали ви се допаѓат базените и на кој најчесто одите?
     
  2. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Па најмногу имам одено на базенот во Карпош, Младост мислам дека се вика, бидејќи од школо не носеа еднаш годишно таму. Сега имам слушнато дека е реконструиран и бил многу поубав и почист. Имам одено и на Олимписки, ама многу одамна. А најмногу ми се допаѓа Воен базен во Аеродром, бидејќи е на отворено, но не ми се допаѓаат луѓето што одат таму.

    А искрено најмногу ми се допаѓа базенот во Неготино, ми изгледа многу големо и светски. Голема желба ми е некој ден да го посетам.
     
    На barbyyy и mysterious им се допаѓа ова.
  3. loly89

    loly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    74
    Јас сум љубител на водата ако не отидам на одмор секој ден сум на базент и ми е исто како да сум била на езеро. Ова лето имам повеќе од 10 пати појдено на базент
     
  4. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Па летото одам многу често :)
    Најчесто во Аквариус ама ме нервира кога таму ќе сретнам баби и дедовци и внуци :lol:
    Ама па затоа одам и во Сириус :) Таму ми е по погодено :D
     
  5. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.535
    Допаѓања:
    2.427
    летово само еднаш бев на базен и тоа во Неготино, и ми се допадна
    велешкиов оваа година сеуште го немам посетено, а и немам намера да го посетам во блиска иднина :D :D
     
  6. woow

    woow Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    88
    Во мојот град нема базен, СРАМОТА!!!

    :( :( :(
     
  7. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Не одам на базен во мојот град многу ми е нехигиенски и не ми се допаѓа, живеам во Битола иначе :D
     
  8. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Годинава на базен отидов само еднаш, и тоа не се бањав, отидовме навечер со друштво и морам да забележам дека оваа година велешкиов базен е во многу лоша состојба, лани беше каде каде подобар. Но добро да не ја тупам. :)
    И да би сакала да отидам во Хавана-Неготино :)
     
  9. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Најмногу одам на овој “ Бисер „ и ми се допаѓа :)
    Годинава ниеднаш не сум отишла, па планирам кај август негде кога ке се вратам од одмор да се разладам тамо :)
     
  10. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Пред некое време другарки мои отишле на базенов младост и не им дале да влезат им рекле дека им треба целосна опрема(наочари, капа....) и плус им требало пропусница која се добивала со тоа што ќе пополниш формулар и после неколку дена ќе ти се јават да си ја земеш-.- Така да нема да одам веќе на овој базен, планирам следната недела да одам на Воен, па ќе видиме како ќе биде :)
     
  11. Tanny

    Tanny Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    401
    Па оваа лето сум била повеќе од 5 пати на базен. и ми се допаѓат базените во градот. :) Најчесто одиме во аквариус но одиме и во сириус. :)
     
  12. dolly.doll

    dolly.doll Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    505
    Пол:
    Женски
    Па на базен одам еднаш во неделата ...
     
  13. lovemebaby

    lovemebaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    174
    Ретко одам на базенти.Сум била на Керпош неколку пати и не ми се допаѓа што не се сите македонци имам многу Роми(без навреди) и не ми е многу хигиенски.Откако е реконструиран сум го видела но не и капела.Ке појдам летово сигурно :)
     
  14. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Не памтам кога последен пат сум била. Сигурно има 5 години, кога одев едно лето на олимписки на ноќно капење неколку пати. Не ме воодушевуваат нашиве базени а посебно не летно време кога врие од народ, кога скокаат, те прскаат, деца вриштат, јас сакам тишина да ги ставам очилата и капчето и да пливам додека имам сила.
    Јас и кога одам на одмор и кога има базени во хотелот преретко ги користам, да не речам 1 час во 10 дена. И тоа гледам кога нема народ да се изнапливам.
    Имам идено и во Катланово во базенот, ништо посебно, на времето многу одамна имам идено и во Расадник и тоа беше најкрш базенот без хлор со вода обична ладна грч, мислам дека тоа е и последното идење мое на базен.

    А да има Аква парк е такви работи сакам би отишла.
    И баш денес дознав дека има во Пробиштип, али сеуште е во изградба. А јас прв пат слушам.
    Али во Пробиштип бе? :^)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На lovemebaby му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Секое лето одиме со другарките, само што овој пат кога бевме, бидејќи базенот Њу Стар бил затворен, или не работел, не знам, премногу имаше таму, катастрофа беше. Во Олимписки сум пливала во клуб Младост, и оттогаш пливањето ми е омилен спорт. 1ва година средно бевме и во зимски со школото, ама не ми се допадна баш... Наредното лето би сакала да одам на Воен. :)
     
  16. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.328
    Допаѓања:
    5.841
    Не сум била во никој од нашиве базени. Едноставно не сакам базени. Треба и од здравствени причини да посетувам, но имам некое лошо мислење за базениве. Имам голема желба да го посетам базенот Хавана, Неготино, макар и на едно сокче да отидам. Прекрасен е.
     
  17. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Незнам што ти е толку чудно за аква паркот во Пробиштоп :^) ( иако за ова прв пат слушам)
    Во урбанистичкиот план на Кочани е предвидено Аква парк али кога ќе започне изградбата никој незнае нели малите градови никогаш немаат пари
    http://www.youtube.com/watch?v=0GBbxsI2cv0
    Да не бидам офф јас на базент немам одено точно 6 години, а не ни планирам да одам од проста причина што скоро сите што одат се деца или тинејџери цело време со фото апарат во рака спремни за фб фотографии и заради тоа што има многу Роми. И баш ми е криво си имаме многу убав базен.
     
  18. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Eпа тоа е Скопје си го става 1349023тиот споменик :^) додека маливе гратчиња со 10тина илјади жители градат Аква паркови.
    Не знам колку е успешно во толку мал град да го има првиот аква парк. Но браво, пола и повеќе е изграден, се надевам ќе си привлечат туристи.
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. someone9

    someone9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0



    Шо има чудно дека Аква парко е у Пробиштип ?????? :^)
     
  20. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Не обожавам базени, не можат да ми ги заменат морето и плажата.
    Кога одам, најчесто одам заради друштво, и тоа никогаш не е по моја иницијатива. Гледам да одам што поретко. Нехигиената во нашите базени ми пречи многу, па најпрво од здравствени причини ги избегнувам.