1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Балансирана исхрана

Дискусија во 'Диети' започната од infinity, 26 август 2014.

 1. infinity

  infinity Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  30
  здраво ...се извинувам за мала-голема буква :) доколку некој е во можност да ни објасни што претставува балансирана исхрана и како може да се пресметаат телесните масти ,мускулната маса и водата во организмот,дали има посебни ваги или постои формула ,фала однапред