1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бакнеж во ноќта (Шерилин Кенион)

Дискусија во 'Книги' започната од SexyLady, 29 мај 2011.

  1. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Што добивате кога имате еден бесмртен викиншки војник, на кој никој не може да се сети по изминати пет минути од средбата со него, принцеза во бекство, која се обидува да остане жива, и еден налутен бог?
    Всушност го добивате мојот живот.
    Почна едноставно. Една ноќ спасувам жена во неволја. Се отвораат портите на пеколот низ кои влегуваат вампири какви што дотогаш не сум видел. Ги предводи синот на Аполон. Нивна цел е да ја прекинат клетвата што ги осудила на мрак. Единствен проблем е што на тој пат мораат да ја убијат Касандра Питерс, а ако таа умре - умираат Сонцето и Земјата, а и сите кои живеат на неа.
    Животот е интересен, зарем не?
    Бидејќи судбината не спои, добивам задача да ја заштитам ќерката токму на онаа раса коија со векови ја прогонувам. Не си веруваме еден на друг. Но, таа е единствената што не ме заборава... Со својата храброст и сила успеа да допре до моето срце, за кое мислев дека умпрело пред многу векови.
    Единствениот начин, Црниот ловец да ја поврати својата душа е сам преку љубовта на една жена.


    Стилот на пишување е истиот како и во Игра со ѓаволот, ликовите се повторно извадени од грчката митологија, а живеат во Њујорк во 21 век. Тоа се богови, божици, митолошки суштества кои возат луди коли, имаат лаптопи и мобилни телефони.



    Што мислите вие за оваа книга? :)
     
    На magdence му/ѝ се допаѓа ова.
  2. L0ve

    L0ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    199
    имам слушнато за оваа книга дека е одлична, кога ќе имам прилика, односно кога ќе бидам послободна, ќе ја прочитам
     
  3. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Доколку сакаш авантуристички и возбудливи книги, со измислени суштества како што се вампирите, боговите, демоните и слично, оваа книга 100% ќе ти се допадне. + е многу романтична и всушност главниот мотив е љубовен. Ретко која девојка не сака љубовни книги, барем јас така мислам. :)
     
  4. L0ve

    L0ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    199
    ако е љубовна, тогаш супер.. обожавам романтики :inlove:
     
    На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    Мене лично ми се допадна, додуша и имам прочитано неколку од серијата на Dark Hunters книгите од Шерилин ама мислам дека во МК има 2 само преведено на македонски јазик.
    Али... Ахерон. :inlove:
     
  6. magdence

    magdence Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2009
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Дефинитивно една од најдобирте книги што ја имам прочитано :)
     
  7. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    На почетокот одбивав да ја прочитам затоа што не ми се допаѓаат книги кои се пишувани со премногу фантазија. Другарка ми ја читаше и ме убеди да ја прочитам и се изненадив. Книгата е убава, лесна, интересна. И сега си ја зедов и „Игра со ѓаволот“ од истата авторка и е многу слична на „Бакнеж во ноќта“.
     
  8. zokipoki.1

    zokipoki.1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2016
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    1.288
    Пол:
    Машки
    knigata e zakon