Бакнување бебиња

Дискусија во 'Бебе' започната од ROSII, 29 ноември 2009.

 1. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  437
  Пол:
  Женски
  Мислењево важи за сите освен за родителите: Разбирам да се бакни бебчето, ама па шлапање цело време, па ми се гади кога гледам.
   
  На Arien, Pcelka94, joy1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  2.670
  Пол:
  Женски
  Абе неразбирам ни да се бакне ни еднаш. Бакнување на бебе во раче и толку. За мајки неважи!!:inlove:
   
  На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.060
  Допаѓања:
  64.279
  Пол:
  Женски
  Јас баш на раче не сакам бакнеж, рачињата им одат во уста... ама јас па таква сум си ќутам, многу пати се имаше случено да се шетаме низ населба и кој и да го видеше одма за рачињата мали да го фати со раце, па да го баци, од кај да знам што како фаќал тој човек, ништо не им викав ама одма дома му ги миев :)
   
  На stevemila, ChristmassTree, crimson и 2 други им се допаѓа ова.
 4. wings

  wings Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  1.198
  Допаѓања:
  2.878
  Скроз се согласувам, а едни старудии роднини очигледно ненормални што дојдоа на гости, на малово евра му тутнаа у раче и му ги држеа така да не му паднат пошто нормално не знае да држи, рачињата лигави и пари стуткани :devil: А јас ко малоумна некоја преќутев, после на мм му се дерев пошто негови роднини беа:D
  Уште го чекам деновиве бактерија да ми појави, бљак
   
  На stevemila и mariz им се допаѓа ова.
 5. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.060
  Допаѓања:
  64.279
  Пол:
  Женски
  Лелеее, таков случај немав.. се кај нозете му ги ставаа парите хахаха
  Не треба да ќутиме, но моментот брзо поминува и додека си речеш во глава дали да карам или не веќе поминало... Кај мене кога доаѓаа на гости, сите скоро раце одма во веце си миеја... :) Среќа од друштво по 4,5 души доаѓаа па ке му текнеше на еден и после нормално сите мијат раце :D
   
 6. forumce

  forumce Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  4.044
  Допаѓања:
  20.583
  Пол:
  Женски
  На раце и образи не сакам да ми го бакнуваат детето и тоа дури вчера има го кажав на фамилијарните. На што личе тоа бакнување на двемесечно дете. Лицето со пудра и шминка го допираат на нејзиното и тие се лепат на нејзината кожа. Ако можам јас како мајка да тргам пудра кога сум со неа или едноставно да не ја доближувам до моето лице може секој друг. На главче дозволувам, на образи и раце не може.
   
  На stevemila, Mia.milicka и KAZANOVA27 им се допаѓа ова.
 7. KAZANOVA27

  KAZANOVA27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  366
  Пол:
  Машки
  Број еден противник сум за тоа да се бакне дете мало цел ден пуши две кутии цигари се бакнува со дечкото/девојката и ке дојде да бакне дете кое толку нежно и убаво нема шанси кој сака нека се љути нема бакнување :)8);)
   
 8. fana

  fana Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  5.140
  Допаѓања:
  21.391
  Пол:
  Женски
  Сaмo нa глaвчетo јa бaкнувaaт сите, a јaс му се слaдaм и си јa бaкнувaм :inlove:
   
 9. BirMelek

  BirMelek Популарен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2013
  Пораки:
  2.463
  Допаѓања:
  13.366
  Пол:
  Женски
  Мое бебе само јас бакнувам. Мајка ми ја бакнува на грпчето позади кога ја држи, свеки некогаш на стапалца. Мм ретко ја бакнува заради брадата инаку дозволено му е :)
  Инаку јас немам срам, ако некој проба да ја бакне, ја тргам. Една тетка моја рече само рачето и одма и вратив рачето одма во уста оди, не може! Ептен се нервирам што секој што ќе ја види одма за раце ја фаќа|( За пари да и даде ми е бљак, немислење левел 100....
   
