1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бакнување бебиња

Дискусија во 'Бебе' започната од ROSII, 29 ноември 2009.

  1. ROSII

    ROSII Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    224
    Ova moram da go stavam kako naslov zosto pet meseci se nerviram so ova,,luge svekrva mi koga ke go grabne ,ne go bacuva go smuka ,eve sega vi kazuvam i mi se pomestuvaat crevata,,,,,,STO PATI na den od koga se rodi i vikam nemoj vo lice bebe e,nemoj vo lice,,,,,,,mm se ispokara i ona pak prodolzuva postaro kakao za inaet,edvaj cekam da pocne da razbira i da se brani samo ,,,,Znaci razbiram da go baci poleka nezno ama veruvajte koga go drzi celo vreme slsam ppppppppppppp,ppppppppppppppp MI IDE NA NERVI
     
    На elimkd, wkristinaw, MarchelineAmaru и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Ne se nerviraj srcka site se takvi. jas toj problem go imav so svekorot i gjabe e ne svaka kolku i da mu zboruvas.
     
  3. madzarovska

    madzarovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    23
    Радоста на бабите е гоолема, но додека е мало бебето треба да се малку повнимателни. Сепак тоа се уште нема силен имунитет да се бори против бактерии и сл.
     
  4. Amelie

    Amelie Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    9
    Uzas, samo mozam da zamislam kolku iritiracki e toa, navistina toa e tolku nezno sto covek ako ima malku oset nema da go bacuva. Milo e da ama.....aj sega ligavi go pa neka mi izlezat krasti i lisai bljak....
     
  5. ROSII

    ROSII Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    224
    i uste koga ke go zeme vo race mu vika ,sto e dojde kaj bacuvackata,,,,eve bas denes jas nezno si go baciv a ona mi vika,leleeeeeee kako go bacuvas boze boze vo vozduh poarno ic ne go bacuvaj demek trebalo onaka socno i da go ismukas,,,,,,,,ke prepuknam
     
  6. Bianca

    Bianca Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    16
    SEKAKO DEKA RADOSTA E GOLEMA NO SE ZNAE DODEKA E MALECKO NE SMEE DA SE BACUVA NIKADE OSVEN NA RACINATA JAS KAKO MAJKA KE SE VOZDRZAM A NE PA DRUGI NE DOZVOLUVAM DA MI GO BACUVA NIKOJ DETETO ZATOA SO POSLE TOA KE SI IMA MAKA I SO BRUNCINA I SO SE A KOGA KE PORASNE TOGAS IMA VREME I ZA BACUVAJNE I ZA RADUVANJE
     
    На mimi811 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. ROSII

    ROSII Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    224
    eeeeeeeeeeeeeee i jas go mislam istoto ,kazuvav,kazuvav,ama za dabe,,,,,,,,,,,,,,,se bacuvalo dodeka bilo malo ,koga ke porasnelo nema da davalo,ke begalo i aj sega ,,INAETCIKA se mislam deka za inat
     
  8. Elena941

    Elena941 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    :(:(:(:(:(:(:(:( za inat pa i ti za inat ne i go davaj cccccccccccccccc svatsta abe kakvo bacuvanje kazi nema nikoj da go bacuva pa duri ni ti za da sfati babata deka ne smee i deka ono e neznicko i krevko sto se vika uste nema imunitet lellelelelelel katatsrofa jas mislam da i kazes a ako gledas deka ne ide pa ne i go ni ostavaj :(
     
  9. nikolazakon

    nikolazakon Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    2
    pa nezz so e so vasive svekrvi i svekori da ne se krastavi pa i oni se raduvaat taka go iskazuvaat toa!!
     
    На zalosna и lovergirl19 им се допаѓа ова.
  10. nenabt

    nenabt Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    I jas imam vnuk .Mnogu mi e mil ,no kako da go baknuvam vo licenceto koga e mnogu mal ,bebce e .I zatoa retko mnogu retko go baknuvam vo raceto ili vo gazeto se razbira oblecen.Dovolno mi e samo da go gledam.Nesakam da dobie nekoja infekcija na liceto.Sakam da mi bidi najubav na svetot!!!!!!
     
  11. dragana-zagi

    dragana-zagi Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    pa ne treba i na racinja da se bacuva oti toa si gi pika vo usta posle....jas si go bacuvam na glavceto. za se treba da ima i dozvola i granica, i treba da si direktna,neka se lutat kolku sakaat oti nedaj boze da mu se napravi nesto na kozata togas majkata ke si ja "cuka glavata" a ne svekrvata. ako ne si gi stitime sami nasite deca,nema to da go pravi nikoj drug
     
  12. bebebio

    bebebio Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    13
    Fakt e bebence se bacuva nezno i samo vo glavce, nikako po racinja zasto gi stava vo usta, a i nikako na lice, zaradi iritacija i isfrlanje ..
     
  13. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Prvo mislev deka bacuvanjeto ke mi smeta ,ama posle ne mu obrnuvav golemo vnimanie ,valjda sto nikoj ne go bacuvase bez merka!
    NEma tuka sto da se nerviram ili ne :NEMA BACUVANJE ..I TOCKA!
    Ke zabranam na site ,pa neka se lutat kolku sto sakaat ....
    Sin mi stana imun na bacuvanje :lol: seg ai toj site gi bacuva i deca i vozrasni!
    Mene kako dete majka mi i mojot sin sme "slapaci "vistinski" :lol: :lol:
     
  14. maja.ivona

    maja.ivona Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    14
    i jas moeto bebe si go bacivam vo glava,i nikade na drugo mesto.mislam deka podobro e da go gusnes otkolku da go bacis.jas si go guskam kolku mozam poveke,a i svekrvami ja gledam i ona poveke ja guska ivona otkolku da ja bacuva. :)
     
  15. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.401
    Уф колку се нервирав за тоа бацување...
     
  16. peperuga

    peperuga Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Koga se vrativ od bolnica so bebeto site pocnaa da go bacuvaat i babite i dedovcite i normalno jas i soprugot,jas ne sum im zabranuvala normalno merak im e docekale vnuce i fala bogu ne se krastavi i na bebeto nisto ne mu e i den denes go bacuvaat ima deset meseci i e super bez razlika sto site go bacuvaat,neznam kakvi luge ste sto vi smetaat svekrvite,a da se majkite nema da se bunite.Pozdrav!
     
    На MeryS и zalosna им се допаѓа ова.
  17. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Внука ми има 1,5 години и јас ја бацував ама сега се научи да се брише :D Кога ја видов ако се брише сфатив дека сум станала како досадните тетки кои само лигават и сега само си се гушкаме и она мене ме бацува. :D
     
  18. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    ниедно бебе не бацувам по лицето, туку во раче, ноџе, главче кај што има косиче..а за лице нема шанси, мало е нежно.
     
  19. Vajolet-AA

    Vajolet-AA Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    ne treba mn da se bacuva bebebnceto znaeme deka site go sakaaat i emn milo no treb ada se vnimava a i koga go baknuvate napravete go toa na glavcheto na kosichkata a sekako za mama i tato dozvoleno e i poveke
     
  20. Rossana

    Rossana Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    43
    Јас мојата керкичцка ја бакнувам уште од кога се роди но фала богу не доби никаков исип до сега, му дозволувам и на мм да ја бакнува а за баба и ке почека малку и кажав на смирен начин дека несакам да ја бакнува никој мојата керкичка додека е мала и ме разбра :)