1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бактерија во желудникот/хеликобактери

Дискусија во 'Канта' започната од malinavishna, 12 септември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. malinavishna

  malinavishna Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  11
  Бактеријата во желудикот знае да прави многу потешкотии. Најчесто лекарите за хеликобактери препишуваат тројна терапија. Дали некој знае природен рецепт, чај.... против оваа болест?
   
 2. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.046
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.