  На CurlyBlossomGirl, didisi и stevemila им се допаѓа ова.
 10. Black girl

  Black girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  3.328
  Допаѓања:
  7.533
  Мајки, како реагирате кога ви ги бакнуваат бебињата во лице? Јас вријам, а ми го шлапаат некои бебето, а не можам да им речам зашто баш тие се роднини на мм. :@
   
 11. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.822
  Допаѓања:
  97.554
  Јас би им кажала
   
 12. Black girl

  Black girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  3.328
  Допаѓања:
  7.533
  Абе да, ама јас сум таква што ете не можам и после дома на мм му се развикувам, а не треба. Инаку ај да се бакне така нежно, ок, ама има едни што апла ми го шлапаат детето. Ми идат страшно на нерви. Па и со кармин замисли. Сељачана.
   
 13. forumce

  forumce Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  4.044
  Допаѓања:
  20.583
  Пол:
  Женски
  Кажи му на мт он нека им каже.
   
  На Black girl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mia.milicka

  Mia.milicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  205
  Договорете се заедно што да кажете во таков случај. Ние се договоривме да им речеме дека докторката ни рекла бакнување само на главче и на ноџе дека се нафрлува многу на лицето, а рачињата ги пика во уста. И на секој што ќе проба, им го кажувам тоа што е и вистина. Како бе не размислуваат, па бебче е...
   
  На CurlyBlossomGirl, kukla21 и Black girl им се допаѓа ова.
 15. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.514
  Допаѓања:
  22.598
  Пол:
  Женски
  Многу ми е одвратно кога ќе видам како им се навртуваат на малите да ги гњават и лигават. Осет да се не немало... Кога подобро ќе размислам, мразам и онака на поздравување што се научиле сите со сите да се шлапаат и го избегнувам тоа секогаш кога е можно. За мое дете ќе важат мои правила и не би ми било воопшто срам да им речам на сите, било тоа да се мои или роднини од страна на таткото. Ако некој замери поради тоа нека не доаѓа слободно.
   
  На stevemila и kukla21 им се допаѓа ова.
 16. Black girl

  Black girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  3.328
  Допаѓања:
  7.533
  А оние старкине кога ќе се зашлапаат во уста,особено на некои прослави. Одвратно :puke:
   
  На Zaljubena26 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. alisijad

  alisijad Популарен член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  3.305
  Допаѓања:
  6.726
  Пол:
  Женски
  Јас многу се нервирав што една од сестрите во систина цело време го бацуваше синко :envy: истата таа ми дојде и дома ко патронажна и цело време во лице го шлапкаше и уште вика јас сите бебиња си ги бацувам и гњавам (facepalm) вриев тогаш, бебе од неколку дена она го шлапка а ни ние уште го немавме бакнато:@

  Освен јас и мм и сега кога е поголем други не го бакнуваат, моите на грбче, на ноџињата ке го бакнат, ама во лице или на раце никако.

  Инаку многу пати ми се случувало на улица да го фатат за раце или некои лудаци да му стават пари во рака, со брзина на светлината летав дома да му мијам раце , прост народ без никаков осет :@
   
 18. forumce

  forumce Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  4.044
  Допаѓања:
  20.583
  Пол:
  Женски
  Преска што се случи една ситуација од такт ме извади. Стојам со малата во раце, чекаме за преглед кај ортопед, а до нас една ромка. Малата ги испружи рацете и оваа ромката ја фати за рака и ја бакна. Се се случи во секундата и не знаев како да реагирам само и ја повлеков раката. Не ми е за тоа дека е ромка, туку дека јас не сакам да ја бакнувам на раце оти ги става во уста, а не па некој друг. Се изнервирав ептен.:@
   
  На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
 19. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.940
  Допаѓања:
  3.527
  Jas si kazuvam nema baknuvanje so poostar ton i posle toa ne sledi prasanje zosto ili slicno moe bebe jas go cuvam jas se grizam za se... pa i ne veruvam deka nekoj od tie tolku sakaat da go bacat ...
   
  На CurlyBlossomGirl и ❤️Sneze❤️ им се допаѓа ова.